Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 23:16 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Apteki  (Przeczytany 4165 razy)
scorupion
« : 06-10-2016, 14:58 »

Dla naszego dobra oczywiście, projektuje się zmianę prawa farmaceutycznego: http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/projekt-zmian-prawa-farmaceutycznego-do-konca-roku-landa,2400398,4199
Ciekawy artykuł, mnie ucieszyło to:
Cytat
Nie widzę powodu dla którego, np. parafarmaceutyki, które wprawdzie nikomu nie zaszkodzą, ale także nikomu nie pomogą, były sprzedawane w aptekach - mówił Łanda.
I bardzo słusznie, powinno zostać tylko to co szkodzi, wtedy z czystym sumieniem będzie można omijać apteki szerokim łukiem.

I drugi kawałek:
Cytat
Wiceminister poinformował, że planowane zmiany zakładają, iż niektóre leki nie będą mogły trafiać do obrotu pozaaptecznego czyli np. na stacje paliw czy do sklepów. Zastrzegł jednak, że pojawią się w nim także nowe, których obecnie nie ma. - Będę starał się, by wszedł choć jeden lek do stosowania w przypadku biegunki - wyjaśnił
Jeszcze bardziej słusznie - miejmy nadzieję, że będzie to silny lek na biegunkę legislacyjną.
« Ostatnia zmiana: 06-10-2016, 17:23 wysłane przez ArtComp » Zapisane
Asioha
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 36
MO: 27.07.2015-05.11.2017
Wiedza:
Wiadomości: 38

« Odpowiedz #1 : 06-10-2016, 15:24 »

Mnie bardzo spodobał się jeden z komentarzy pod tym artykułem:

Cytat
Jak coś nowego kombinują, to po to by mafia medyczno-farmaceutyczna dalej sprzedawała trucizny do utrzymywania społeczeństwa w chorobach, zamiast leczyć ich przyczynę.
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #2 : 06-10-2016, 17:22 »

"złodziejskie państwo,które będzie ingerować w to co ja sprzedaje w aptece ,nie będzie suplementów?kosmetyków? ciekawa jestem w takim razie z czego będzie marża,skoro na lekach urzędowych mamy do 4 % i z tego trzeba opłacić pracowników,czynsze ,opłaty,złodziejskie,sk.... państwo".

A tutaj bóle o suple i chemiczne kosmetyki!

Kiedyś apteka, to była jak lekarz, poradnia lekarska. Teraz, jak wszystko, biznes, kasa, kasa.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!