Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 02:37 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Moje jedzenie  (Przeczytany 68076 razy)
Shadow
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 34
MO: 23.02.2015
Wiedza:
Skąd: Wrocław/Radomsko
Wiadomości: 558

« Odpowiedz #60 : 04-12-2015, 09:32 »

Ok zajmę się tym jak tylko przejdzie mi przeziębienie.
MO stosuję od 2 dni (1/4 dawki), i nic wielkiego się nie dzieje. Jestem trochę przeziębiony, ale to chyba od tego, że byłem na imprezie, a później wracałem bez czapki, i mnie pobrało (czy głupoty mówię,i dalej trwam w tym przekonaniu, że to powoduje przeziębienie?)

Właśnie to co mi najbardziej przeszkadza to te zatoki. Czasem nie mogę się schylić, bo boli.
Przy tym nakraplaniu mogę dalej stosować MO czy odstawić?
Ponadto gdy źle się czuje to jem wieczorkiem czosnek i kapustę kiszoną.
Macie jakieś jeszcze rady na co uważać na samym początku, i jakich błędów nie popełniać?

Zatokami zajmij się dopiero jak przejdzie Ci przeziębienie. Można stosować krople razem z MO ale gdy wystąpią silne reakcje lepiej całkiem je wyłączyć na jakiś czas lub jeszcze bardziej rozcieńczyć. Oczywiście jeśli to nie pomoże to analogicznie trzeba zmniejszyć dawkę mikstury lub wyłączyć, zależy jak silne reakcje masz.

Jak źle się czujesz i masz ochotę akurat na kapuste czy czosnek przed spaniem to zjedz, ale nie pchaj tego w siebie tylko dlatego, że źle się czujesz, bo może Twój organizm wcale wtedy tego nie potrzebuje i tylko mu dokładasz pracy.

Najgorsze błędy na początku DP i w ogóle ZZO to chyba gluten i żywność przetworzona czyli 3/4 tego co znajdziesz w sklepach. Dopóki odżywiasz się warzywami i mięsem w równych proporcjach, jajami, smażysz na smalcu, owoce i ogólnie stosujesz się do zasad DP czy ZZO to nie powinno być problemu.
Zapisane
Szymanczi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 30
MO: 02.12.2015
Skąd: Lublin
Wiadomości: 61

« Odpowiedz #61 : 04-12-2015, 12:00 »

Rozumiem.

Gluten odstawiłem praktycznie do zera. Zjadłem 2 kromki chleba ostatnio do zupy (miałem mega ochotę), a tak to nie jadam w ogóle. Glutenu przestrzegam.

Żywność przetworzona, no właśnie... Jak nie mam czasu to kupuje w sklepie brokuły takie w workach pakowane po 400gr, albo wołowine ona kosztuje gdzieś 12zł/300gr. Jajka kupuje z biedronki "z wolnego wybiegu" ponieważ kurki już się na zimę skończyły nieść.
Przejdzie to? msn-wink Owoce takie jak jabłka też raczej kupuje w sklepie typu lidl.
« Ostatnia zmiana: 04-12-2015, 12:28 wysłane przez Szymanczi » Zapisane
Shadow
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 34
MO: 23.02.2015
Wiedza:
Skąd: Wrocław/Radomsko
Wiadomości: 558

« Odpowiedz #62 : 04-12-2015, 13:02 »

To co wymieniłeś to nie jest żywnośc przetworzona ale jednak z supermarketu, czyli wątpliwej jakości. Zawsze lepsze to, niż jeść resztę asortymentu jakim dysponują takie supermarkety. Porozglądaj się za lepszym źródłem mięs i warzyw np. może jakiś lokalny sklepik warzywno mięsny będzie miał coś lepszego pochodzenia.

Glutenu staraj się unikać bezwzględnie. Niestety w leczeniu dziurawych jelit, jeśli takie masz, jedna kromka cofa proces leczenia mniej więcej o miesiąc.
Zapisane
Szymanczi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 30
MO: 02.12.2015
Skąd: Lublin
Wiadomości: 61

« Odpowiedz #63 : 04-12-2015, 15:46 »

Jak nie mam czasu (bo lidl mam pod blokiem) a po mięso musze kawałek jechać więc zdarza się, że nie zorganizuje sobie msn-wink

Ok w takim razie 0 glutenu.
Zapisane
Szymanczi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 30
MO: 02.12.2015
Skąd: Lublin
Wiadomości: 61

« Odpowiedz #64 : 24-12-2015, 20:43 »

Hej.
Jako, że są Święta to pewnie każdy skusi się na glutenowe jedzenie czy też słodkosci lub też będzie pite.

U mnie pewnie będzie pite więc mam pytanie odnośnie tego.  Jako, że od niespełna miesiąca stosuje MO to jeśli nadużyje wódki to mogą stać się jakieś nieprzyjemne konsekwencje?

Ogólnie jeśli nie odżywiam się tak jak powinienem i będę pił to cały czas wypijać MO czy raczej w tym czasie odstawić?

Wesołych Świąt wszystkim! msn-wink
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #65 : 26-12-2015, 19:21 »

Cytat
Ogólnie jeśli nie odżywiam się tak jak powinienem i będę pił to cały czas wypijać MO czy raczej w tym czasie odstawić?

Róbta, co chceta!
Zapisane
Szymanczi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 30
MO: 02.12.2015
Skąd: Lublin
Wiadomości: 61

« Odpowiedz #66 : 26-12-2015, 20:00 »

Aha. Dzięki. Bardzo mi pomogłeś. Chyle czoła! msn-wink
Zapisane
Szymanczi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 30
MO: 02.12.2015
Skąd: Lublin
Wiadomości: 61

« Odpowiedz #67 : 29-12-2015, 12:17 »

Dopadło mnie straszne kucie w brzuchu. Ból pojawia się najmocniej przy oddawaniu moczu, dziś jest już mniejszy. Jednak cały czas odczuwam mocny ból brzucha od jakichś 3 dni (2 przeleżałem w łóżku). Wie ktoś o co może chodzić i jak pomóc sobie żeby go trochę zmniejszyć? (mam nadzieje, że to oczyszczanie)
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #68 : 29-12-2015, 12:53 »

Na kaca jest najlepsze dzień wcześniej nie pić, być może u ciebie chodzi o to samo.

"Ogólnie jeśli nie odżywiam się tak jak powinienem i będę pił to cały czas wypijać MO czy raczej w tym czasie odstawić?"

Proszę nie brać mojej podpowiedzi za złośliwość, bo u mnie nawet małe zboczenie z obranej drogi boleśnie muszę odczuć.
Zapisane
Szymanczi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 30
MO: 02.12.2015
Skąd: Lublin
Wiadomości: 61

« Odpowiedz #69 : 29-12-2015, 16:21 »

Spoko nic się nie stało.

Hmm nie wiem czy chodzi dokładnie o to, ponieważ wcześniej jak wypiłem alkohol to nic takiego nie miało miejsca.

Przez ostatni czas miałem ostry katar (taki gęsty śluzowaty). Utrzymywał się przez jakieś 5dni. Dziś już prawie go nie ma.
Przez ostatnie 3dni naszły mnie właśnie te bóle brzucha (momentami były takie ostre, że brałem przeciwbóla oraz wypijałem mięte). Dziś doszło słabe samopoczucie, ale te bóle brzucha ustąpiły, że mogę normalnie funkcjonować.
Teraz nie wiem czy to wina alkoholu połączona z jedzeniem czy to wszystko razem wzięte + organizm się oczyszcza.

Odstawiam MO na okres kiedy będę mógł już nie pić, czyli do końca roku. Od nowego roku ruszam z podwójną dawką MO + wracam do jedzonka właściwego oraz nie pije alkoholu.
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #70 : 29-12-2015, 17:34 »

Oj tam, od razu potrójną dawkę MO sobie trzepnij. I po co zaraz rezygnować z alkoholu? Jak pojawi się "kucie" to leki i po sprawie.

I zanim po raz kolejny podniesiesz lament, jacy my źli a ty biedny to wiedz, żeś głupi, bo kompletnie nic do ciebie nie dociera. Proponuję, abyś swoje historie typu "5 dni miałem śluzowaty katar, potem 3 dni był kleisty" zapisywał w notesie, który nie odpisze ci nic przykrego.
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Szymanczi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 30
MO: 02.12.2015
Skąd: Lublin
Wiadomości: 61

« Odpowiedz #71 : 29-12-2015, 20:06 »

Posłuchaj.

Zaczynałem MO od 2.12.2015 (czyli 3 tygodnie) od 1/4 dawki i planuje zwiększyć ją do 1/2. Tyle. Opisuję jak jest, a że Tobie to nie pasuje to już nie moja wina. Jeśli chcesz to nie musisz tu się produkować jeśli tak bardzo wielmożnego Pana to irytuje. Jak pokazuje mój status nie mam 3 odznak bohatera w przeciwieństwie do Ciebie.

Swoje żale, jaki ja głupi możesz włożyć między bajki, bo kompletnie mnie to nie rusza. Wiem jedno, że się uczę. To nie jest proste jak ma się 22 lata i co chwila jakieś wyjście na pizze czy "piwo", a wiadomo jak to się kończy. Być może Ty tego nie wiesz bo nie masz przyjaciół? Nie wiem. Być może dlatego tak reagujesz na moje posty. Staram się jak mogę ograniczać to. Dodatkowo były święta więc napiłem się wódki, z wujkami, stryjami, kolegami, koleżankami i kogo sobie tam jeszcze dodasz. Myślę, że zdrowienie nie polega na tym żeby się całkowicie pilnować, że tego nie wezme tego nie łykne bo będzie źle. Wszystko jest dla ludzi i trzeba to akceptować. Trzeba też postępować racjonalnie, i ja rozumiem już swój błąd, że to klucie w brzuchu pojawiło się stąd, że mój organizm się oczyszcza i przez to, że się napiłem więcej niż mogłem była taka reakcja. Nałożyłem zbyt wiele pracy w jednym czasie. Być może się myle, nie wiem. Wiem, że dobrze jest się od kogoś dowiedzieć, a nie dostać jeszcze z*ebe za to, że próbuje dobrze.

Zapisane
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #72 : 29-12-2015, 21:30 »

Cytat
Myślę, że zdrowienie nie polega na tym żeby się całkowicie pilnować, że tego nie wezme tego nie łykne bo będzie źle.
Taką postawę można by i przyjąć, ale pod jednym istotnym warunkiem - gdy jesteś zdrowy.
Zapisane
Gerda
« Odpowiedz #73 : 08-02-2016, 10:12 »

Właśnie, niektórzy muszą się BARDZO pilnować bo w przeciwnym razie może być krucho.
 Proszę pisać z sensem!
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #74 : 08-02-2016, 12:34 »

Właśnie, niektórzy muszą się BARDZO pilnować bo w przeciwnym razie może być krucho.
Jak bardzo i jak krucho, i którzy, możesz to jakoś konkretnie wyjaśnić?
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Gerda
« Odpowiedz #75 : 15-02-2016, 09:32 »

Właśnie, niektórzy muszą się BARDZO pilnować bo w przeciwnym razie może być krucho.
Jak bardzo i jak krucho, i którzy, możesz to jakoś konkretnie wyjaśnić?

Dobra, załóżmy że jesteś uczulona na orzechy lub tak naprawdę cokolwiek innego. Zjedzenie czegoś takiego przy alergii to w najlepszym przypadku wysypka, w najgorszym można się łatwo domyślić. Przykład jeden z pierwszych, nie wspominając już o innych typu zwiększony cholesterol który dotyczy nas wszystkich. Myślałem że rzeczy oczywistych nie trzeba wyjaśniać, ale widocznie się myliłem. Pozdrawiam
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #76 : 15-02-2016, 14:22 »

Cytat
Przykład jeden z pierwszych nie wspominając już o innych typu zwiększony cholesterol który dotyczy nas wszystkich. Myślałem że rzeczy oczywistych nie trzeba wyjaśniać, ale widocznie się myliłem. Pozdrawiam
A widzisz to ja tępa jestem chyba. Dlatego mógłbyś rozwinąć o tym zwiększonym cholesterolu, dla Ciebie to oczywiste, ale ja dalej nie rozumiem.
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Dużagosia
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 476

« Odpowiedz #77 : 15-02-2016, 19:28 »

Cytat
zwiększony cholesterol który dotyczy nas wszystkich.
Ja również chciałabym dowiedzieć się o zwiększonym cholesterolu, który dotyczy nas wszystkich.
Zapisane
Pkamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 12/2014 --->
Wiedza:
Skąd: Polska
Wiadomości: 78

« Odpowiedz #78 : 16-02-2016, 00:15 »

Czasami się zastanawiam, dlaczego pociski mnie omijają. Widzę, że tematy są lepsze i tarcze większe.

Szymanciu, zakałapućkałeś się w zeznaniach. Przestań pić tyle wody, bo nie tylko toksyny rozrzedza.
Zapisane

„Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa” - Krishnamurti
Szymanczi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 30
MO: 02.12.2015
Skąd: Lublin
Wiadomości: 61

« Odpowiedz #79 : 17-02-2016, 21:48 »

Hej.

Dawno nie pisałem co tam u mnie. Pije cały czas MO, staram się jeść zdrową żywność. Niestety  od czasu do czasu zdarza mi się zjeść coś niepotrzebnego tj. pizze czy wypić piwo.

Aktualnie dostaje takich czerwonych wysypek na skórze i ogólnie skórnych alergii no i mam takie skrzepy krwi w nosie jak się budzę.
Tak to jest pozytywnie, minęły takie rzeczy jak zmęczenie podczas dnia czy nawet od dawna nie bolały mnie zatoki, a nawet bulgoczenia w brzuchu nie słychać, chyba że zjem jakiś nabiał to natychmiast.

Myślę, że jest dużo dużo lepiej msn-wink
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!