Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 13:32 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Powód niepłodności  (Przeczytany 16749 razy)
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« : 23-12-2015, 19:35 »

Na portalu ukazał się nowy artykuł: http://portal.bioslone.pl/jak-sie-robi-zdrowe-dzieci/powod_nieplodnosci
« Ostatnia zmiana: 13-04-2016, 19:39 wysłane przez Kamil » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
MarekS
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 07.08.2008
Skąd: Gdynia
Wiadomości: 108

« Odpowiedz #1 : 19-01-2016, 01:49 »

Tak się zastanawiam, czy możliwym jest, by natura zadziałała tak prędko. Czym jest, powiedzmy około 50 lat ingerencji medycznej na przeżywalność  tych, co przeżyć nie mieli. To ułamek sekundy na drodze ewolucji.
Jako przyczynę niepłodności postrzegałbym wszechobecna chemię i jej oddziaływanie na organizm człowieka. Chemia jest wszędzie, zagląda w niemalże każdą dziedzinę naszego życia. Jako gatunek nie mieliśmy czasu by się przystosować i znaleźć mechanizmy obronne. Dodam do tego byle jakie odżywianie,  wieczny stres, kredyty, praca po 12  godzin lub więcej. No i mamy. Takie życie nie ma nic wspólnego z naturą, wiec może jednak natura zadziałała tak szybko jak my znaleźliśmy się pod wpływem tej nienormalności? A może nie? Może natura jeszcze myśli i się zastanawia, co z tym fantem począć? Może jednak chemia trucicielka bierze górę i dlatego tam, gdzie jej mniej, życie rozwija się w miarę normalnie? Ciekawe.
« Ostatnia zmiana: 19-01-2016, 09:01 wysłane przez Gloria » Zapisane
Dyczkin
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 49
MO: 7.04.17 KB: 20.4.17
Skąd: Polkowice
Wiadomości: 56

« Odpowiedz #2 : 26-05-2017, 21:40 »

Cytat z Księgi Henocha:
"Kobiecie nie została dana niepłodność, ale z powodu czynów jej rąk umiera ona bezdzietna."
Takie są losy cywilizacji śmierci.
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #3 : 26-05-2017, 21:55 »

To gdzie ona te łapy pchała? Chyba po bułki i recepty.

Swoją drogą to jesteś niezły łepek, Dyczkin.
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Dyczkin
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 49
MO: 7.04.17 KB: 20.4.17
Skąd: Polkowice
Wiadomości: 56

« Odpowiedz #4 : 26-05-2017, 22:25 »

Luciano, rozwiń temat.
Bo widzę, że masz swoje "patrzenie" na moją skromną osobę biggrin
Może być na PW, coby nie zaśmiać wątku.
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #5 : 27-05-2017, 11:07 »

Aby wszystko było jasne napiszę w tym miejscu, nie przez wiadomość prywatną. Patrzę na twoją osobę w pozytywnym świetle, choć jesteś fanem Barcelony biggrin i głupotkujesz (piszesz głupotki) w ważnym wątku. Cieszę się, że się nie obraziłeś, bo moim celem było zupełnie co innego. Są tacy, którzy przez moją złośliwość nie radzą sobie emocjonalnie (np. Scorupion biggrin).

Chodzi mi o to, że artykuł jest rzeczowy, łatwy do zrozumienia, momentami zabawny i niezwykle istotny. Nie wiem czy go przeczytałeś, ale wydaje się, że nie masz pojęcia o przyczynie niepłodności. Nie łatwo jest zrozumieć, co chciałeś nam przekazać pisząc o cywilizacji śmierci. To ty rozwiń temat, jeśli uważasz, że jest istotny.

Możemy podyskutować o eugenice, czy to ma sens. Czy przeprowadzać eugenikę negatywną czy nie? Skoro walczymy z ostatnią, atawistyczną obroną przed degeneracją naszego gatunku jaką jest niepłodność, jak to wszystko się skończy?

Ja mam zgoła inne pytanie, nie wiem czy dobrze kombinuję. Istnieją predyspozycje genetyczne, inaczej skłonności, które mogą przerodzić się w choroby przy udziale najczęściej czynnika genetycznego. Czy jest coś takiego jak predyspozycja genetyczna do zasiedlenia przez grzyba Candida Albicans akurat głowy? Czy organizm ludzki posiada skłonności genetyczne do odkładania toksyn akurat w tym miejscu a nie innym? Czy niepełnowartościowe, uszkodzone komórki mogą tworzyć akurat daną tkankę, co jest uwarunkowane genetycznie? Brat rodzony mojego biologicznego ojca chorował na schizofrenię i popełnił samobójstwo. Ja mam łeb zagrzybiony jak klimatyzacja w starym Oplu, choroby psychiczne również występują albo występowały, bo powoli zdrowieję. Omawiany artykuł sprawił, że zaczęło mnie to nurtować.

Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!