Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 02:03 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Podejrzenie żółtaczki o charakterze zaporowym  (Przeczytany 12130 razy)
Kaska
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2010.02.01
Wiadomości: 6

« : 28-08-2015, 17:04 »

Witam

Od 5.5 lat pijemy (z mężem) MO i KB. Jesteśmy po DP. Nie jemy od roku glutenu. Stosujemy się do ZZO.

Kilka dni temu zaczęłam głodówkę arbuzową ale przerwałam bo źle się poczułam.
Najpierw zaczęły mnie swędzieć spody stóp i dłoni (potem innych części ciała).
Po 3 kolejnych dniach moja skóra na twarzy i białka oczu zrobiły się żółte.
Nic mnie nie boli (trwa to ok. 7 dni).
Dzisiaj wysłano mnie na badania do szpitala.
Podejrzenie żółtaczki o charakterze zaporowym - pewnie utknął kamień w woreczku żółciowym albo przewodzie.

Miał ktoś z Was taki problem? Co radzicie? Musi się to otrzeć o szpital?
Na ile to jest poważne?
Bo co będzie w szpitalu to już podejrzewamy ale wolę zasięgnąć rady bardziej obeznanych.
Lekarka w przychodni bardzo zdziwiona, że 7 dni a nic nie boli - oczy robiła duże.

Chętnie posłuchamy rad w tej sprawie - a jest ona w sumie pilna.
Zapisane
Kaska
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2010.02.01
Wiadomości: 6

« Odpowiedz #1 : 29-08-2015, 13:29 »

Jestem po wizycie na SOR zrobiono mi USG jamy brzusznej - podejrzenie drobnych złogów w pęcherzyku żółciowym, bez poszerzenia dróg żółciowych. Lekarz od razu zapowiedział mi wycięcie pęcherzyka, oczywiście nie zgodziłam się.
Stwierdził, że wobec tego i tak tam wrócę.
Potem zostałam wysłana do doktora chorób zakaźnych, który stwierdził żółtaczkę z cechami cholestazy, ale zalecił dalsze badania- nie zakaźna więc lecz mechaniczna.
Na ostrym dyżurze jednak kobieta chciała nadal zostawić mnie w szpitalu na oddziale chorób wewnętrznych by przeprowadzać badania, podawać leki i zastosować specjalna dietę. Zapytałam szczegółowo co to za leki, jaką dietę i jakie badania.Po tych informacjach wiedziałam, że nie chcę tam leżeć.
Nie zgodziłam się więc na pobyt w szpitalu i jestem obecnie w domu, dostałam skierowanie na badania po weekendzie.Raczej na nie pójdę, sama chce sobie poradzić z tymi kamykami w pęcherzyku żółciowym.

Podpowiedzcie proszę co jeść, szczególnie jakie tłuszcze jeść- bo nie po wszystkim czuję się dobrze mam zgagę, odbija mi się.
Teraz piję MO z olejem z pestek winogron, zamierzam jednak przejść na oliwę z oliwek
I jeszcze jedno czy mogę pić koktajle cytrynowe, czy to za duże obciążenie?
Zapisane
Filutek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 25.02.2005
Wiedza:
Wiadomości: 262

« Odpowiedz #2 : 29-08-2015, 17:37 »

Środek który zastosowałam przy żółtaczce  mechanicznej jakieś 30lat temu okazał się bardzo skuteczny.
We wsi było wtedy mnóstwo zachorowań na taką żółtaczkę. Nasz miejscowy lekarz poradził dla naszego
syna podawanie mu miodu z cytryną. Trzeba objętościowo zmieszać tyle samo  dobrego miodu i soku
z cytryny  odstawić na kilka dni.Pamiętam, że użyłam do tego ciemnego płynnego miodu. Trzeba podawać kilka łyżek dziennie, kilka razy dziennie. Nasz syn po około trzech tygodniach całkowicie wrócił do formy i nie potrzebował przebywać w szpitalu.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #3 : 29-08-2015, 18:05 »

Cytat
Nasz syn po około trzech tygodniach całkowicie wrócił do formy i nie potrzebował przebywać w szpitalu.
Prawdopodobnie obawy w tym czasie ustąpiłby samoistnie także bez miodu z cytryną.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Kaska
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2010.02.01
Wiadomości: 6

« Odpowiedz #4 : 29-08-2015, 18:37 »

obawy? mamy obawy więc jakby one ustąpiły to byłoby OK smile
objawy zresztą też smile

Panie Józefie, czyli proponuje Pan nic dodatkowego w tej kwestii nie robić poza zmianą oleju w MO na oliwę z oliwek? A czy w tym przypadku trzeba na coś zwracać uwagę przy jedzeniu, czy dalej jeść tak jak do tej pory czyli wg ZZO? Pobieżny rzut oka na strony "pacjenckie" czasami sugeruje czasową zmianę tłuszczu na jakiś inny rodzaj, np. nie zwierzęcy tylko roślinny itp. Tak ma być? Dobrze nam ze zwierzęcym na co dzień więc zostałabym tak bez zmian ale nie chcę sobie zrobić krzywdy w razie czego.

Na USG wyszło podobno, że ujście dróg żółciowych jest bardzo małe (w sensie światła przewodu). Coś to zmienia w moim przypadku czy niczym się nie przejmować i jeść dalej tłusto jak do tej pory i dbać o notoryczną wymianę żółci w woreczku?

Aha... jeszcze jedno pytanie: czasami niektórzy sugerują zółciopędne herbaty po spożyciu tłuszczu (30-60 minut po zjedzeniu) żeby zastymulować wątrobę do wyrzucenia żółci o mniejszym stężeniu do woreczka co ma wpływać na ich sukcesywne aczkolwiek powolne rozpuszczanie kamieni i wydalenie ich do dwunastnicy. To prawda? Co Pan o tym myśli? Dobre to, czy nie tykać? smile

Pozdrawiam
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #5 : 29-08-2015, 18:48 »

Primum non nocere
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Kaska
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2010.02.01
Wiadomości: 6

« Odpowiedz #6 : 29-08-2015, 18:54 »

ok, szkodzić nie chcę

czy dobrze będzie tak: ?
- dalej jem tłuszcze zwierzęce
- MO na bazie oliwy z oliwek
- KB
- ZZO

Mam tylko problem co do oleju w MO: w książce wspomina Pan, że na kamicę żółciową stosujemy oliwę z oliwek, a w niektórych wątkach proponowany jest olej kukurydziany. Co prawda te inne wątki nie dotyczyły żółtaczki ale jednak mam dylemat - który w końcu olej dla mnie będzie dobry? smile

  • W książce  (tom 1, str 29, ramki z opisem) proponowana jest oliwa a oliwek:
    "Olej z oliwek (oliwę) w pierwszym trzymiesięcznym etapie stosują osoby cierpiące na schorzenia żołądka i/lub dwunastnicy, nadkwaśność lub kamicę żółciową (...)"

  • A tutaj proponowany jest olej kukurydziany:
    http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=4405.msg108841#msg108841
« Ostatnia zmiana: 29-08-2015, 19:15 wysłane przez Kaska » Zapisane
Filutek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 25.02.2005
Wiedza:
Wiadomości: 262

« Odpowiedz #7 : 29-08-2015, 19:50 »

Prawdopodobnie to objawy żółtaczki nie ustąpiły samoistnie. Chorowało wtedy dużo osób z naszej wsi.Z tego co się zorientowałam wśród przyjmujących miód z cytryną objawy cofnęły się u wielu.Pozostali byli w
szpitalu.

             
Zapisane
Gonzalez
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 11.2012
Wiadomości: 84

« Odpowiedz #8 : 29-08-2015, 20:34 »

Kaśka, bądź czujna. O ile klasyczna medycyna w stanach przewlekłych ile jest warta, każdy świadomy wie ;-), o tyle w stanach ostrych bywa przydatna. Ja na początku oczyszczania miałam dwie sytuacje,  w których "prawie" wzywaliśmy pogotowie. Pierwsza, jak mi zdrętwiała prawa część ciała po wypiciu mikstury na oczyszczanie wątroby, a druga jak po zjedzeniu kolendry z dwóch doniczek miałam potężne fale gorąca. Udało się, ale mogło być różnie. Oczyszczanie to poważna sprawa, oby Ci szybko przeszło, ale jakby coś się działo, to radzę Ci dzwonić na pogotowie.

NB Na Twoim miejscu chwilowo bym się nie oczyszczała. A co masz teraz jeść? To co Ci podpowiada intuicja.
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #9 : 30-08-2015, 19:14 »

Cytat
czy dobrze będzie tak: ?- dalej jem tłuszcze zwierzęce- MO na bazie oliwy z oliwek- KB- ZZO

Będzie dobrze.
Zapisane
Kaska
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2010.02.01
Wiadomości: 6

« Odpowiedz #10 : 21-09-2015, 21:39 »

Mija miesiąc i dalej jestem żółta.
W międzyczasie przez 10 dni piłam olej i cytrynę (metoda Bonifratrów).
Cały czas piję MO, KB oraz stosuję ZZO.
W pracy coraz więcej dziwnych pytań i spojrzeń.
Czy na prawdę nie da się nic z tym zrobić żeby żółtaczka zeszła?
Czy ktoś coś poradzi? Jestem załamana. Nie wiem nawet czy taki długi czas utrzymywania się bilirubiny nie wpływa niekorzystnie na organizm. Podobno w dużych dawkach to jest toksyna?
Nic mnie nie boli jeżeli (chodzi o kamienie) ale nie czuję się za dobrze.

Ile może się utrzymywać taki stan?
Po jakim czasie ludziom mija żółta barwa skóry i oczu?
Zapisane
Kaska
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2010.02.01
Wiadomości: 6

« Odpowiedz #11 : 22-09-2015, 13:32 »

Czy w moim przypadku nie zaszkodzę sobie piciem koktajli cytrynowych? Czy to jest dobry pomysł w tej sytuacji? Nie chcę sobie zaszkodzić ale może one by pomogły?
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!