Niemedyczne forum zdrowia
17-04-2024, 00:32 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Alternatywa ZZO  (Przeczytany 9335 razy)
Przemoo
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 33
MO: 20.01.2015
Skąd: Obecnie Tychy...
Wiadomości: 15

« : 23-01-2016, 19:20 »

Chciałem zapytać czy istnieje jakaś rozsądna alternatywa dla ZZO, dla osoby nie do końca zdrowej?

Przez 2 tygodnie próbowałem się żywić wg tych zasad i niestety, nie czuję się najlepiej. Źle mi służą produkty smażone, masło, śmietana, o boczku nie wspominając. Kolokwialnie mówiąc, sram tłuszczem!

Nie wiem, gdzie leży przyczyna. MO z oliwą wdrożone, także może stopniowo coś się polepszy, ale coś jeść trzeba. Najlepiej się czuję, jedząc jałowo, tj. ryż, chude mięso, gotowane warzywo, odrobina oliwy, jajka gotowane na twardo (tak, jaja na twardo mi lepiej służą, niż na miękko, które przeze mnie przelatują).

Wiem, że menu, które wyżej przedstawiłem, jest generalnie przeciwieństwem ZZO, ale jak napisałem, coś jeść trzeba, żeby móc funkcjonować.
« Ostatnia zmiana: 25-01-2016, 11:37 wysłane przez Gloria » Zapisane

Jeśli nie możesz robić tego, co kochasz, tracisz sens życia.
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #1 : 23-01-2016, 19:51 »

Jeśli smażone Ci nie służy, nie jedz smażonego, ZZO nie nakazują nic takiego.
Szukasz alternatywy dla zdrowego odżywiania?
Zapisane
Przemoo
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 33
MO: 20.01.2015
Skąd: Obecnie Tychy...
Wiadomości: 15

« Odpowiedz #2 : 23-01-2016, 20:04 »

Może źle to ubrałem w słowa. Chodzi mi o to, czy menu pokroju tego, które napisałem, będzie w porządku na czas choroby. Typowe ZZO mi niestety nie służą (miejmy nadzieje, że póki co), a głodnym przecież nie będę chodził. Bardzo bym chciał się odżywiać wg ZZO, ale mimo szczerych chęci, nie dam rady, bo organizm odrzuca tłuste mięsa i ogólnie, dużą ilość tłuszczu.
Zapisane

Jeśli nie możesz robić tego, co kochasz, tracisz sens życia.
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #3 : 23-01-2016, 23:16 »

Powiało dietą Kwaśniewskiego. Mam wrażenie, że przy czytaniu portalu i forum pominąłeś co nieco. Nie rzucaj się na tłuste skoro ci szkodzi. W wielu miejscach pisze, że pokarmy, które nam nie służą, odstawiamy czasowo.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #4 : 24-01-2016, 15:04 »

Cytat
MO z oliwą wdrożone
Zmień profil.

Podstawowa zasada Biosłone to, nie jemy tego co nam szkodzi.

Możesz spróbować lekko udusić polędwiczkę wieprzową lub kotlety mielone z karkówki na maśle klarowanym lub oleju kokosowym, są lepiej przyswajalne.

Zapisane
Przemoo
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 33
MO: 20.01.2015
Skąd: Obecnie Tychy...
Wiadomości: 15

« Odpowiedz #5 : 24-01-2016, 23:43 »

Fakt, może nieco się pogubiłem z tym tłuszczem. Chyba za bardzo sobie wkręciłem, że ma być jakoś przesadnie tłusto. Generalnie, od dziecka za dużą ilością tłuszczu nie przepadałem i teraz ciężko to będzie zmienić, czy przekonać doń organizm.

Chcę jednak zmuszać ten woreczek żółciowy do jakiejś pracy, bo analizując artykuły na portalu, myślę, że tutaj jest pies pogrzebany.

Mielone to dobra opcja, kompletnie o nich zapomniałem, a właśnie mielone od zawsze bardzo lubiłem. Dzięki.
Zapisane

Jeśli nie możesz robić tego, co kochasz, tracisz sens życia.
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #6 : 25-01-2016, 12:33 »

Przemo, a gdzie Ty wyczytałeś na Biosłone, że masz jeść dużo tłuszczu? ZZO są naprawdę proste. Jak jeść? Im prościej tym lepiej.
-jajka+surówka;
-mięso+surówka;
-zupy jakie lubisz;
-trochę sera dobrej jakości, podrobów, kiełbasy z dobrego miejsca;
-czasem trochę kaszy jaglanej i gryczanej lub ziemniak.
Jak Ci się znudzi sięgasz do Działu Kulinarnego i tam coś znajdziesz innego...a potem znów wracasz do standardu.
Przyrządzasz normalnie używając tłuszczów zwierzęcych czyli smalcu, masła klarowanego. Mięso  możesz dusić, gotować, smażyć jak lubisz i jak Ci smakuje.
Jak coś szkodzi...odstawiasz i już.
« Ostatnia zmiana: 25-01-2016, 12:42 wysłane przez Udana » Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!