Niemedyczne forum zdrowia
26-04-2024, 15:40 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Grzybica skóry pod pachami  (Przeczytany 5128 razy)
Xander21
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 36
MO: 01.10.2012
Wiadomości: 71

« : 19-03-2016, 18:32 »

Ostatnio już kilka miesięcy przechodzę grzybicę skóry, głównie pod pachami (czerwone półkola). Ostatnio widzę postępy zdrowienia.
Moje pytanie: czy ktokolwiek z was przechodził grzybicę pach, łokci i nadgarstków?
Przyznam się, że dużo przechodzę w okresie zimowym, co roku co innego.
Ciekawi mnie, ile to potrwa i jak można temu pomóc.
« Ostatnia zmiana: 20-03-2016, 18:39 wysłane przez Gloria » Zapisane
Xander21
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 36
MO: 01.10.2012
Wiadomości: 71

« Odpowiedz #1 : 22-03-2016, 19:43 »

Nikt się nie wypowie?
« Ostatnia zmiana: 23-03-2016, 08:42 wysłane przez Gloria » Zapisane
Shadow
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 34
MO: 23.02.2015
Wiedza:
Skąd: Wrocław/Radomsko
Wiadomości: 558

« Odpowiedz #2 : 22-03-2016, 21:30 »

Nie każda zmiana skóry to grzybica. Może są to po prostu efekty oczyszczania. Ja miałem czerwone i na początku strupowate zmiany, takie jak przy łuszczycy i też sądzono, że to grzybica czy łuszczyca. Później były to tylko czerwone plamy, które swędziały i z których sypały się białe płatki. Aktualnie po roku stosowania zasad Biosłone już nie mam żadnych reakcji skórnych, oprócz sypiących się białych płatków z głowy, ale i tak sporo mniej niż na początku.

Ja tego typu zmiany miałem akurat na bicepsach, koło łokci, pod brwiami, później na szyi i krótko na twarzy, szczególnie koło nosa i pod oczami tzw. motylek. Teraz już nic nie mam, aczkolwiek oczyszczanie przez skórę, w moim przypadku, trwało jakiś rok, jeśli nie liczyć skóry głowy.
« Ostatnia zmiana: 23-03-2016, 08:41 wysłane przez Gloria » Zapisane
Xander21
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 36
MO: 01.10.2012
Wiadomości: 71

« Odpowiedz #3 : 23-03-2016, 00:03 »

Nie każda zmiana skóry to grzybica. Może są to po prostu efekty oczyszczania. Ja miałem czerwone i na początku strupowate zmiany, takie jak przy łuszczycy i też sądzono, że to grzybica czy łuszczyca. Później były to tylko czerwone plamy, które swędziały i z których sypały się białe płatki. Aktualnie po roku stosowania zasad Biosłone już nie mam żadnych reakcji skórnych, oprócz sypiących się białych płatków z głowy ale i tak sporo mniej niż na początku.

Ja tego typu zmiany miałem akurat na bicepsach, koło łokci, pod brwiami, później na szyi i krótko na twarzy, szczególnie koło nosa i pod oczami tzw. motylek. Teraz już nic nie mam, aczkolwiek oczyszczanie przez skórę, w moim przypadku, trwało jakiś rok, jeśli nie liczyć skóry głowy.


W sumie to jest grzybica-kandydoza itp. Właśnie z tym walczymy!
Przypuszczam, że przechodzę to samo. W zeszłym roku miałem łokcie i nadgarstki. Teraz tylko pachy. W sumie okres swędzenia mam za sobą.
Nic już nie czuję. Tylko wkurza, że nie mogę magnezu brać jako antyperspirant. Wtedy szczypie.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!