Niemedyczne forum zdrowia
16-12-2017, 06:21 *
Witamy, Go嗆. Zaloguj si lub zarejestruj.
Czy dotar do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj si podaj帷 nazw u篡tkownika, has這 i d逝go嗆 sesji
Aktualno軼i: Sklep Bios這ne --> wejd

Strona g堯wna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj si Rejestracja  
Strony: [1]   Do do逝
  Drukuj  
Autor W徠ek: B喚dne ko這 braku wch豉niania  (Przeczytany 4140 razy)
Mistrz
*

P貫: M篹czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk康: Hogwart
Wiadomo軼i: 10.447

« : 22-11-2015, 17:38 »

Na portalu ukaza si nowy artyku: http://portal.bioslone.pl/bledne_kolo_braku_wchlaniania

Je郵i nie wiesz nic, dasz sobie wm闚i wszystko
Melinda

P貫: Kobieta
MO: 16.11.2008 zako鎍zy豉m 12.2012
Sk康: Pomorze
Wiadomo軼i: 384

« Odpowiedz #1 : 22-11-2015, 20:29 »

Mam wra瞠nie, 瞠 artyku jest o mnie. Metod pr鏏 i b喚d闚 dosz豉m ju w samopoczuciu do znacznego polepszenia. Je瞠li wynika to z lepszego zdrowia, to w takim razie jestem zdrowsza.
Bardzo za to Panu dzi瘯uj, Panie J霩efie.
Rozja郾i這 mi si troch w g這wie, na skutek czytania artyku堯w. Stosuj, co mog i jak mog.
B喚dne ko這 wch豉niania, objawia si u mnie tym, 瞠 po 郾iadaniu mam dwie toalety, a czasem i na trzy. Potem w ci庵u dnia ju nie.
Mam wra瞠nie czasem, 瞠 pokarm przeze mnie przelatuje. Widz wyra幡ie niestrawione resztki z kolacji.
Co do artyku逝; pisze Pan:
"produkty powinny by d逝go gotowane – godzin, a nawet dwie, sk康in康 bowiem wiadomo, 瞠 im d逝瞠j gotowany posi貫k, tym wy窺za na tolerancja pokarmowa."
Jak dla mnie, dotyczy to mi瘰a, jednak warzywa czasem s dla mnie ci篹kostrawne. Taka "wczorajsza zupa", kt鏎 lubi m鎩 m捫, jest dla mnie wielkim obci捫eniem - czy to mo磧iwe?
« Ostatnia zmiana: 28-12-2015, 14:03 wys豉ne przez Gloria » Zapisane

Przyjmuj z godno軼i co ci lata doradzaj, z wdzi瘯iem wyrzekaj帷 si przymiot闚 m這do軼i.
VVV

Wiadomo軼i: 651

« Odpowiedz #2 : 23-11-2015, 11:35 »

Bardzo inspiruj帷e!

Co mog doda ze swoich obserwacji, to idea odci捫enia uk豉du pokarmowego od ci庵貫j pracy. Mi瘰o kr鏊icze to bardzo dobry pomys, bo to bia趾o, z kt鏎ym organizm dawno (lub wcale) si nie styka, wi璚 nie jest na nie przewra磧iwiony. W artykule nie ma wskaz闚ek jak zalecane potrawy dot逝軼i, a t逝szcz jako taki jest neutralny-豉godz帷y je郵i chodzi o stany zapalne, a zapewnia niezb璠n dzienn porcj energii.

Mo積a by rozwa篡 form pasztetu - 豉two przemyci t逝szcz + blender zamienia mi瘰o na past 豉twiejsza do wch這ni璚ia i otoczon t逝szczem, by proces wch豉niania przebiega 豉godniej.

Czyli "drako雟ka" dieta mog豉by wygl康a tak:

godzina 18:00
- 300g duszonego mi瘰a kr鏊iczego
- 100g smalcu minimalnie powoli podgrzanego, by ledwie stopi
- 100g 簑rawiny suszonej odmoczonej z cukru
- zblendowa to wszystko na pasztet i smacznego, i nic do tego

Komentarz: t逝sto嗆 uzyskanego pasztetu to oko這 20%, wi璚 tyle, co normalnie mi瘰a - powiedzmy wieprzowego, wi璚 jak najbardziej w rozs康nym smakowo zakresie.

Do nast瘼nego dnia do godziny 18:00 tylko woda, by jelita mia造 czas na wch這ni璚ie posi趾u i potem regeneracj.

Zauwa篡貫m, 瞠 nawet gdy mi瘰o wieprzowe dotychczas by這 jedzone codziennie i wyst瘼uje na nie pro-zapalna nadwra磧iwo嗆, to w formie pasztetu, w徠roba wieprzowa jest tolerowana nieco lepiej, a serca wieprzowe znacz帷o lepiej i najlepiej, co przy odpowiednio d逝gim odst瘼ie mi璠zy posi趾ami mo瞠 da ju przewag gojenia nad zapalnym rozwalaniem. Z bia貫k dotychczas nienadu篡wanych mo積a dla zmiany, rozwa篡 jako 廝鏚這 bia趾a w goj帷ej pa軼ie, ryb, tahini, orzechy w這skie. Gdy przy monodiecie przestaje by coraz lepiej, zmiana 廝鏚豉 bia趾a, na takie, na kt鏎e organizm nie zd捫y si przeczuli daje z豉godzenie objaw闚. Kwestia uwa積ej obserwacji i na ich podstawie wywa穎nych decyzji. Bez w徠pienia warto wyeliminowa wszelkie "rzucanie si na jedzenie", "jedzenie przy okazji" i inne chaotyczne zachowania prowadz帷e do wk豉dania do paszczy produkt闚, kt鏎e cz瘰to znamy ju jako te, po kt鏎ych lepiej nam nie b璠zie.

Oczywi軼ie rozwa瘸貫m powy瞠j przypadek, gdzie "cokolwiek by si nie zjad這, to szkodzi", by jako w tym b喚dnym kole znale潭 pocz徠ek nitki do k喚bka.

« Ostatnia zmiana: 28-12-2015, 14:06 wys豉ne przez Gloria » Zapisane
Shadow
*

MO: 23.02.2015
Wiedza:
Sk康: Wroc豉w/Radomsko
Wiadomo軼i: 457

« Odpowiedz #3 : 23-11-2015, 13:27 »

Ja bym chcia mo瞠 doprecyzowa, kiedy mo瞠my uznawa, 瞠 co nam szkodzi i nale篡 to wykluczy, a kiedy nie. Mam tutaj na my郵i przypadki 鈔ednio oczywiste, bo np. wiadomo, 瞠 je郵i kto co zje i od razu ma biegunk lub zwraca posi貫k stron, kt鏎 go poda, to organizm w tej chwili tego nie toleruje.

Je郵i pojawia si b鏊 brzucha lub kto typowo czuje, 瞠 co jest nie tak po zjedzeniu danego posi趾u, jako ci篹ej, brzuch nam ro郾ie od wzd耩 lub po prostu gorzej si czujemy, to pewnie efekt jest ten sam, czyli szkodzi - lepiej wyeliminowa.

Czy mo積a uzna, 瞠 szkodzi, je郵i kto po zjedzeniu danego posi趾u (np. jajecznica na smalcu z cebul, czosnkiem i mi瘰em wieprzowym zjedzona z marchewk lub broku貫m/kalafiorem zalanym oliw) czuje si lepiej, ale mimo wszystko stolec nast瘼nego dnia nie jest w 100% ksi捫kowy, a gazy, cho w ma貫j ilo軼i, to jednak si pojawiaj, ale dopiero 4-6 h p騧niej lub przy rozpocz璚iu jedzenia nast瘼nego posi趾u, kiedy uk豉d trawienia zn闚 rusza konkretniej? Czy mo瞠 raczej jest to po prostu ma造 problem lub problem nie zwi您any z rodzajem posi趾u a stanem organ闚 odpowiedzialnych za trawienie i w miar dochodzenia do zdrowia takie rzeczy b璠 powoli znika?
« Ostatnia zmiana: 05-01-2016, 10:29 wys豉ne przez Gloria » Zapisane
Xemonoj

MO: 5.02.2013
Wiadomo軼i: 293

« Odpowiedz #4 : 04-01-2016, 17:37 »

B陰d: jest nau篡waj帷 a powinno by chyba nadu篡waj帷.
Poprawione

A dlaczego coca col akurat? Co ona zawiera, 瞠 si do tego nadaje? Bo przecie tam jest cukier...
« Ostatnia zmiana: 04-01-2016, 18:25 wys豉ne przez Gloria » Zapisane
Dasiek
*

MO: 17.10.2013
NIA: 17.02.2014
Wiadomo軼i: 128

« Odpowiedz #5 : 05-01-2016, 00:21 »

A jak si ma brak wch豉niania do zakwaszenia 穎陰dka?
Xemonoj

MO: 5.02.2013
Wiadomo軼i: 293

« Odpowiedz #6 : 05-01-2016, 07:52 »

W takich przypadkach jak opisane w artykule, MO i KB te nie jest zalecane? Jedynie tylko i wy陰cznie ta drako雟ka dieta?
Strony: [1]   Do g鏎y
  Drukuj  

Skocz do:  

Dzia豉 na MySQL Dzia豉 na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid這wy XHTML 1.0! Prawid這wy CSS!