Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 01:21 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Uwaga na lekarzy "naturalistów"  (Przeczytany 17092 razy)
Neska
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01/08/2015 r.
Wiadomości: 23

« : 21-09-2015, 15:33 »

Z góry przepraszam, jeśli wątek nie pasuje do działu, jednak w mojej ocenie - tak, ponieważ w pewnym momencie zabrakło mi tego rozsądku.
Piszę, aby przestrzec Was przed osobą panią doktor (?) Preeti Agrawal z Wrocławia.
Otóż w zeszłym roku, po beznadziejnym rocznym (z przerwami) leczeniu antybiotykami (nieustanne zapalenia pęcherza), udałam się do Integrative Medical Center tejże pani.
Problemów upatrywała min. w psychice smile
w każdym razie zaleciła szereg specyfików, jak czopki dopochwowe oraz kropelki (6 rodzajów), łączna kwota zakupionych w centerze preparatów wynosiła jakieś 600 zł, ale nie bądźmy dobiazgowi. Jednak najgorszą radą jaką mogła mnie poczęstować to irygacje pochwy wodą utlenioną. Tym sposobem kompletnie mnie dobiła, ból był potworny.
Osoba ta uchodzi za specjalistkę od prowadzenia kobiet w ciąży i od porodów. Nie mam wiedzy na temat jej pracy pod tym kątem, nie będę się wypowiadać, bo być może robi wiele dobrego swoją szkołą rodzenia, wiem jedno: przez zalecone przez nią leczenie podjęłam bardzo drastyczną dietę pt. "albo mi pomoże, albo zdechnę", bo już absolutnie nic po tej wodzie utlenionej mi nie pomagało.
Zaprawdę powiadam Wam, używajcie głowy.
Mogę przesłać skan zaleceń leczenia tej pani, jakie otrzymałam od niej w centerze dnia 7 maja 2014 roku.
Zapisane
VVV
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 645

« Odpowiedz #1 : 21-09-2015, 17:15 »

Z czystej ciekawości,
ile w zaleceniu było kropli 3% wody utlenionej na szklankę wody?

Do płukania jamy ustnej stosuje się kilka do kilkunastu kropli na szklankę wody,
zaczynając od kilku by sprawdzić czy nie występuje nadwrażliwość.

Zetknięcie każdej nawet najzdrowszej śluzówki z nierozcieńczoną 3% wodą utlenioną
to zawsze szkody trudne później do naprawienia.
Zapisane
Neska
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01/08/2015 r.
Wiadomości: 23

« Odpowiedz #2 : 21-09-2015, 21:08 »

Zalecenie było następujące: dwa razy w tygodniu irygacje pochwy 3%-ową wodą utlenioną w proporcji 1:3 (mniej wody utlenionej). Efekt "chcę zabić lekarza" murowany! smile
Zapisane
VVV
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 645

« Odpowiedz #3 : 22-09-2015, 01:39 »

Dawkowanie wygląda na wynik nieporozumienia.

Przykładowo:

http://www.sekret-natury.pl/dolegliwosci-kobiece/zapalenie-pochwy/
Cytat
(...)
Płukanki wodą utlenioną

Woda utleniona za zapalenie pochwy.  W tym celu należy: do szklanki przegotowanej wody dodać 15 kropel wody utlenionej, wymieszać i odstawić na 15 minut. Jeżeli woda jest zimna, to należy ją podgrzać przed płukaniem. Płukać przez tydzień 2 razy dziennie. W drugim tygodniu płukać co drugi dzień. W trzecim tygodniu należy stosować płukanki co 3 dzień, raz dziennie.
(...)
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #4 : 22-09-2015, 04:22 »

Bez względu na to, jak stężona jest woda utleniona, u nas ta metoda nie nie jest i nie może być polecana! Gdybyśmy mogli czegoś zakazywać, napisałbym: zakazana. Woda utleniona zabija wszelkie życie, więc nie dość, że zabija wszelkie drobnoustroje zasiedlające pochwę, to jeszcze uszkadza nabłonek jej śluzówki. Nie może być większej masakry!

Więcej informacji o tym tutaj: http://portal.bioslone.pl/nieoceniony_i_niedoceniony_ocet_jablkowy#zakwaszanie_pochwy
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Neska
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01/08/2015 r.
Wiadomości: 23

« Odpowiedz #5 : 22-09-2015, 08:26 »

Nie wiem co mam rozumieć przez "nieporozumienie". Mogę tylko wyjaśnić, że dopytywałam panią naturalistkę  dokładnie o wykonywanie tego płukania pochwy, dlatego że sama uważam takie metody za bardzo dyskusyjne, chyba każda kobieta wie, jak delikatna jest śluzówka pochwy i jak reaguje (mam te zalecenia na kartce w dalszym ciągu, kartkę z pieczątką Agrawal odszukałam, bo wiedziałam, że będziecie mieli wątpliwości, czy dobrze zrozumiałam). Zastosowałam tę metodę, bo uznałam, że było już tak źle po antybiotykach, że gorzej być nie mogło. Owszem mogło i wciąż walczę, już nie o zdrowie swoje, tylko moich dzieciaków w brzuchu.
Mistrz ma rację, szkoda, że znalazłam Biosłone dopiero po fakcie.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #6 : 22-09-2015, 09:36 »

Cytat
Nie wiem co mam rozumieć przez "nieporozumienie".

Po trzykroć v pisze kalamburami, chodzi o to, że pani naturalistka nie ma pojęcia co robi.
Zapisane
Neska
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01/08/2015 r.
Wiadomości: 23

« Odpowiedz #7 : 22-09-2015, 09:45 »

Nie ma i fenomenalnie na tym zarabia.
Jestem ciekawa opinii innych kobietek z forum czy miały z nią do czynienia.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #8 : 22-09-2015, 10:32 »

Słyszałam kiedyś negatywne opinie o tej Pani.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
scorupion
« Odpowiedz #9 : 22-09-2015, 12:26 »

Nie ma i fenomenalnie na tym zarabia.

No to jednak ma hehehe, więc kto go nie ma?
Zapisane
LaktozAnna
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 34
MO: 02.2012-02.2014, 11.2015-teraz
Skąd: Chrzanów
Wiadomości: 96

« Odpowiedz #10 : 08-10-2015, 14:16 »

Jakby ktoś chciał się pośmiać, to ostatnio usłyszałam od pani ginekolog:

"zapisze pani wszystko byleby to nie był arszenik".
Zapisane

Czasem trzeba spaść na sam dół, żeby móc się odbić.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!