Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 23:20 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Alicja, córka Glorii - kontynuacja  (Przeczytany 81017 razy)
Gloria
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: luty 2012
Wiedza:
Wiadomości: 394

« : 10-11-2016, 19:26 »

Jest to kontynuacja Alicja, córka Glorii - duszności, kaszel (wątek w dziale Przedszkolaki).
Alicja czwarty rok chodzi już do szkoły, dlatego dalszy ciąg będę opisywała w dziale Dziecko w wieku szkolnym.

Wpisy nie będą już tak częste, ponieważ córka nie choruje już tak często. Za każdym razem stosujemy to samo, więc odchorowywanie infekcji jest w jej przypadku bardzo nudne.

Za kilka miesięcy minie 5 lat, odkąd trafiliśmy na Biosłone i w ciągu tego czasu stan zdrowia mojego dziecka zmienił się z takiego na prawie idealny. Prawie, bo córka ma jeszcze pewne drobne problemy zdrowotne, np. uczulenie na sierść niektórych zwierząt.

Alicja stosuje się do zasad Biosłone - pije MO regularnie; jak zechce, to pije KB; odżywia się wg ZZO; infekcje odchorowuje bez leków (ostatnio chyba ponad rok temu musiałam jej podać lek). W razie potrzeby stosuje również inne zalecane w książkach i na forum metody, np. obecnie pije mieszankę na drogi moczowe (ma drobny problem z cewką moczową).

Zachęcam rodziców do opisywania na forum dochodzenia do zdrowia swoich dzieci. Jest to dobry przykład dla innych. Poza tym czytając własny wątek po kilku miesiącach bądź latach widzi się, jak dziecko z chorowitej kupki nieszczęścia staje się zdrowym człowiekiem - czuje się wtedy wielką dumę z tego, że mimo wielu ciężkich chwil udało się wytrwać oraz wielką radość z tego, że podarowało się swojemu dziecku najcenniejszy prezent - zdrowie, a przy okazji również wiedzę o zdrowiu - bo moja 9-letnia córka o zdrowiu wie więcej niż większość dorosłych.
Zapisane

takie mam konie narowiste, jakie sam wybrałem...
Gloria
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: luty 2012
Wiedza:
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #1 : 19-12-2016, 14:35 »

Cytat
Wpisy nie będą już tak częste, ponieważ córka nie choruje już tak często.
Napisałam tak, a córka co chwilę chora...

W listopadzie przez tydzień.

Potem na początku grudnia znowu zachorowała - na szkarlatynę, której towarzyszyła ropna angina.
•   bez antybiotyku
•   najwyższa temperatura 39
•   dużo czopów ropnych w powiększonych migdałkach, intensywnie czerwone łuki podniebienne i gardło
•   bardzo silne bóle gardła, szczególnie przy przełykaniu
•   jeden raz lek przeciwbólowy – na bardzo silny ból gardła uniemożliwiający spanie
•   intensywne nawilżanie powietrza prawoślazem
•   dużo pocenia się, nawet gdy brak gorączki
•   wysypka na całym tułowiu, rękach, nogach, z tyłu szyi, w pachwinach – swędzące miejsca smarowane octem jabłkowy, pozostałe maścią ochronną z wit. A
•   brak malinowego języka i rumieńców na twarzy

Do lekarza poszliśmy, żeby potwierdził moją diagnozę i żeby mieć antybiotyk w razie pogorszenia stanu córki. Na szczęście córka była w dosyć dobrym stanie ogólnym, więc nie zdecydowałam się na podanie antybiotyku.
Skóra do tej pory jej się nie złuszczyła.
« Ostatnia zmiana: 19-12-2016, 14:41 wysłane przez Gloria » Zapisane

takie mam konie narowiste, jakie sam wybrałem...
Gloria
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: luty 2012
Wiedza:
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #2 : 10-11-2017, 16:32 »

W tym roku córka choruje sobie od czasu do czasu, jak to ma w zwyczaju.

Dwa razy zablokowaliśmy objawy (gripexem), bo była taka pilna potrzeba - oczywiście później wszystko wróciło ze zdwojoną siłą.

Infekcje dróg oddechowych wyglądają mniej więcej tak samo - różne odmiany kaszlu, zapchane zatoki, swędzące oczy, czasami mała gorączka, kichanie, katar.

W wakacje miała jakąś alergię wziewną i musiała brać często lek antyhistaminowy, bo ją wykańczało ciągłe kichanie, łzawienie i swędzenie.

Czasami pobolewa ją brzuch.

Zamierzam przeprowadzić u niej kilkutygodniową kurację sokiem z czarnej rzepy. Oczywiście trochę zmodyfikuję dawki, żeby dała radę wypić. Zacznę od niewielkiej ilości soku z dużą ilością wody i stopniowo będę dolewać coraz mniej wody. Sok będzie piła jakiś czas po wyciśnięciu, a nie od razu, żeby nie był za ostry. Mam nadzieję, że uda jej się wytrwać.
Ala już się nie może doczekać picia soku, bo u nas w domu od ponad miesiąca piją go 4 osoby, więc i ona chce się przyłączyć. Poza tym nastawiłam ją bardzo pozytywnie do tej kuracji (pracuję nad tym nastawieniem już od kilku miesięcy), więc ma dużą motywację.
Zapisane

takie mam konie narowiste, jakie sam wybrałem...
Zuzulek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 17
MO: 2013 z przerwami
Skąd: Niemcy
Wiadomości: 1

« Odpowiedz #3 : 02-12-2017, 21:32 »

Jestem Zuzulek (córka Glorii), mam ponad 10 lat.

Piję od 3 tygodni sok z czarnej rzepy, 15 ml soku + 20 ml wody. Sok jest trochę obrzydliwy, ale piję, bo mogę po wypiciu grać na telefonie msn-wink.


Zapisane
Gloria
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: luty 2012
Wiedza:
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #4 : 04-01-2018, 09:08 »

Ala piła sok z rzepy prawie 6 tygodni. Przerwała picie, bo miała już dosyć, a ja nie chciałam jej zmuszać, bo chcę, żeby co roku piła.

Podczas picia i po przerwaniu picia nie była ani razu chora, nawet kataru nie miała. Cały listopad i grudzień w pełnym zdrowiu.

Najpierw piła 1 łyżkę stołową soku + woda, potem zwiększyłam do 2 łyżek + woda. Nie piła od razu, tylko po pół godzinie na początku, potem - jak przywykła - po 15 minutach od wyciśnięcia - wtedy sok jest do przełknięcia nawet dla dziecka, bo nie jest taki ostry.

Codziennie - patrząc jak moje dziecko pije obrzydliwy sok - podziwiałam ją za dzielność. Tak jak Mistrz mówi, trzeba mieć silną motywację, żeby przeprowadzić kurację rzepą - dla większości motywacją jest zdrowie, dla mojej córki gra na telefonie msn-wink.
Zapisane

takie mam konie narowiste, jakie sam wybrałem...
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #5 : 18-02-2018, 19:12 »

Kuracja rzepą naprawdę nie jest dla mięczaków. Zatem Zuzulek - ogromny szacun!
« Ostatnia zmiana: 18-02-2018, 21:24 wysłane przez Gloria » Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Gloria
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: luty 2012
Wiedza:
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #6 : 18-02-2018, 21:23 »

Podczas picia i po przerwaniu picia nie była ani razu chora, nawet kataru nie miała. Cały listopad i grudzień w pełnym zdrowiu.
Mamy drugą połowę lutego, a córka wciąż zdrowa, już ponad 3,5 miesiąca.

Zamierzam co roku poić moje dziecko tym obrzydlistwem.

Czy ktoś jeszcze może przeprowadzał taką kurację u swojego dziecka? Jestem ciekawa, jak inne dzieci reagują na rzepę.
Zapisane

takie mam konie narowiste, jakie sam wybrałem...
BaMa
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 51
MO: 2015-09-05
Skąd: Knurów
Wiadomości: 59

« Odpowiedz #7 : 19-02-2018, 19:48 »

Ja musiałem na razie przerwać picie rzepy po ok. 2 tygodniach, bo :
- u synka zaczął występować ból brzucha po wypiciu i pojawił się czerwony śluz w kale,
- u córki bardzo mocno nasilił się gęsty katar, szczególnie utrudniający spanie,
- u żony bardzo nasilił się ból gardła.
Ponieważ prowadzimy kuracje razem, więc czekam aż nam ustąpią intensywne objawy oczyszczania i znowu zaczniemy. U każdego rzepa uwydatniła najsłabsze elementy zdrowia znane od lat :-).
« Ostatnia zmiana: 19-02-2018, 20:20 wysłane przez Gloria » Zapisane
Gloria
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: luty 2012
Wiedza:
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #8 : 06-11-2019, 17:04 »

Alicja coraz rzadziej choruje na drogi oddechowe, a jak już jej się zdarzy, to trwa to 2-3 dni.

Na przykład w zeszłym miesiącu (pierwsza choroba po ponad 7 miesiącach) miała zapalenie migdałków, które trwało niecałe cztery dni, a stan ostry tylko kilkanaście godzin.

Bólów brzucha pozbyła się niemal zupełnie.

Jednej dolegliwości nie możemy się wciąż pozbyć, a mianowicie alergii wziewnej. Najgorzej jest w sierpniu, do połowy września - musi dosyć często łykać leki antyhistaminowe.
Zapisane

takie mam konie narowiste, jakie sam wybrałem...
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!