Niemedyczne forum zdrowia
26-04-2024, 04:52 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Okres-a sprawy fizjologiczne  (Przeczytany 5663 razy)
Fionka
« : 22-02-2008, 17:47 »

Witam!
W czasie okresu a szczególnie w czasie 3 pierwszych dni(mam bardzo bolesne miesiaczki)bardzo duzo siusiam i mam sklonnosc do czestrzego kupkania niz zwykle...czy Wy tez tak macie?
Czy ktoras z Was wie dlaczego tak sie dzieje?
Zapisane
fidlerka
« Odpowiedz #1 : 23-02-2008, 13:43 »

Cześć Fionko,znam tę uciążliwość bardzo dobrze.
Obecnie jest już znacznie lepiej, ale kiedyś wyglądało to tak: bardzo intensywne napięcie przedmiesiączkowe (bardzo obrzmiałe piersi, ból głowy, okropne samopoczucie, wysyp tradzika na buzi itp - i to już na ok 9 dni przed okresem), a do tego jak przyszła miesiaczka, to pierwsze 2dni to była tortura: wymioty, rozwolnienie, okropny ból, poprostu dni wycięte z kalendarza.

Po 1,5 roku picia MO i leczenia na grzybice efekty takie:
zespół napięcia przedmiesiączkowego bardzo osłabł: piersi są nabrzmiałe tylko kilka (3 dni) przed okresem, ale ten ból jest znacznie mniejszy niz kiedys; ból głowy lekki tylko na 1 dzien przed miesiaczka, tradzik nie nasila sie przed okresem.
A jesli chodzi o miesiączkę to:
własnie mam drugi dzien okresu i od wczoraj owszem pobolewa mnie brzuch, ale radze sobie ciepłym termoforem. Własnie obudziłam sie z godzinnej drzemki - wygrzałam sobie brzuszek i teraz czuje sie na prawde bardzo dobrze. Po za tym rano nie mam rozwolnienia, kupka moze troszke bardziej wodnista, ale nie czuje ze po kazdym posiłku cisnie mnie i musze isc do toalety(rozwolnienie) - a kiedys tak było.

Fionko, ogólnie wieksze napiecie ptrzedmiesiaczkowe, jak rowniez bardzo uciazliwe miesiaczki sa (i chyba kiedys tak mi powiedział dr Janus) objawem grzybicy orgaznimu. I w miare zdrowienia te dolegliwosci mijaja.

Mam dla Ciebie taka rade: postaraj sie oczyszczac organizm, a kiedy wiesz ze miesiaczka sie zbliza jedz mniej zeby dolegliwosci zoladkowe zminimalizowac, pij napar z dziurawca, wiecej odpoczywaj.
Aha: mi pomaga redukowac skurcze maciczne(jesli tak moge nazwac:)) oddychanie przepona!! Mocno przy wdechu wypychaj brzuch, a przy wydechu go wciągaj. Dzieki temu rozluzniasz sobie miesnie i bole sa mniej dokuczliwe.

Pozdrawiam ciepło wszystkie kobietki:)
Zapisane
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #2 : 23-02-2008, 17:44 »

Młode kobietki, u mnie też kiedyś 1 dzień okresu był tragedią : bóle okropne (czasami dostawałam zastrzyk przeciwbólowy   ), wymioty, biegunka. Po urodzeniu dziecka te objawy znacznie ucichły. Tak że wszystko przed Wami  smile ! Tym bardziej, że leczycie grzybicę, to na pewno też będzie plusem w usunięciu dolegliwości.
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Shpeelka
« Odpowiedz #3 : 23-02-2008, 18:00 »

Tez naleze do tych osob, ktore kiedys meczyly dolegliwosci przedmiesiaczkowe. MO i diete zaczelam stosowac 7 miesiacy temu.Od dobrych paru nie mam bolu ani przed ani w trakcie miesiaczki.Obchodze sie bez tabletek.Same krwawienia nieco sie zmienijszyly a byly naprawde obfite.
Nie wiem jednak dlaczego w trakcie miesiaczki wiecej wydalamy.Moze dlatego ,ze w tym czasie  organizm mobilizuje rowniez inne organy do wiekszej pracy w celu usuniecia toksyn.
Zapisane
Fionka
« Odpowiedz #4 : 24-02-2008, 10:57 »

Uff to mnie pocieszyłyście  biggrin  ,dziękuję ...leczę się dalej...
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!