Niemedyczne forum zdrowia
24-04-2024, 16:35 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Rozcięcie skóry na twarzy  (Przeczytany 12656 razy)
Mmagmma
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-08-2008
Skąd: małopolska
Wiadomości: 191

« : 10-03-2016, 21:45 »

Zdarzył się dziś młodej wypadek i pierwsza w życiu trauma z pogotowiem i zszywaniem rany. Ma opatrunek i zalecenie do zmiany opatrunku w przychodni. Zasadniczo mam zamiar przemywać jej ranę co dwa dni alocitem przy samodzielnej zmianie opatrunku i zgłosić się dopiero na zdjęcie szwów za jakiś tydzień. Mała ma 7 lat i założone 4 szwy pod okiem. Zależy mi, aby nie pozostała jej jakaś mocna blizna. Dodam, że mamy aktualnie nawrót problemów skórnych i mocne swędzenie skóry i wysypka od pasa w górę z wyłączeniem jedynie owłosionej skóry głowy.  Problem zimnych stóp i dłoni. Jest ponownie na DP I i pije rano sam alocit. Po prostu jakaś kumulacja...
Boję się, że organizm wykorzysta ranę do wydalania toksyn i nie będzie się chciała ładnie zagoić. To jest jednak twarz u dziewczynki. Proszę o wsparcie w postępowaniu.
« Ostatnia zmiana: 29-12-2016, 20:37 wysłane przez Gloria » Zapisane
Shadow
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 34
MO: 23.02.2015
Wiedza:
Skąd: Wrocław/Radomsko
Wiadomości: 558

« Odpowiedz #1 : 10-03-2016, 22:23 »

Częste zimne stopy i dłonie bez powodu to problem raczej energetyczny. Sam miałem ten problem i nie mam pewności, czy da się to naprawić samą dietą, ale po wizytach u Mistrza dłonie i stopy grzeją mi jak grzejniki. Jesteś z małopolski, nie myślałaś o wizycie u Mistrza z tym problemem?

Co do reszty, ciężko mi doradzić, gdyż nie mam praktycznej wiedzy, na temat solidnych rozcięć skóry.
Zapisane
Tachikoma
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 79

« Odpowiedz #2 : 11-03-2016, 07:17 »

Spróbować oleju rokitnikowego. Nie wiem, czy nic nie nasili z oczyszczaniem, ale na świeże rozcięcie w moim przypadku się sprawdził. Aż jeszcze poleciałam do lusterka dokładnie obejrzeć mój łuk brwiowy, który sobie rozcięłam rok temu. Skóra bardzo ładna, jedyne czego się można dopatrzyć w niewielkim stopniu to tego, że nie wszystkie włoski odrosły. Chyba to ważne, że zaraz jak się skaleczyłam, to smarowałam strupa. Jakoś mocno się tym nie przejmowałam. Tyle z praktyki.
Jeszcze można próbować miąższu z aloesu wymieszanego z oliwą z oliwek i witaminą A. Ja tego nie stosowałam, ale się dzielę sposobem.
Jeść galarety i zupy kolagenowe.

« Ostatnia zmiana: 29-12-2016, 20:39 wysłane przez Gloria » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!