Niemedyczne forum zdrowia
24-04-2024, 15:53 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Śmierć Kulczyka  (Przeczytany 26644 razy)
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.357

« : 31-07-2015, 07:21 »

Zobaczcie jaka obłuda. Kulczyk zmarł od badań ale wszędzie w prasie o tym milczą mówić, że przeszedł operację:
http://www.fakt.pl/polityka/jan-kulczyk-zmarl-w-publicznym-szpitalu-akh-w-wiedniu,artykuly,562594.html
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #1 : 31-07-2015, 07:33 »

Operację służb specjalnych? Bo nie jestem zorientowany do końca.
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #2 : 31-07-2015, 08:40 »

Zobaczcie jaka obłuda. Kulczyk zmarł od badań ale wszędzie w prasie o tym milczą mówić, że przeszedł operację:
http://www.fakt.pl/polityka/jan-kulczyk-zmarl-w-publicznym-szpitalu-akh-w-wiedniu,artykuly,562594.html

Nie bardzo rozumiem, co autor tej wypowiedzi chciał nam powiedzieć. Uważam, że wszystkie opcje związane ze śmiercią Kulczyka są możliwe. Może rzeczywiście była to operacja jakichś służb. Wiem jednak, że w tym czasach większość informacji z mediów nie są warte funta kłaków, a zatem ciężko dojść do jakichś jednoznacznych wniosków.

Co ty, Scorupionie, sądzisz o tej całej sprawie ze śmiercią Kulczyka? Ty zdajesz się rozumieć te wszystkie wydarzenia w Polsce i na świecie nader dobrze.

Swoją drogą, bardzo przykro czyta się te wszystkie komentarze na portalach społecznościowych na temat Kulczyka. Mało kto rozumie, że był to człowiek niezwykle utalentowany i przedsiębiorczy, a także ciężko pracujący. Sam przyznał, że udało mu się, ponieważ pochodzi z drugiego, a może nawet i trzeciego pokolenia bogatej rodziny. Miał zatem środki na działalność gospodarczą oraz dorastał w warunkach sprzyjających przedsiębiorczości. Cóż w tym złego? Wiadomym jest, że brał udział w prywatyzacjach na korzystnych dla siebie warunkach. Sprzedawał z dużym zyskiem. Ale o to właśnie chodzi, czyż nie? Otwierał drzwi na nowe możliwości dla polskiego biznesu. Nie uważam, że był ani człowiekiem świętym, ani bohaterem narodowym. Z pewnością był jednak osobą wyjątkową. W moim mniemaniu, wypowiedzieć młodego Wildsteina to zwykłe szczekanie z zazdrości.
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #3 : 31-07-2015, 20:15 »

Cytat
że był to człowiek niezwykle utalentowany i przedsiębiorczy, a także ciężko pracujący

Umarłam, amen!
Zapisane
Adam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 38
MO: 5.10.2015
Skąd: Polska
Wiadomości: 23

« Odpowiedz #4 : 31-07-2015, 21:39 »

Pewnie zaczynał od pucowania butów, jak większość miliarderów. Miał wielkie szczęście, że pierwszym klientem był jego ojciec.
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #5 : 01-08-2015, 08:04 »

Cytat
że był to człowiek niezwykle utalentowany i przedsiębiorczy, a także ciężko pracujący

Umarłam, amen!

Z pewnością Kulczyk leżał cały dzień na kanapie i robił sobie tylko krótkie przerwy na przejażdżkę po fabrykach, aby biczować swoich "niewolników". Ponadto, dojście do takiej fortuny z pewnością nie wymagało żadnych umiejętności.

Pisząc w tym wątku nie miałem zamiaru wynosić Jana Kulczyka pod niebiosa. Zdecydowanie większy szacunek i uznanie mam dla wielu innych przedsiębiorców i inwestorów. Uważam po prostu, że skala hejtu w jego kierunku to absurd.

Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
VVV
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 645

« Odpowiedz #6 : 01-08-2015, 13:44 »

http://m.rmf24.pl/ekonomia/news-jan-kulczyk-nie-zyje-od-dawna-mial-problemy-ze-zdrowiem,nId,1860534
Cytat
(...)
W ostatnim czasie zainteresował się Afryką, gdzie jego notowana w Londynie spółka Ophir Energy szukała węglowodorów na dnie morza.
(...)
Zapisane
Adam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 38
MO: 5.10.2015
Skąd: Polska
Wiadomości: 23

« Odpowiedz #7 : 01-08-2015, 21:21 »

Cytat
że był to człowiek niezwykle utalentowany i przedsiębiorczy, a także ciężko pracujący

Umarłam, amen!

Z pewnością Kulczyk leżał cały dzień na kanapie i robił sobie tylko krótkie przerwy na przejażdżkę po fabrykach, aby biczować swoich "niewolników". Ponadto, dojście do takiej fortuny z pewnością nie wymagało żadnych umiejętności.

Pisząc w tym wątku nie miałem zamiaru wynosić Jana Kulczyka pod niebiosa. Zdecydowanie większy szacunek i uznanie mam dla wielu innych przedsiębiorców i inwestorów. Uważam po prostu, że skala hejtu w jego kierunku to absurd.



Kupowanie przedsiębiorstw narodu Polskiego po zaniżonych cenach i sprzedaż zagranicznym państwowcom z kilkuset procentowym zyskiem, patrz TP SA, nazywasz ciężką pracą?
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.357

« Odpowiedz #8 : 02-08-2015, 09:17 »

To niewiarygodne, że człowiek idzie na jakieś badanie nieinwazyjne i nieskomplikowane i już nie wraca. Szczególnie jak to jest najbogatszy w Polsce człowiek.
Zapisane
Magdamagdalena
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 05.11.2014 + KB, od 01.2015 bez glutenu
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 73

« Odpowiedz #9 : 02-08-2015, 15:14 »

Dla zainteresowanych, ciekawe według mnie, materiały na ten temat:
https://www.youtube.com/watch?v=D4d7RhF7pY4
https://www.youtube.com/watch?v=oSEpy9AHb3E
http://vod.gazetapolska.pl/10700-czy-tasmy-zabily-kulczyka
http://vod.gazetapolska.pl/10709-zmarl-wlasciciel-iii-rp-pytania-o-smierc-kulczyka
http://m.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,117915,18449709,i-wtedy-do-gry-wkroczyl-jan-kulczyk-najbogatszy-polski-biznesmen.html
http://wpolityce.pl/polityka/260893-co-laczy-jana-kulczyka-z-dyrektorem-biedronki
Zapisane
Opiotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 24.05.2012
Wiedza:
Wiadomości: 510

« Odpowiedz #10 : 02-08-2015, 17:41 »

Swego czasu było głośno o aneksie do raportu służb WSI, w którym sporo miejsca miało być poświęcone Kulczykowi i Krauzemu...
Zapisane

"Czerwone mięso Ci nie zaszkodzi. Na pewno zaszkodzi Ci niebiesko-zielone" - Tommy Smothers
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #11 : 02-08-2015, 18:07 »

Swego czasu było głośno o aneksie do raportu służb WSI, w którym sporo miejsca miało być poświęcone Kulczykowi i Krauzemu...
Ale o co chodzi?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Opiotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 24.05.2012
Wiedza:
Wiadomości: 510

« Odpowiedz #12 : 02-08-2015, 18:34 »

O tzw. szacuneczek dla biznesmenów opisany przez Luciano. Pomimo całej niechęci do posła Macierewicza warto przeczytać "Raport z likwidacji WSI" aby zdać sobie sprawę jak powstawały różne majątki i jakim nierządem nasz kraj stoi. O dziwo raport zniknął ze stron rządowych ale można pobrać np. z chomika: http://chomikuj.pl/niuniamama/Communism/Raport+Macierewicza+o+likwidacji+WSI,1148501617.pdf
Niecałe 400str. wątki czyta się lepiej niż nie jeden kryminał msn-wink.
Zapisane

"Czerwone mięso Ci nie zaszkodzi. Na pewno zaszkodzi Ci niebiesko-zielone" - Tommy Smothers
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #13 : 02-08-2015, 19:32 »

Ale co to ma wspólnego?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Opiotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 24.05.2012
Wiedza:
Wiadomości: 510

« Odpowiedz #14 : 02-08-2015, 19:44 »

Nic...
Zapisane

"Czerwone mięso Ci nie zaszkodzi. Na pewno zaszkodzi Ci niebiesko-zielone" - Tommy Smothers
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #15 : 02-08-2015, 19:59 »

Nic...
No, to wszystko jasne...
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Filutek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 25.02.2005
Wiedza:
Wiadomości: 262

« Odpowiedz #16 : 03-08-2015, 15:27 »

A czy ktoś widział zdjęcia  Pana Kulczyka? Dla mnie to nie jest do końca prawdziwa informacja.
Pod  uwagę trzeba wziąć ,że osoba ta brała udział w prywatyzacji większości firm polskich, których teraz 
są w innych rękach.
 
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #17 : 03-08-2015, 15:29 »

A o co znowu chodzi z tymi zdjęciami? Jaka informacja nie jest prawdziwa, przynajmniej do końca? Że Kulczykowi w końcu się zmarło?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Filutek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 25.02.2005
Wiedza:
Wiadomości: 262

« Odpowiedz #18 : 03-08-2015, 15:41 »

Tak właśnie o to chodzi. Dlatego informacja ta nie musi być prawdziwa.Tak myślę.
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #19 : 03-08-2015, 16:37 »

Pod  uwagę trzeba wziąć ,że osoba ta brała udział w prywatyzacji większości firm polskich, których teraz 
są w innych rękach.

Wyrażaj się precyzyjnie. Po pierwsze, szczerze powątpiewam, aby Kulczyk brał udział w prywatyzacji większości polskich przedsiębiorstw. Mogę być w błędzie, ale w takim razie proszę o źródło informacji.

Po drugie, każde sprzedane przedsiębiorstwo znajduję się po takiej transakcji w "innych rękach". Podejrzewam, że chodziło ci o to, że sprzedawał spółki obcokrajowcom.

Poza tym, skoro już poruszony został temat odprowadzania kapitału, to pytam się, jak powinien był postąpić Kulczyk, aby zyskać przychylność narodu (choć sądzę, że co by nie zrobił i tak byłby hejtowany). Przede wszystkim, co z podatkami? Miał do wyboru dwa rozwiązania: albo odprowadzać je w Polsce, albo w krajach, gdzie skala opodatkowania jest znacznie mniejsza, a zatem korzystniejsza finansowo. Gdyby odprowadzał podatki w Polsce i statystyczny Polak miałby może z tego powodu ładniej ułożony chodnik prowadzący do apteki, albo dołożone 50 groszy miesięcznie na comiesięczną porcję leków lub browarów, to z pewnością naród szanowałby go.

Kolejna kwestia to odsprzedaż spółek podmiotom obcokrajowym. Czy osoby wypowiadające się w temacie wiedzą w ogóle na czym polega inwestycja? Kupujemy coś, aby to później sprzedać, z zyskiem. Tak, wiem, co za niemoralne przedsięwzięcie! Rozumiem, że najlepiej byłoby, gdyby Kulczyk odsprzedawał spółki rodakom, którzy oferowali by dużo, dużo mniej. Najlepiej, żeby sprzedawał ze startą, to by załapał się może nawet na medal z kartofla od społeczeństwa. Dodać pragnę jeszcze, że sprzedane podmioty dalej funkcjonują na naszym rynku i chcąc nie chcąc napędzają gospodarkę.

To, co mnie osobiście wkurwia, to kapitalizm. Nie jako sam w sobie, lecz jego skutki. Produkuje się coraz więcej, coraz szybciej, coraz taniej, a co za tym idzie- coraz gorszej jakości produkty. Sprzęt RTV i AGD przestano robić z naciskiem na wytrzymałość. Teraz ważne jest, aby po określonym czasie zaczął szwankować i wymagał serwisu lub wymiany na nowy. A co dopiero z jedzeniem! Masa produktów nafaszerowanych coraz to nowszymi wynalazkami. Zalewani jesteśmy pożywieniem hodowanym po kosztach, czyli w fatalnych warunkach i w fatalny sposób. Ludzie po prostu biorą udział w tym wyścigu o jak najniższy koszt jednostkowy, o jak najniższą rotację towarów oraz inne finansowe czynniki, i nie widzą, do czego to prowadzi.

Pamiętajcie tylko, że Kulczyk działał na obszarach, które regulowane były przez innych. Dlaczego nikt nie wini władz państwa, które nie stwarzają dobrych warunków do prowadzenia przedsiębiorstwa tu na miejscu? Dlaczego przynajmniej nie wprowadzą jakichś przepisów, które blokować będą odprowadzanie kapitału do innych krajów? Dlaczego w ogóle doprowadziły do prywatyzacji polskich przedsiębiorstw? Tak, wiem, pan Kulczyk wymusił! Ktoś wie w ogóle skąd się brały i jak funkcjonowały te polskie przedsiębiorstwa? 
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!