Niemedyczne forum zdrowia
20-04-2024, 14:35 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jajka według polskiego Steve'a Jobs'a  (Przeczytany 8278 razy)
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« : 11-01-2016, 18:57 »

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/z-jajek-zrobili-iphony-jak-farmio-zdobylo,13,0,1982477.html

Cytat
To właśnie za jego sprawą - chyba jako pierwsze w Polsce - Farmio zaczęło najzwyczajniejszy produkt na świecie, jakim jest kurze jajko, sprzedawać z metką premium. Dorabiając do niego całą ideologię. Z reklam i opakowań produktów krzyczało hasło "wolne od GMO". A nazwa firmy sugerowała, że to dodatkowo produkt ekologiczny. W rzeczywistości były to zwykłe jajka klatkowe, czyli tzw. trójki. Tylko cena była oczywiście inna.

Cytat
Sympatyczna babcia Halinka, zaciągając po podlasku, straszyła:

"Patrzcie: wszczepiają soi obcy gen bakterii, a potem takie zmielone ziarno GMO dodają do paszy. Po mojemu to wbrew naturze. Ja bym tego swoim kurkom nie dała" - wyjaśniała trzymając w objęciach piękną dorodną nioskę. W rzeczywistości kury od jaj Farmio trzymane są w klatkach wielkości kartki papieru.

Drobiarze nie wytrzymali i pozwali Farmio - słowom babci Halinki przyjrzeć musiał się sąd. Ten uznał, że w reklamie nie można mówić o jajach wolnych od GMO, bo żadne jajko sprzedawane w Polsce nie jest modyfikowane genetycznie.
Cytat
Dziś faktycznie jest tak, że niemal wszystkie polskie kury karmione są paszą z soją modyfikowaną genetycznie. Zadzwoniliśmy do trzech paszowni. Nigdzie od ręki nie było możliwości zakupu produktów bez GMO. Powód? Taka pasza jest o kilka procent droższa. A w tym biznesie liczą się najmniejsze szczegóły, bo w negocjacjach z Biedronką, Lidlem czy Tesco ważne jest tylko jedno: cena.

- Ja tam nic do przepisów unijnych nie mam. Muszę ich przestrzegać i przestrzegam. Najmniejsza afera i jestem poza rynkiem - mówi nam jeden z producentów drobiu. - Proszę mi jednak uwierzyć, że dla mnie liczy się nawet to, czy kury dużo chodzą po kurniku czy nie. Każdy ruch to energia i spalone mięśnie, czyli mniej mięsa. A ja za to muszę zapłacić większą ilością paszy – dodaje.

Cytat
- Badania potwierdziły, że transgeniczne DNA ulegają rozpadowi w żołądku zwierzęcia pod wpływem niskiego odczynu pH (1-2), dzięki czemu nawet śladowa ilość zmodyfikowanego DNA nie występuje w narządach i tkankach zwierząt hodowlanych, w tym mięsie drobiowym i jajach. Tym bardziej więc nie przedostaje się do organizmu konsumenta - tłumaczy nam Łukasz Dominik, dyrektor z Krajowej Rady Drobiarstwa.

Polecam cały artykuł. Zastanawia mnie tylko jedno: czy da się jednocześnie być kapitalistą i nie być kur*ą?
« Ostatnia zmiana: 15-01-2016, 15:46 wysłane przez Gloria » Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Fazibazi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 12.2008
Wiedza:
Skąd: Gdynia
Wiadomości: 227

« Odpowiedz #1 : 25-03-2016, 21:07 »

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Waga-i-rodzaj-chowu-najczestsze-klamstwa-sprzedawcow-jajek-7350241.html
Zapisane
Dużagosia
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 476

« Odpowiedz #2 : 26-03-2016, 17:01 »

Jeśli tu mowa o jajkach, to chciałam zapytać, co to takiego jaja od zielononóżki? Kosztuje to 1 zł za szt. smakuje tak samo, jak inne jajo, jest białe. Warto przepłacać?
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #3 : 26-03-2016, 17:44 »

Tutaj masz nieco informacji:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Zielonon%C3%B3%C5%BCka_kuropatwiana

Odkąd poznałem Biosłone jem codziennie jajka. Na początku kupowałem je od różnych sprzedawców wystawiających się na pobliskiej giełdzie rolno-towarowej (w większości oszuści) aż w końcu trafiłem na porządnego gościa. Jego jajka rzeczywiście są z wolnego wybiegu, w przeciwieństwie do reszty bandy. Po jakimś czasie wybił część swoich kur ze względu na wiek i zaczął hodować zielononóżki, które rzeczywiście dają białe jajka. Ja płacę za jedno jajko zielononóżki 80 gr, zaś inni sprzedawcy liczą sobie tyle samo za jajka innych kur, które rzekomo również mają być z wolnego wybiegu. Zarówno mi, jak i mojej babie te jajka tak bardzo smakują. Od dłuższego czasu jemy tylko te jajca, więc trudno mi porównać je do jaj innego gatunku kury. Dodam, że czasem trafiają w nasze ręce jaja m.in. perliczek, gęsi, kaczek, lecz poza perliczkowymi nie bardzo nam smakują.
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #4 : 26-03-2016, 17:56 »

A kto opowie mi co nieco o kurach, które znoszą jajka z dwoma żółtkami? Nie chodzi mi o te sporadycznie zdarzające się z dwoma żółtkami lecz o kury, których wszystkie jajka mają po dwa żółtka.
« Ostatnia zmiana: 27-03-2016, 14:05 wysłane przez Kamil » Zapisane
Mario
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: 15.09.2009
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 52

« Odpowiedz #5 : 26-03-2016, 22:27 »

A kto opowie mi co nieco o kurach, które znoszą jajka z dwoma żółtkami? Nie chodzi mi o te sporadycznie zdarzające się z dwoma żółtkami lecz o kury, których wszystkie jajka mają mają po dwa żółtka.
Ja spotkałem się osobiście wielokrotnie już z taką kurą w mojej własnej hodowli na moim podwórku, ale co jest przyczyną, nie mam pojęcia. Jajka te są nieco większe, ale kura dopiero po jakimś czasie zaczęła znosić te z podwójnymi żółtkami, nie od razu.
Zapisane
Adam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 38
MO: 5.10.2015
Skąd: Polska
Wiadomości: 23

« Odpowiedz #6 : 29-05-2016, 19:00 »

A kto opowie mi co nieco o kurach, które znoszą jajka z dwoma żółtkami? Nie chodzi mi o te sporadycznie zdarzające się z dwoma żółtkami lecz o kury, których wszystkie jajka mają po dwa żółtka.

Jest to efekt karmienia kur paszami. Swego czasu jak kupowałem kury nioski 18 tyg. to na początku niektóre z nich znosiły takie jaja. Po czasie im przeszło jak jadły samo ziarno i biegały po podwórku dziobiąc i szukając robaków różnych takich.
Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #7 : 29-05-2016, 20:57 »

A w tych paszach są pewnie jakieś hormonalne substancje...
« Ostatnia zmiana: 30-05-2016, 06:51 wysłane przez Gloria » Zapisane

I'm going through changes
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!