Niemedyczne forum zdrowia
14-12-2017, 16:12 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Ramówka Radiabiosłone --> kliknij

Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Leczenia uzależnienia od alkoholu  (Przeczytany 39654 razy)
Luciano
*

MO: Listopad 2013
Wiedza:

« Odpowiedz #20 : 19-02-2016, 10:22 »

Większość uczestników tej dyskusji uczestniczy w niej w taki sposób, jakby sama miała problem z alkoholem.
Dużagosia
*

MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:

« Odpowiedz #21 : 19-02-2016, 11:01 »

Luciano. a to coś złego, mieć problem z alkoholem i uczestniczyć w tej dyskusji? Zapewniam Cię Luciano, że w naszym polskim społeczeństwie, do rzadkości należą osoby, które nie miały kontaktu z tym problemem, jak nie bezpośrednio to pośrednio. Całe powojenne pokolenie, to w większości alkoholicy a my jesteśmy ich dziećmi i wnukami.
Luciano
*

Wiedza:

« Odpowiedz #22 : 19-02-2016, 11:27 »

Nie wiem, w jaki sposób mam pisać, abyście wy, kobiety, były w stanie mnie zrozumieć. Gosiu, to, że alkoholizm w naszym kraju to duży problem wiem doskonale i zgadzam się z tobą, że dotyczy każdego, pośrednio lub bezpośrednio.

Pisząc poprzedni post miałem na myśli łebków typu Gerda i trolli typu justynka. Mi też zdarza się, że czasem napisać tzw. pierdu, pierdu, ale jeśli ktoś pisze posty tylko w tym stylu, w dodatku z błędami to całkiem możliwe, że sam ma problem z alkoholem.
Udana
*

MO: 01.01.2014
Wiedza:

« Odpowiedz #23 : 19-02-2016, 13:03 »

Luciano może poczytaj o rumianku, to zrozumiesz ociupinkę kobiety. smile
http://joemonster.org/art/34501
A Gerda, fakt pisze, by pisać i to w wielu wątkach.
Jednak Dużagosia ma rację, trudno znaleźć rodzinę gdzie nie było jakiegoś problemu z alkoholem, w którymś z pokoleń. W pewnym sensie jesteśmy specjalistami w tej dziedzinie, niestety.

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Luciano
*

Wiedza:

« Odpowiedz #24 : 20-02-2016, 17:36 »

Cytat
Luciano może poczytaj o rumianku, to zrozumiesz ociupinkę kobiety. smile
http://joemonster.org/art/34501
Dobre!

W moim przypadku wygląda to tak, że nie piję alkoholu, ponieważ beznadziejnie się po nim czuję i po prostu mi na chwilę obecną szkodzi. Mój problem polega też na tym, że jak już zacznę pić to ciężko przestać w odpowiednim momencie. Natomiast w sytuacjach, gdy odmawiam spożycia trunków większość ludzi negatywnie mnie ocenia, a wielu spośród nich wręcz atakuje. Teściowa musi się za mnie tłumaczyć, jakby się wstydziła. Luciano dziś kierowca, temu nie pije. Na marne jej wysiłki, gdyż zawsze dodaję, że nie piję, ponieważ jestem abstynentem. Często jestem wtedy atakowany pytaniami na takim poziomie intelektualnym, że wolę wtedy np. pójść pobawić się z psem. Dzięki Bogu zdarzają się osoby, które z różnych przyczyn pić nie mogą albo piją niewiele i z nimi da się przyjemnie spędzić czas. Ba, zdarzają się nawet takie łobuzy jak ja, czyli stroniący od alkoholu.

Przykre jest to, że większość znajomości oparta jest współcześnie na wspólnej libacji. Od kiedy nie piję pozostało mi niewielu znajomych, co mnie z resztą bardzo cieszy. Z tymi, co się ostali też już nie jest tak kolorowo jak kiedyś. Mam na szczęście garstkę ludzi w swoim życiu, z którymi alkohol nigdy nie jest potrzebny, aby spędzić przyjemnie czas.

Cytat
Potrzebna dobra kobieta i alkoholizm znika!
No zobacz! Wygląda zatem na to, że żyjemy w kraju, gdzie są same złe kobiety.
Shadow
*

MO: 23.02.2015
Wiedza:

« Odpowiedz #25 : 21-02-2016, 21:49 »

Luciano ja również osobiście nie przepadam za alkoholem, szczególnie wódką i pijam bardzo okazyjnie raczej lżejsze trunki, zwykle w towarzystwie mojej dziewczyny.

Jak ktoś ciśnie mnie ostro, żebym się napił albo czemu nie piję, to na początku normalnie odpowiadam, że nie lubię wódki, nie mam ochoty lub prowadzę. Jeśli dalej nie dociera, to udaję, że nie słyszę, bo nie chce mi się powtarzać drugi raz tego samego. Zwykle wtedy delikwent oraz otoczenie rozumieją z kim mają do czynienia. Wtedy wiem, że z tymi osobami ten sam problem już się nie powtórzy. Chyba, że brak im kultury i będą mnie cisnąć cały wieczór. Wtedy wychodzę, bo dalszy pobyt w tym otoczeniu już mnie nie cieszy tak jak powinien biggrin
« Ostatnia zmiana: 21-02-2016, 22:15 wysłane przez Shadow » Zapisane
Gibbon
*

MO: 2010
Wiedza:

« Odpowiedz #26 : 11-03-2016, 07:04 »

Masz jeszcze spory problem z nasieniem; tfu... miało być z pisownią.

"Człowiek, który by po 30 roku życia radził się lekarza, dawałby dowód swojej głupoty, gdyż świadczyłoby to o tym, że do tej pory nie nauczył się żyć rozsądnie." Tyberiusz
Udana
*

Wiedza:

« Odpowiedz #27 : 11-03-2016, 09:01 »

Ja osobiście miałem problem z alkoholem ale wyszedłem z tego zmieniając środowisko(ludzie) bo to ono powodowało Picie alkoholu
Wlewali Ci na siłę alkohol do gardła?
Oczywiście, że ludzie mogą sprzyjać zachęcać, tworzyć atmosferę i w terapii uzależnień zalecana jest zmiana miejsca zamieszkania. Ale sięgałeś po alkohol, bo on Ci coś dawał, rekompensował, zaspokajał itp. ludzie by nic nie zrobili jakby podatnego gruntu nie było.
Ważne abyś to wiedział i nie zwalał na ludzi odpowiedzialności, bo znów wpadniesz w jakieś uzależnienie.

Gloria
*

MO: luty 2012
Wiedza:

« Odpowiedz #28 : 11-03-2016, 10:58 »

"Wszystko, co wydaje ci się, że wiesz o uzależnieniu, jest błędne"
https://www.ted.com/talks/johann_hari_everything_you_think_you_know_about_addiction_is_wrong#t-1410

takie mam konie narowiste, jakie sam wybrałem...
Luciano
*

Wiedza:

« Odpowiedz #29 : 11-03-2016, 11:29 »

Troll napisze jedno zdanie lub coś, co miało być zdaniem i dostaje 3 odpowiedzi. My z Shadowem się produkujemy, dzielimy naszymi rozterkami i nic.
Udana
*

Wiedza:

« Odpowiedz #30 : 11-03-2016, 13:03 »

Luciano zazdrościsz czy cóś? smile Co mam napisać na temat Waszych rozterek? Zmieńcie towarzystwo? Piję lub nie piję, to moja sprawa i nie muszę się tłumaczyć nikomu, tak samo jak z tego co jem lub nie jem. I co z tego, że namawiają?
Nie jestem specjalistką w dziedzinie uzależnień, ale od wielu lat chodzę na mitingi otwarte do AA, na rocznice itp. bo mam sporo znajomych ludzi z tym problemem. Także trochę znam te klimaty.

Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!