Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 19:27 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Paznokieć - co to jest?  (Przeczytany 6599 razy)
Goździk
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: czerwiec 2014, KB 06.2014, DPII (MO przerwa od marca 2016)
Wiadomości: 40

« : 03-05-2016, 18:50 »

Coś dzieje mi się z paznokciem. Myślę, że zaczęło się to już w styczniu lub lutym. Tak myślę, ponieważ pod koniec lutego zauważyłam, że bok paznokcia (te boki, z których usuwa się skórki) robił się biały. Zaczął odchodzić od skóry pod paznokciem, a dolna skóra zeszła na dół. W marcu zauważyłam, że spod skóry, jak wyrasta paznokieć, wychodzi coś białego. Teraz wiem, że to już tam skóra odklejała się od paznokcia i powstawała pusta przestrzeń. Nie było to duże. Powiększało się jak paznokieć rósł. Trochę bolało. Jednego dnia palec był gorący i napuchnięty. Trochę go pomoczyłam, a wieczorem wyleciała ropa. Myślałam, że to już po wszystkim i paznokieć zacznie rosnąć normalnie. Nie pamiętam, bym się uderzyła, lub miała inny uraz palca/paznokcia. Nigdy nie miałam z nimi problemów. Zawsze były mocne. Był taki czas, że się rozdwajały. Było to dawno temu i przeszło. Nie maluję lakierami, nigdy nie miałam tipsów, akryli itd. Do kosmetyczki nie chodzę.
Pokazuję zdjęcia, bo nie wiem, co to jest. Nie boli, nie śmierdzi, paznokieć rozwarstwia się, pod nim jest pusta przestrzeń. Bałam się, że to może grzybica paznokcia? Jednak nie pasuje trochę do opisu takiej grzybicy. Póki co nie widać rosnącego pod tym zdrowego paznokcia. Nie znalazłam też na forum podobnego opisu do mojego.
Na co dzień zaklejam plastrem. Paznokieć się rozwarstwia i łatwo mogę zahaczyć o coś, i pociągnąć. Na razie nie moczę i nie smaruję niczym.

Proszę tylko o pomoc w zdiagnozowaniu. Jeśli to grzybica, to muszę uważać zwłaszcza przy gotowaniu. I tak uważam, ale będę musiała bardziej. Wszystkie inne paznokcie są ok u dłoni i stóp.
Jeśli to oczyszczanie i paznokieć mi zejdzie, to odrośnie mi zdrowy normalnie? Nie znam się na tym.
Wiem, że organizm oczyszcza się też przez paznokcie. Od rozpoczęcia MO bardzo szybko zaczęły mi rosnąć. Ta szybkość utrzymuje się do dziś.

1.JPG
2.JPG
« Ostatnia zmiana: 04-05-2016, 16:15 wysłane przez Gloria » Zapisane
Bunia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2009 r.
Wiedza:
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 331

« Odpowiedz #1 : 04-05-2016, 20:37 »

Czy paznokcie robiłaś u kosmetyczki?
Zapisane
Gloria
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: luty 2012
Wiedza:
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #2 : 05-05-2016, 05:57 »

Czy paznokcie robiłaś u kosmetyczki?
Nie maluję lakierami, nigdy nie miałam tipsów, akryli itd. Do kosmetyczki nie chodzę.
Zapisane

takie mam konie narowiste, jakie sam wybrałem...
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #3 : 13-05-2016, 17:55 »

Grzybica. Obciąć na króciutko, na maksa. Moczyć w occie jabłkowym, a nawet zawijać na noc wacikiem z octem. Robiłam to tak: wacik kosmetyczny nasączałam octem, na palec i na to rękawiczka z bawełny. Po około miesiącu czasu nie było śladu. To nie jest nic strasznego, głowa do góry.
« Ostatnia zmiana: 16-05-2016, 13:33 wysłane przez Gloria » Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #4 : 13-05-2016, 20:35 »

Można spróbować jeszcze wodą utlenioną 3%.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Goździk
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: czerwiec 2014, KB 06.2014, DPII (MO przerwa od marca 2016)
Wiadomości: 40

« Odpowiedz #5 : 14-05-2016, 13:39 »

Muszę powiedzieć, że odrasta nowy paznokieć. Nie wszystko mogę wyciąć. Część jest jakby przyrośnięta do skóry. Kapałam sobie wodą utlenioną. Póki co widać świeży ładny paznokieć. Zobaczę jak to dalej pójdzie, czy nowy wyrośnie całkowicie, czy ta grzybica będzie się rozwijać. Dzięki za sugestie. Może kiedyś komuś się przyda. smile
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #6 : 14-05-2016, 17:27 »

Kto każe wszystko wyciąć? Obcinać na krótko, przycinać. Chodzi o to, że jak jest długi, to zbiera pod spodem bakterie.
« Ostatnia zmiana: 16-05-2016, 13:34 wysłane przez Gloria » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!