Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 00:20 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy dobrze robię wsłuchując się w organizm?  (Przeczytany 3037 razy)
Dannio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2013
Wiadomości: 18

« : 06-04-2016, 20:43 »

Sprawa wygląda następująco, moje odżywianie to zazwyczaj rano jajka z majonezem, kawałkiem mięsa i ogórkiem. Na obiad różnie, ale zazwyczaj jest to mięso, surówka, ziemniaki. Na kolację różnie - zazwyczaj standardowo mięso z warzywami, oczywiście różnie przyrządzone, żeby nie było zbyt monotonnie od czasu do czasu zjem coś typu burger, ale rzadko i zazwyczaj te z lepszego źródła (tak myślę, że lepsze smile). Pije tylko wodę. Czasami, ale rzadko, alkohol, orzechy, siemię lniane oraz ostropest. Ogólnie staram się jeść zgodnie z zasadami zdrowego odżywiania, więc czasami się pokuszę o coś nie zdrowszego, ale po to staram się dbać o zdrowie, abym mógł sobie sprawić trochę przyjemności.

Ostatnio jednak nęka mnie jedna sprawa. Otóż mam straszną ochotę na owoce oraz gorzką czekoladę, którą bardzo lubię i zazwyczaj zjadam sobie mały pasek dziennie, jednakże ostatnio mam ochotę na o wiele więcej. Nie mam ochoty na typowo coś słodkiego, tylko na owoce i gorzką czekoladę, wiem że powinienem słuchać swojego organizmu, ale czy to dobrze, abym się obżerał owocami oraz czekoladą? Dziś dopadła mnie taka ochota, zjadłem pomarańczę, pół tabliczki gorzkiej czekolady (75%) i jak ręką odjął już tej potrzeby nie czułem.
« Ostatnia zmiana: 07-04-2016, 06:50 wysłane przez Gloria » Zapisane
Shadow
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 34
MO: 23.02.2015
Wiedza:
Skąd: Wrocław/Radomsko
Wiadomości: 558

« Odpowiedz #1 : 06-04-2016, 22:00 »

...ogólnie staram się jeść zgodnie z zasadami zdrowego odżywiania więc czasami się po kusze o coś nie zdrowszego ale po to staram się dbać o zdrowie abym mógł sobie sprawić trochę przyjemności.

Takie podejście mogą mieć ludzie już zdrowi, a nie Ci, którzy o zdrowie dopiero walczą. Rozumiem, jak taka odskocznia do 4 kawałków gorzkiej czekolady czy kilku kieliszków alkoholu robionego normalnym, naturalnym sposobem, pojawi się max raz w miesiącu. Lecz jeśli kusisz się na tzw. trucizny częściej, to nie przyspieszasz swojego zdrowienia.

Jak masz takie napady na węglowodany, to zwiększ podaż tłustego jedzenia lub smalcu w swojej diecie.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!