Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 19:06 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ile śpimy?  (Przeczytany 4248 razy)
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« : 16-08-2016, 12:53 »

W niektórych wątkach, przede wszystkim opisujących korzyści ze stosowania Biosłonejskich metod, często można spotkać się ze stwierdzeniem, że po jakimś czasie dana osoba potrzebuje na co dzień mniejszej ilości snu, a przy tym po przebudzeniu czuje się bardziej wypoczęta i pełniejsza energii w porównaniu z tym, co było przed stosowaniem BPP. Dlaczego tak się dzieje jest zrozumiałe. Natomiast ciekawi mnie, ile przeciętnie godzin snu potrzebuje zdrowy Biosłonejczyk?

Moja ciekawość wzięła się stąd, że lubię przed snem czytać książki i pomyślałem sobie, że być może jak wyzdrowieję dostanę bonus w postaci dodatkowej godzinki w dobie na przyjemności. Niestety na chwilę obecną, jak prześpię 7 godzin to następnego dnia czuję się jak zombie. Nawet znacznie większa ilość snu, np. 9 godzin niewiele zmienia w samopoczuciu, ale i tak staram się wypoczywać i spać najwięcej jak się da.

Zatem zachęcam do podzielenia się waszymi obserwacjami odnośnie wpływu BPP zarówno na ilość, jak i jakość waszego snu. Wiadomo, każdy organizm jest inny, ale parę opinii pozwoli rzucić jakieś światło na ten temat.
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Dużagosia
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 476

« Odpowiedz #1 : 18-08-2016, 16:41 »

Z moich obserwacji wynika, że im dłużej śpię, tym gorzej się czuję. Wystarcza mi 7 godzin, ale nie bez znaczenia jest godzina zaśnięcia. Najlepiej czuję się jak usnę do 23.00.
« Ostatnia zmiana: 23-08-2016, 11:41 wysłane przez ArtComp » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!