Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 10:55 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Sklep Bios³one --> wejd¼
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: [1]   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: B³êdne ko³o braku wch³aniania  (Przeczytany 11611 razy)
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« : 22-11-2015, 17:38 »

Na portalu ukaza³ siê nowy artyku³: http://portal.bioslone.pl/bledne_kolo_braku_wchlaniania
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Melinda
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 76
MO: 16.11.2008 zakoñczy³am 12.2012
Sk±d: Pomorze
Wiadomo¶ci: 376

« Odpowiedz #1 : 22-11-2015, 20:29 »

Mam wra¿enie, ¿e artyku³ jest o mnie. Metod± prób i b³êdów dosz³am ju¿ w samopoczuciu do znacznego polepszenia. Je¿eli wynika to z lepszego zdrowia, to w takim razie jestem zdrowsza.
Bardzo za to Panu dziêkujê, Panie Józefie.
Rozja¶ni³o mi siê trochê w g³owie, na skutek czytania artyku³ów. Stosujê, co mogê i jak mogê.
B³êdne ko³o wch³aniania, objawia siê u mnie tym, ¿e po ¶niadaniu mam dwie toalety, a czasem i na trzy. Potem w ci±gu dnia ju¿ nie.
Mam wra¿enie czasem, ¿e pokarm przeze mnie przelatuje. Widzê wyra¼nie niestrawione resztki z kolacji.
Co do artyku³u; pisze Pan:
"produkty powinny byæ d³ugo gotowane – godzinê, a nawet dwie, sk±din±d bowiem wiadomo, ¿e im d³u¿ej gotowany posi³ek, tym wy¿sza nañ tolerancja pokarmowa."
Jak dla mnie, dotyczy to miêsa, jednak warzywa czasem s± dla mnie ciê¿kostrawne. Taka "wczorajsza zupa", któr± lubi mój m±¿, jest dla mnie wielkim obci±¿eniem - czy to mo¿liwe?
« Ostatnia zmiana: 28-12-2015, 14:03 wys³ane przez Gloria » Zapisane

Przyjmuj z godno¶ci± co ci lata doradzaj±, z wdziêkiem wyrzekaj±c siê przymiotów m³odo¶ci.
VVV
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 645

« Odpowiedz #2 : 23-11-2015, 11:35 »

Na portalu ukaza³ siê nowy artyku³: http://portal.bioslone.pl/bledne_kolo_braku_wchlaniania

Bardzo inspiruj±ce!

Co mogê dodaæ ze swoich obserwacji, to idea odci±¿enia uk³adu pokarmowego od ci±g³ej pracy. Miêso królicze to bardzo dobry pomys³, bo to bia³ko, z którym organizm dawno (lub wcale) siê nie styka³, wiêc nie jest na nie przewra¿liwiony. W artykule nie ma wskazówek jak zalecane potrawy dot³u¶ciæ, a t³uszcz jako taki jest neutralny-³agodz±cy je¶li chodzi o stany zapalne, a zapewnia niezbêdn± dzienn± porcjê energii.

Mo¿na by rozwa¿yæ formê pasztetu - ³atwo przemyciæ t³uszcz + blender zamienia miêso na pastê ³atwiejsza do wch³oniêcia i otoczon± t³uszczem, by proces wch³aniania przebiega³ ³agodniej.

Czyli "drakoñska" dieta mog³aby wygl±daæ tak:

godzina 18:00
- 300g duszonego miêsa króliczego
- 100g smalcu minimalnie powoli podgrzanego, by ledwie stopiæ
- 100g ¿urawiny suszonej odmoczonej z cukru
- zblendowaæ to wszystko na pasztet i smacznego, i nic do tego

Komentarz: t³usto¶æ uzyskanego pasztetu to oko³o 20%, wiêc tyle, co normalnie miêsa - powiedzmy wieprzowego, wiêc jak najbardziej w rozs±dnym smakowo zakresie.

Do nastêpnego dnia do godziny 18:00 tylko woda, by jelita mia³y czas na wch³oniêcie posi³ku i potem regeneracjê.

Zauwa¿y³em, ¿e nawet gdy miêso wieprzowe dotychczas by³o jedzone codziennie i wystêpuje na nie pro-zapalna nadwra¿liwo¶æ, to w formie pasztetu, w±troba wieprzowa jest tolerowana nieco lepiej, a serca wieprzowe znacz±co lepiej i najlepiej, co przy odpowiednio d³ugim odstêpie miêdzy posi³kami mo¿e daæ ju¿ przewagê gojenia nad zapalnym rozwalaniem. Z bia³ek dotychczas nienadu¿ywanych mo¿na dla zmiany, rozwa¿yæ jako ¼ród³o bia³ka w goj±cej pa¶cie, rybê, tahini, orzechy w³oskie. Gdy przy monodiecie przestaje byæ coraz lepiej, zmiana ¼ród³a bia³ka, na takie, na które organizm nie zd±¿y³ siê przeczuliæ daje z³agodzenie objawów. Kwestia uwa¿nej obserwacji i na ich podstawie wywa¿onych decyzji. Bez w±tpienia warto wyeliminowaæ wszelkie "rzucanie siê na jedzenie", "jedzenie przy okazji" i inne chaotyczne zachowania prowadz±ce do wk³adania do paszczy produktów, które czêsto znamy ju¿ jako te, po których lepiej nam nie bêdzie.

Oczywi¶cie rozwa¿a³em powy¿ej przypadek, gdzie "cokolwiek by siê nie zjad³o, to szkodzi", by jako¶ w tym b³êdnym kole znale¼æ pocz±tek nitki do k³êbka.


« Ostatnia zmiana: 28-12-2015, 14:06 wys³ane przez Gloria » Zapisane
Shadow
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 34
MO: 23.02.2015
Wiedza:
Sk±d: Wroc³aw/Radomsko
Wiadomo¶ci: 558

« Odpowiedz #3 : 23-11-2015, 13:27 »

Ja bym chcia³ mo¿e doprecyzowaæ, kiedy mo¿emy uznawaæ, ¿e co¶ nam szkodzi i nale¿y to wykluczyæ, a kiedy nie. Mam tutaj na my¶li przypadki ¶rednio oczywiste, bo np. wiadomo, ¿e je¶li kto¶ co¶ zje i od razu ma biegunkê lub zwraca posi³ek stron±, któr± go poda³, to organizm w tej chwili tego nie toleruje.

Je¶li pojawia siê ból brzucha lub kto¶ typowo czuje, ¿e co¶ jest nie tak po zjedzeniu danego posi³ku, jako¶ ciê¿ej, brzuch nam ro¶nie od wzdêæ lub po prostu gorzej siê czujemy, to pewnie efekt jest ten sam, czyli szkodzi - lepiej wyeliminowaæ.

Czy mo¿na uznaæ, ¿e szkodzi, je¶li kto¶ po zjedzeniu danego posi³ku (np. jajecznica na smalcu z cebul±, czosnkiem i miêsem wieprzowym zjedzona z marchewk± lub broku³em/kalafiorem zalanym oliw±) czuje siê lepiej, ale mimo wszystko stolec nastêpnego dnia nie jest w 100% ksi±¿kowy, a gazy, choæ w ma³ej ilo¶ci, to jednak siê pojawiaj±, ale dopiero 4-6 h pó¼niej lub przy rozpoczêciu jedzenia nastêpnego posi³ku, kiedy uk³ad trawienia znów rusza konkretniej? Czy mo¿e raczej jest to po prostu ma³y problem lub problem nie zwi±zany z rodzajem posi³ku a stanem organów odpowiedzialnych za trawienie i w miarê dochodzenia do zdrowia takie rzeczy bêd± powoli znikaæ?
« Ostatnia zmiana: 05-01-2016, 10:29 wys³ane przez Gloria » Zapisane
Xemonoj
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 5.02.2013
Wiadomo¶ci: 406

« Odpowiedz #4 : 04-01-2016, 17:37 »

B³±d: jest nau¿ywaj±c a powinno byæ chyba nadu¿ywaj±c.
Poprawione

A dlaczego coca colê akurat? Co ona zawiera, ¿e siê do tego nadaje? Bo przecie¿ tam jest cukier...
« Ostatnia zmiana: 04-01-2016, 18:25 wys³ane przez Gloria » Zapisane
Dasiek
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 17.10.2013
Wiadomo¶ci: 127

« Odpowiedz #5 : 05-01-2016, 00:21 »

A jak siê ma brak wch³aniania do zakwaszenia ¿o³±dka?
Zapisane
Xemonoj
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 5.02.2013
Wiadomo¶ci: 406

« Odpowiedz #6 : 05-01-2016, 07:52 »

W takich przypadkach jak opisane w artykule, MO i KB te¿ nie jest zalecane? Jedynie tylko i wy³±cznie ta drakoñska dieta?
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!