Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 17:05 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Moje jedzenie  (Przeczytany 67729 razy)
Szymanczi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 30
MO: 02.12.2015
Skąd: Lublin
Wiadomości: 61

« : 27-10-2015, 20:14 »

Hej.
Chciałbym Wam przedstawić jak wygląda moje jedzenie. Są to posiłki specjalnie pod sportowy tryb życia (nie mogę już profesjonalnego sportu odpuścić)
Co o tym myślicie?



Oczywiście są tu tylko obliczone kalorie. Sniadanie jem koło 8. Cały ryż i kurczaka pol godizny przed treningiem i gdzies godizne po no i dorzuce jeszcze jakieś małe ilości białka na dobranoc.

Od 1 stosuje MO msn-wink

Jakieś opinnie?
« Ostatnia zmiana: 15-02-2016, 22:44 wysłane przez Gloria » Zapisane
Poziomek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 37
MO: 24.09.2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 659

« Odpowiedz #1 : 27-10-2015, 20:38 »

Chyba jesteś nie na czasie. Co mądrzejsi sportowcy przestali jeść ryż z kurczakiem i wafle dawno temu.
Nie przesadziłeś z warzywami?
Zapisane
Dasiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 17.10.2013
Wiadomości: 127

« Odpowiedz #2 : 27-10-2015, 20:57 »

Spróbuj kapustę pokrojoną i zalaną olejem lnianym z kilkoma sadzonymi jajkami na Łukowskiej słoninie z puszki.
Zapisane
Shadow
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 34
MO: 23.02.2015
Wiedza:
Skąd: Wrocław/Radomsko
Wiadomości: 558

« Odpowiedz #3 : 27-10-2015, 21:02 »

Moja opinia, mogę się mylić ale ja bym tak zrobił:

Wywal wafle i Olej z biedronki w plastikowej butelce, tym bardziej jeśli na nim smażysz. Olej roślinny (nierafinowany!) nadaje się tylko na zimno i to ze szklanej butelki. Mięso z kurczaka z ryżem zamień na wieprzowinę albo wołowinę (ok 30% więcej wszystkiego w porównaniu z kurczakiem) z warzywami i do tego ew ziemniaki lub kasza jaglana/gryczana w takiej samej proporcji co reszta, a będziesz miał więcej pożytku z tego.

Pewnie napiszesz, że mało węglowodanów, a przecież energia.... Chcesz energii, to solidnie podlej smalcem mięso wieprzowe/wołowe które będziesz smażył i sprawa załatwiona - wolno przyswajająca się energia na długi czas, wystarczająca nawet dla sportowca.

Węglowodany z owoców to zwykle wystarczająca ilość aby uwolnić energię ze zjedzonego tłuszczu(której jest ok. 2x więcej niż z węglowodanów).

//Kamil
« Ostatnia zmiana: 27-10-2015, 23:44 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #4 : 27-10-2015, 21:06 »

No nie wiem. Musiałbyś sobie porobić turbotabelki w excellu, żeby wszystko miało ręce i nogi. Poza tym najlepiej nie jeść bezpośrednio przed snem, ale ze 2 kg twarogu 2 godizny przed snem by się przydało. I więcej węgli, stary. Nie słuchaj, że kryzys u górników, wszystkim starczy. Napisz jeszcze ile wody pijesz, bo to bardzo ważne. Jak chcesz mogę ci na priv wysłać wzór na zapotrzebowanie wody w dni treningowe. Na przyrosty dobry jest łosoś. Może być z Norwegii, ale musi być atlantycki.
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #5 : 28-10-2015, 06:29 »

Luciano ty tak na poważnie?
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #6 : 28-10-2015, 07:35 »

Ze sportowcami to nie wiadomo, oni mózg zamieniają na mięśnie. Nawet 2 kg twarogu gotowi zjeść. Mam takiego jednego w pracy.
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Szymanczi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 30
MO: 02.12.2015
Skąd: Lublin
Wiadomości: 61

« Odpowiedz #7 : 28-10-2015, 07:58 »

Smaże na oleju rzepakowym wybornym z biedry.
Jajka oczywiscie nie są z biedronki tylko od mojej babci, bo tymi z biedronki bym się porzygał.

Wafle służą mi jak np jestem na uczelni i muszę coś przegryźć.

Warzywa jem ile mogę. Do śniadania (posiłek tłuszczowo-białkowy) ogórki, a ryż i kurczaka mieszam z brokułami.

Wiadomo będę to wszystko zmieniał ,bo jeść kurczaka to nie idzie cały czas.

Wody wypijam około 2-2,5 litra codziennie.

Udana - mi właśnie chodzi o to żeby to jakoś wypośrodkować. Wiem ,że takie żarcie nie jest do końca dobre. Chcę jednak złapać pare kilo i nie ma innego wyjścia.

Zapisane
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #8 : 28-10-2015, 09:05 »

Cytat
Wiadomo będę to wszystko zmieniał ,bo jeść kurczaka to nie idzie cały czas.
Jeśli chcesz jeść drób, to jeśli nie jest to kura ze wsi, to całkowicie wyeliminuj ją kosztem np. indyka.
Sklepowe kury strach w ogóle jeść, jak niektóre psy nawet tego nie ruszają.

Cytat
Smaże na oleju rzepakowym wybornym z biedry.
Nie smaży się na tłuszczach nienasyconych.
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #9 : 28-10-2015, 09:28 »

Luciano ty tak na poważnie?
Wygląda na to, że muszę popracować nad poczuciem humoru, skoro macie wątpliwości. biggrin

Cytat
Ze sportowcami to nie wiadomo, oni mózg zamieniają na mięśnie. Nawet 2 kg twarogu gotowi zjeść. Mam takiego jednego w pracy.
Akurat to prawda. Na szczęście nigdy zawodowym sportowcem nie byłem i szybko rzuciłem to w cholerę, więc liczę, że resztki mózgu mi się ostały.

Myślałem, że kolega nam tu trochę trolluje, ale wychodzi na to, że jest po prostu głupi, więc dodam coś od siebie na poważnie.

Cytat
Smaże na oleju rzepakowym wybornym z biedry.
Jeśli jeździsz dieslem to możesz tankować ten olej, ale wlewać go w siebie to niezbyt dobry pomysł.



Cytat
Wafle służą mi jak np jestem na uczelni i muszę coś przegryźć.
Jeden, dwa wafle grubo posmarowane masłem/smalczykiem z dodatkiem mięsa i warzyw jeszcze ujdą, ale zajadać się styropianem to dopiero musi być frajda! Chociaż sportowcom to i kurczak z ryżem smaczne... Albo te łososie atlantyckie hodowane w Norwegii.


Cytat
Warzywa jem ile mogę.
Czyli na siłę, ile fabryka wciśnie?

Cytat
Do śniadania (posiłek tłuszczowo-białkowy) ogórki
Czymże jest taki posiłek tłuszczowo-białkowy? Podejrzewam, że nie jajecznica na boczku, bo personal trainer by zganił.

Cytat
ryż i kurczaka mieszam z brokułami.
Taką strawą będę dzieci straszył jak będą niegrzeczne.


Cytat
Wiadomo będę to wszystko zmieniał ,bo jeść kurczaka to nie idzie cały czas.
Albo masa albo przyjemności. Nie bądź baba i szamaj kurę!

Cytat
Wody wypijam około 2-2,5 litra codziennie.
Mój ulubiony temat, ale nie będę nic żartował, bo będą krzyczeli na mnie.

Cytat
Udana - mi właśnie chodzi o to żeby to jakoś wypośrodkować.
Wypośrodkować to można tekst w Wordzie, zaś ty możesz co najwyżej pójść po rozum do głowy.

Cytat
Wiem ,że takie żarcie nie jest do końca dobre.
Ono od początku nie jest dobre.

Cytat
Chcę jednak złapać pare kilo i nie ma innego wyjścia.
Na początek proponuję ci złapać się za głowę i trochę się zastanowić nad tym wszystkim.
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Shadow
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 34
MO: 23.02.2015
Wiedza:
Skąd: Wrocław/Radomsko
Wiadomości: 558

« Odpowiedz #10 : 28-10-2015, 09:39 »


Wody wypijam około 2-2,5 litra codziennie.


Nie wiem jak to robicie. Ja gdy piję mieszankę na drogi oddechowe to bez przerwy biegam do łazienki a to zaledwie 1.5 litra wody dziennie(1l zioła+3 koktajle dziennie). Wiem, że działanie ziół jest lekko moczopędne ale z drugiej strony nigdy nie czuję pragnienia wiec wylewam z siebie tylko nadmiar.

No ale ja nie jestem sportowcem i pocę się tylko jak się zestresuję, może dlatego smile
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #11 : 28-10-2015, 10:06 »

 
Wody wypijam około 2-2,5 litra codziennie.
Nie wiem jak to robicie. 
No ale ja nie jestem sportowcem i pocę się tylko jak się zestresuję, może dlatego smile
Nie "chcom", ale "muszom".
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Szymanczi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 30
MO: 02.12.2015
Skąd: Lublin
Wiadomości: 61

« Odpowiedz #12 : 28-10-2015, 13:29 »

Nie mam takiego organizmu jak Wy, że przychodzicie po pracy o 15 i robicie co Wam się podoba (przypuszczam, że większość).
2 treningi dziennie to mój zawód który tak jak powiedziała Udana "muszem" robić bo inaczej nie będę miał za co żyć, a pracować za 10zł nie mam zamiaru.

Cytat
Ze sportowcami to nie wiadomo, oni mózg zamieniają na mięśnie. Nawet 2 kg twarogu gotowi zjeść. Mam takiego jednego w pracy.
Największa głupota jaką słyszałem. Nawet tego nie skomentuje...

Cytat
Czymże jest taki posiłek tłuszczowo-białkowy? Podejrzewam, że nie jajecznica na boczku, bo personal trainer by zganił.
Właśnie, że jajecznica. Od kur mojej babci także tu jest luksus msn-wink

Cytat
Albo masa albo przyjemności. Nie bądź baba i szamaj kurę!
Na szczęście jestem pogodnym człowiekiem i zawsze dążę do zgody, ale daruj sobie takie teksty na przyszłość. Serio nie stoisz w moim miejscu i patrzysz tylko ze swojego. Proponuje rozszerzyć horyzonty msn-wink

Wracając do mojego wątku. Dla niektórych może to dziwna ilość jedzenia czy picia ale jeśli trenujesz 3h dziennie to sam organizm domaga się jedzenia i muszę uzupełniać te kalorie a żeby trochę przytyć (bo szczupły jestem) to muszę jeść te 3k kalorii . Gdy tak jem to czuje się dobrze i nigdy nie czuje głodu (wcześniej bardzo często mi doskwierał). Psychicznie też jest spoko msn-wink

Kurczak/indyk/wątróbka/ryba - będę kupował w takich sklepach małych mięsnych gdzie mięso leży za szybką.
Zero cukrów, ostawiam je i czasem się skusze.
Z tymi waflami to macie racje, bo ohydne są - ograniczę je i zastąpię błonnikiem z koktajlu.
To w takim razie na co zamienić ten olej? Smalec? Luciano - jeźdżę benzyną + nadtlenek elpidzi.
Alkohol też odstawiam do zera.

Generalnie to macie racje. Zgadzam się z tym. Nie potrzebuje takich tekstów tylko konkretnych odpowiedzi na moje pytania. Dzięki za uwagę i wysłuchanie mnie! msn-wink

Chciałbym zapytać jeszcze o MO. Stosować do takiego wysiłku i żywienia?
« Ostatnia zmiana: 28-10-2015, 23:11 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #13 : 28-10-2015, 14:01 »

Cytat
Cytat
Ze sportowcami to nie wiadomo, oni mózg zamieniają na mięśnie. Nawet 2 kg twarogu gotowi zjeść. Mam takiego jednego w pracy.

Największa głupota jaką słyszałem. Nawet tego nie skomentuje
Prawda, jedna z większych.

Ja na twoim miejscu spróbowałbym odżywiać się według ZZO, ale ze zwiększoną ilością węglowodanów. Mikstura i koktajle jak najbardziej wskazane.
« Ostatnia zmiana: 28-10-2015, 23:11 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #14 : 28-10-2015, 14:03 »

Tylko idiota pracowałby za 10zł/h ....

Cytat
Nie mam takiego organizmu jak Wy ,że przychodzicie po pracy o 15 i robicie co Wam się podoba
Jakiż to trzeba mieć organizm, żeby wracać z pracy po 15 i robić co się podoba?


Cytat
Cytat
Ze sportowcami to nie wiadomo, oni mózg zamieniają na mięśnie. Nawet 2 kg twarogu gotowi zjeść. Mam takiego jednego w pracy.
Największa głupota jaką słyszałem. Nawet tego nie skomentuje...

Kto tego nie skomentuje?


Cytat
Kurczak/indyk/wątróbka/ryba - będę kupował w takich sklepach małych mięsnych gdzie mięso leży za szybką.

Sęk w tym jaka to szybka - szklana czy plexi?


Cytat
Zero cukrów, ostawiam je i czasem się skusze.

To w końcu ostawiasz czy zero tych cukrów czy może czasami się skusisz?


Cytat
Z tymi waflami to macie racje, bo ochydne są ...

Ochydne na pewno nie są.


Cytat
ogranicze je i zastąpie błonnikiem z koktajlu

Dalej nie kumam z tymi cukrami - ostawianie, zero cukrów czy jednak dajesz się skusić...


Cytat
Alkohol też odstawiam do zera.

Procentowo to ile to będzie odstawić do zera? Coś jak z tymi ww. cukrami?


Cytat
Dzięki za uwage i wysłuchanie mnie!

Czekam z niecierpliwością na kolejne audycje.
« Ostatnia zmiana: 28-10-2015, 23:12 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #15 : 28-10-2015, 14:05 »

Cytat
Czasem myslę ,że osoby na tym forum mają ostre kompleksy...nie wiem nie zagłębiam się.
W rzeczy samej. To my mamy kompleksy, m.in. jesteśmy za szczupli i łapiemy kilogramy, żeby ładnie cyfry na wadze wyglądały albo żeby koledzy się nie śmiali.

Cytat
Nie mam takiego organizmu jak Wy ,że przychodzicie po pracy o 15 i robicie co Wam się podoba (przypuszczam ,że większość).
To jaki ty masz organizm? Przychodzisz po pracy i nie możesz robić co ci się podoba?

Cytat
2 treningi dziennie to mój zawód który tak jak powiedziała Udana "muszem" robić bo inaczej nie będę miał za co żyć,
Zawsze można zawód zmienić, ale przydałoby się mieć coś w głowie a nie tylko w łapie.

Cytat
a pracować za 10zł nie mam zamiaru.
Spoko, książę, nie wnikamy.

Cytat
Największa głupota jaką słyszałem. Nawet tego nie skomentuje...
I jakoś specjalnie nas to nie dziwi, biorąc pod uwagę to co napisała Udana.

Cytat
Serio nie stoisz w moim miejscu i patrzysz tylko ze swojego. Proponuje rozszerzyć horyzonty
I dzięki Bogu, bo nie dałbym rady patrzeć codziennie na ryż z kurczakiem.

Cytat
Wracając do mojego wątku. Dla niektórych może to dziwna ilość jedzenia czy picia ale jeśli trenujesz 3h dziennie to sam organizm domaga się jedzenia i muszę uzupełniać te kalorie a żeby troche przytyć (bo szczupły jestem) to muszę jeść te 3k kalorii .
Brednie.

Cytat
To w takim razie na co zamienić ten olej? Smalec?
Przecież to jasno wynika z książek, portalu, forum i wypowiedzi, które tu otrzymałeś. Po raz kolejny potwierdzasz teorię Udanej.

Cytat
Generalnie to macie racje. Zgadzam się z tym.
Generalnie to uważasz, że nie mamy racji i się z nami nie zgadasz, bo z nami dyskusje prowadzisz.

Cytat
Nie potrzebuje  takich tekstów tylko konkretnych odpowiedzi na moje pytania.
To pomyliłeś fora. Mało w internecie źródeł wiedzy dla entuzjastów katowania się?
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Shadow
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 34
MO: 23.02.2015
Wiedza:
Skąd: Wrocław/Radomsko
Wiadomości: 558

« Odpowiedz #16 : 28-10-2015, 16:01 »

Szymanczi,

Jako, że dużo cwiczysz to priorytetem dla Ciebie powinno byc na obiad mięso wieprzowe lub wołowe smażone najlepiej na dużej ilości smalcu i do tego tyle samo warzyw oraz na śniadanie jajecznica również smażona na smalcu. To Ci zagwarantuje dużo energii, białek i wszystkiego czego potrzebuje Twój organizm w najlepszej formie. Pamiętaj, żeby uzyskac taką samą wartośc zjedzonego miesa kurczaka co z miesa ssaków, musisz zjesc go minimum 2x więcej.

Jak nie chcesz dodatkowo stracic na wadze to weglowodany w postaci ziemniaków, kasz możesz dodac w takiej samej proporcji do obiadu.

Tylko nie jedz tego styropianu, nie smaż na olejach i nie zapychaj się ryżem tylko po to zeby kalorie się zgadzały. Do smażenia najlepszy wg. mnie smalec.
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #17 : 28-10-2015, 17:15 »

Cytat
Akurat, niektórzy robią to z wdziękiem spadającego worka cementu.
Jak czasem komu taki worek cementu na głowę spadnie to może otworzy w końcu oczy.

Cytat
Tylko nie jedz tego styropianu,
Wafle ryżowe, czyli styropian w niewielkich ilościach są w porządku. Dla osób nie spożywających glutenu stanowią jeden z niewielu zamienników pieczywa. Ważne jest to, że mają być dodatkiem, zaś podstawą są masło oraz wędliny. Sam czasem korzystam z takiego rozwiązania.

Nurtuje mnie jedno pytanie. Czy ewentualna strata kilogramów jest na prawdę taka straszna? Z resztą pamiętam, że jak jeszcze ćwiczyłem to nie spożywałem zbyt wielu węglowodanów i na wadze nie traciłem. A nie ćwiczyłem baletu, tylko podobnie jak kolega wybrałem formę sportu w formie katowania organizmu. Wielu sportowców zostawia zdrowie na boiskach, lecz przynajmniej towarzyszą temu emocje i wielu kibiców ma dzięki temu rozrywkę. Jaki jest pożytek z machania sztangą na siłowni?

Z resztą było już trochę wątków fanatyków sportu, więc po co powtarzać te same kwestie po kilka razy. Z tego co pamiętam to wszyscy i tak obstawali przy swoim. Chyba jako jedyny poszedłem po rozum do głowy i przestałem się wygłupiać. Dobre podejście do sportu ma Machos i warto przeczytać końcowe posty w wątku, w którym opisuje swoją drogę do zdrowia.
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Szymanczi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 30
MO: 02.12.2015
Skąd: Lublin
Wiadomości: 61

« Odpowiedz #18 : 28-10-2015, 17:37 »

Cytat
Czy ewentualna strata kilogramów jest na prawdę taka straszna?
Cytat
W rzeczy samej. To my mamy kompleksy, m.in. jesteśmy za szczupli i łapiemy kilogramy, żeby ładnie cyfry na wadze wyglądały albo żeby koledzy się nie śmiali.

Nie jestem żadnym koksem i nim być nie zamierzam. Chcę tylko odrobine przybrać na wadze. 4-5kg mi w zupełności wystarczy. Nie chce oblać się tłuszczem tylko masą mięśniową żeby to estetycznie wyglądało. Nie chodzi tu o nikogo innego jak o samego mnie. Robię to dla siebie bo chcę i tyle. Lubie sobie w domu porobić różne rodzaje pompek czy brzuszków. Nie chodzę na siłownie nawet.

Dzięki Shadow za jakąś konkretną odpowiedź msn-wink


Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #19 : 28-10-2015, 18:02 »

Cytat
2 treningi dziennie to mój zawód który tak jak powiedziała Udana "muszem" robić bo inaczej nie będę miał za co żyć, a pracować za 10zł nie mam zamiaru.
po czym:
Cytat
Robię to dla siebie bo chcę i tyle. Lubie sobie w domu porobić różne rodzaje pompek czy brzuszków. Nie chodzę na siłownie nawet.
To powiedz mi tylko, ile zarabiasz robiąc w domu pompki czy brzuszki i daję ci spokój, stary. Rozumiem, że przynajmniej te 11 zł na godzinę. biggrin
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!