Niemedyczne forum zdrowia
24-04-2024, 16:28 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: "25 lat wolności"  (Przeczytany 46326 razy)
scorupion
« : 07-08-2015, 07:54 »

Zrobiłem sobie Tour de Polonge po miejscach odwiedzanych klika, kilkanaście, kilkadziesiąt lat temu i co najbardziej rzuciło się w oczy? Wszystko pogrodzone, zamknięte i proszę o wniesienie opłaty hehehe.
Te lata wolności przyniosły więcej ciekawych zmian, szczęście całe, że odchodzą w niebyt, bo dłużej bym chyba nie wytrzymał.
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #1 : 07-08-2015, 10:05 »

Cytat
Te lata wolności przyniosły więcej ciekawych zmian, szczęście całe, że odchodzą w niebyt, bo dłużej bym chyba nie wytrzymał.
Myślę, że nie odchodzą...już za dużo "tej wolności" się zagościło i nie da się niektórych rzeczy odkręcić. A niektóre stały sie "normą" i ludzie nie widzą potrzeby zmian...bo w sumie o to chodziło aby "oswoić", by nikt nie protestował.
A gdzie byłeś konkretnie?
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #2 : 07-08-2015, 10:13 »

szczęście całe, że odchodzą w niebyt

Zdecydowanie sarkazm jak mniemam.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #3 : 08-08-2015, 11:14 »

-"Te lata wolności przyniosły więcej ciekawych zmian, szczęście całe, że odchodzą w niebyt, bo dłużej bym chyba nie wytrzymał"-
"Ciekawe" zmiany nie odchodzą w niebyt, a wręcz odwrotnie, dzięki tym zmianom pokolenie młodych będzie miało o ponad połowę niższe emerytury. Pokolenie młodych nie stać na zakładanie rodzin i dlatego Naród Polski będzie zanikał.
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #4 : 09-08-2015, 05:47 »

Niestety świat idzie w złym kierunku. Mamy wielki postęp cywilizacyjny: komputeryzacja, automatyzacja, loty w kosmos. Sęk w tym, że wraz z tym postępem nie idzie postęp duchowy. 20 lat temu wydawało mi się, że wraz ze wzrostem technicznym człowiek będzie mógł pracować mniej i będzie mu się żyło łatwiej (tak to przedstawiano w programach naukowych). Dziś pracujesz człowieku wydajniej albo w ogóle i trafiasz na śmietnik. Świat opanowali ekonomiści, bankowcy i wielkie koncerny. Wyduszają z narodów ile można i to się nie zmieni. Mentalność ludzka jest w złym punkcie.
Niestety lepsze czasy nie nadejdą.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Magdamagdalena
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 05.11.2014 + KB, od 01.2015 bez glutenu
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 73

« Odpowiedz #5 : 09-08-2015, 06:06 »

Nesweek i wyborcza alarmują, że świat opanowuje kler i pisiory. Nadchodzą ciemne czasy terroru i zemsty. biggrin
Savage nie jest tak żle. Na świecie jest dużo ludzi dobrej woli, którzy są aktywni i walczą o normalność. Trzeba ich wspierać. Dopóki piłka jest w grze, wynik meczu nie jest przesądzony. Wielką podporą jest wiara. "Jeżeli bóg z nami, któż przeciwko nam?"
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #6 : 09-08-2015, 09:16 »

Największym  KŁAMSTWEM  medialnym jest to że niby PIS to partia socjalna, dobra dla biednych. FAKTY są takie, że PIS najbardziej napchał kieszenie bogatym poprzez wprowadzenie: obniżki podatków przede wszystkim dla najbogatszych, obniżki składki rentowej o 13 punktów procentowych,(połowa tej obniżki była po stronie pracodawców, czyli właścicieli banków, montowni i właścicieli sklepów wielkopowierzchniowych) wprowadzenie ulgi podatkowej na dzieci. Z tej ulgi skorzystali najbogatsi natomiast 30% dzieci z najbiedniejszych rodzin nie dostało od Kaczyńskiego i Gilowskiej ani grosza, bo nie mieli wystarczających dochodów pozwalających dokonać odpisu. Te obniżki kosztują budżet 40 mld rocznie, czyli 8 lat rządów PO to 320 mld. Jak po rządach SLD był wysoki wzrost gospodarczy 6-7% to jakoś kasa by się zgadzała, ale jak przyszedł kryzys i wzrost PKB spadł do 1.7% (ta zielona wyspa) to Tuskowi i Rostowskiemu brakowało kasy to zwiększył zadłużenie o 340 mld, podniósł wiek emerytalny , zabrał z OFE w 2011 r 17 mld rocznie, a w ubiegłym roku ostatecznie rozmontował OFE  i zabrał część obligacyjną 151.5 mld. Czy macie świadomość, że PO wydało o ponad 500 mld więcej niż zarobiła gospodarka w okresie ich rządów, czy macie świadomość, że to poszło głównie do bogatych za sprawą POPIS-u. Czy macie świadomość, że to rozdawnictwo dla bogatych będzie odrabiał pracownik tyrając za grosze w upodleniu do 67.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #7 : 09-08-2015, 20:13 »

Niestety świat idzie w złym kierunku.

A weź i bądź mądry. Człowiek z natury jest drapieżnikiem i wystarczy mu pozwolić, a natychmiast zacznie zabijać, gwałcić, kraść i robić wszystko co najgorsze. Rozumując logicznie światli ludzie dobrej woli powinni stworzyć coś na kształt mrowiska, gdzie chemiczne środki sterujące zachowaniem poszczególnych osobników zastąpiliby totalną kontrolą elektroniczną i mielibyśmy tak upragniony porządek. Ale ja osobiście mam nadzieję, że jeszcze bardziej światli im na to nie pozwolą.
Zapisane
VVV
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 645

« Odpowiedz #8 : 10-08-2015, 03:43 »

chemiczne środki sterujące zachowaniem

(...)
Od początku XX wieku wiedziano, że podawanie ludziom niewielkich dawek fluoru sprawia, że są bardziej ulegli i podatni na manipulacje. Gdy więc podczas II wojny światowej hitlerowcy szukali sposobu, by otumanić więźniów obozów koncentracyjnych, zaczęli podawać im duże dawki fluoru w wodzie pitnej. Produkcję fluoru zlecili koncernowi I.G.Farben z Frankfurtu.

Po zakończeniu wojny do Niemiec przyleciał wysłannik rządu USA, Charles Eiliot Perkins, chemik, który miał przyjrzeć się hitlerowskim metodom kontroli umysłów. Odnalazł on dokumenty stwierdzające, że zanim wybuchła wojna niemiecko-radziecka w 1941 roku, oba totalitarne reżimy wymieniały się informacjami na temat sposobu panowania nad masami. "Bolszewicy uznali dodawanie leków do wody jako idealny sposób na skomunizowanie świa­ta" - napisał w raporcie. Fluor, nadawał się do tego celu znakomicie - nie dość, że wywoływał w umysłach pożądane reakcje, to jeszcze można było uzasadnić jego użycie tym, że chroni zęby. Z trucizny zrobiono lekarstwo.
(...)
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #9 : 10-08-2015, 20:27 »

Wielką podporą jest wiara. "Jeżeli bóg z nami, któż przeciwko nam?"

No to jestem uspokojony heh. Nie wiem dlaczego, ale jeśli ktoś uzależnia powodzenie danego przedsięwzięcia od woli Boga to jakoś nie do końca w to wierzę.
Pełna zgoda, że "ludzi dobrej woli jest więcej" i w wielu kwestiach można powalczyć z dobrymi dla nas efektami. Jednak tego, że świat idzie w złym kierunku i nic tego nie zmieni, jestem pewien. Podobnie jak jestem pewien, że w Polsce byt ludziom się nie polepszy (rządzi kasa). I nie ma znaczenia czy u władzy będzie PiS czy SLD. Dziś polityka wraz z biznesem są dominującymi dziedzinami życia. Nasz kraj jest tylko malutkim nic nie znaczącym trybikiem w globalnej machinie i nie ma się co łudzić, że jakiś Kukiz czy Korwin zmieniliby cokolwiek będąc u władzy.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Magdamagdalena
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 05.11.2014 + KB, od 01.2015 bez glutenu
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 73

« Odpowiedz #10 : 11-08-2015, 05:55 »

Każdemu politykowi trzeba "patrzeć na ręce". Chodzi o to, by wykształciło się w Polsce społeczeństwo prawdziwie obywatelskie. I myślę, że ten proces się zaczął. Co do Boga, to nie tyle uzależniam powodzenie w czymś od Jego woli, co wiem, że pełne zaufanie i oddanie się Bogu po prostu pomaga.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #11 : 11-08-2015, 08:06 »

I w takim momencie moja mądrość się kończy albo jak kto woli, zaczyna głupota. Mogłabyś prostym językiem wytłumaczyć jak zaufanie i oddanie wygląda w praktycznym działaniu? Nieraz się pytałem używających podobnego języka i nigdy nie uzyskałem normalnej odpowiedzi.

Druga, co prawda bardziej błaha sprawa, ale na którą też nie ma odzewu, to zapowiadacze pogody dostający spazmów rozkoszy w momencie kiedy temperatura przekracza 35 stopni.
A po trzech miesiącach kompletnej suszy zapowiadając maleńkie, nocne opady deszczu, prognozę rozpoczynają od słówka "niestety" jakby krople deszczu zabijały na miejscu.
Zapisane
Filutek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 25.02.2005
Wiedza:
Wiadomości: 262

« Odpowiedz #12 : 11-08-2015, 13:22 »

Poddanie się woli Boga niczego nie zmieni.Musimy chcieć zmiany w naszym umyśle a wtedy siły
wyższe nam pomogą.Ale musimy tego chcieć. Jeśli nie chcemy zmian to czego oczekujemy?Mamy wolną wolę a teraz powinno się to nazwać wolnym wyborem. Albo opowiadasz się po ciemnej stronie, albo
nie widzisz siebie w takiej rzeczywistości.Tak to rozumiem.
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #13 : 11-08-2015, 17:04 »

A mnie w oczy rzuca się rosnące zainteresowanie wszelkiego rodzaju coachami, trenerami, mentorami itd. Ludzie masowo nabierają się na obiecywane im cudowne zmiany i dają "modelować się", tym którzy nie mieli pomysłu na siebie.
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #14 : 11-08-2015, 21:54 »

Scorupionie, chyba za dużo TV w Twoim menu msn-wink. To apropos pogodynek.
Zapisane

I'm going through changes
Magdamagdalena
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 05.11.2014 + KB, od 01.2015 bez glutenu
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 73

« Odpowiedz #15 : 11-08-2015, 22:37 »

Cytat
Mogłabyś prostym językiem wytłumaczyć jak zaufanie i oddanie wygląda w praktycznym działaniu?

Nie wiem jak prościej można wytłumaczyć kwestię zaufania do Boga. Myślę, że najprościej rozumiała to św. Siostra Faustyna.

Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #16 : 11-08-2015, 22:56 »

Rozumiała, ale jak?
Zapisane

I'm going through changes
Magdamagdalena
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 05.11.2014 + KB, od 01.2015 bez glutenu
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 73

« Odpowiedz #17 : 12-08-2015, 06:18 »

Rozszerzam moją wczorajszą odpowiedź do Scorupiona o praktyczne działania. Na przykładach, inaczej nie potrafię.
Polski naród nie dał się ostatecznie pognębić komunie w dużej mierze dzięki solidarności opartej na wierze. Ogromną rolę odegrał tu Kościół katolicki i księża. Św. Jan Paweł II, jak żaden z Polaków przyczynił się upadku komuny. Ale też inni, jak bł. Ks. Jerzy Popiełuszko, który został zamordowany, nie on jeden z resztą. Ludzie gromadzili się wokół Kościoła i umacniali w wierze i trwali, ale także wielu z nich działało, bardzo się narażając. No i w końcu działaniem i modlitwą doprowadziliśmy do upadku komuny. To była klasyczna praca u podstaw. Taka jaką trzeba wykonać i dzisiaj. Jest wielu ludzi, którzy się jej podejmują. I trzeba ich wspierać. Polskie społeczeństwo musi być solidarne, a nic tak nie spaja i nie wzmacnia narodu jak wiara w Boga.
Inny przykład to Msze Święte, które co miesiąc odbywają się w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. Czy ludzie, których upokarzano przez tyle czasu w mediach w parlamencie, na arenie międzynarodowej, nie zostaliby złamani gdyby nie byli mocni wiarą? Nie odpuszczają i nie odpuszczą, do końca walcząc o poznanie prawdy. Jezus powiedział, a Jan Paweł II często nam o tym przypominał, że tylko prawda nas wyzwoli.
Polityk Marek Jurek, największy obrońca praw dzieci nienarodzonych, walczy tak wytrwale bo zawierzył swoje działania Bogu.
Małżeństwo Terlikowskich daje wspaniały przykład działaczy katolickich.
Radio Maryja i Telewizja Trwam również wykonuje tą pracę u podstaw.
Przykładów zapewne można by mnożyć i mnożyć.
Tak ja to rozumiem.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #18 : 12-08-2015, 07:40 »

Mówiłem, że nie będzie łatwo. Napisałaś o Kościele i jego funkcjonariuszach i rzeczywiście, przy takim poparciu jak najbardziej można skutecznie osiągać cele.
Pełne zaufanie i oddanie się Bogu w praktycznym działaniu to jakiś frazes, pustosłowie, niezrozumiałe dla mnie. Że co, że w momencie kiedy statek tonie mam się modlić zamiast wyskoczyć? A jeszcze na tym świecie pełnym złości prawie każda ludzka akcja spotyka się z kontrakcją i co wtedy? Ano obydwaj adwersarze polecją się Bogu żeby osiągnąć wykluczjące się cele. Paradoks, no chyba, że każdy z nich ma innego Boga, ale wtedy Bogowie walczą ze sobą w imieniu adwersarzy? Bez sensu, lepiej polegać na sobie i swoim rozumie.
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #19 : 05-11-2015, 20:52 »

Świat idzie w złym kierunku i tego nie da się zatrzymać:
"Szwecja jest miejscem, w którym, jeśli używasz zbyt dużo gotówki, banki natychmiast wzywają policję, bo myślą, że możesz być terrorystą lub przestępcą", "Szwecja za chwilę będzie pierwszym społeczeństwem bezgotówkowym. Bank ukarze Cię za posiadanie pieniędzy."

http://alexjones.pl/pl/aj/aj-nwo/aj-informacje/item/69544-nwo-bez-pieniedzy-kara-za-ich-posiadanie-szwecja-tak-ma
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!