Niemedyczne forum zdrowia
23-04-2024, 09:33 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Farmakologia - sprawa nieczysta  (Przeczytany 11974 razy)
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« : 21-11-2016, 13:59 »

Od dawna przeczuwałem, że farmakologia to sprawa nieczysta, aż tu znawca uświadomił mi, że są na to wersety: https://www.youtube.com/watch?v=V9aCswPBzCU
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
ArtComp
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 58
MO: 23.01.2017
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 151

« Odpowiedz #1 : 21-11-2016, 15:48 »

Nie mam pojęcia jaką Biblią posługuje się ten człowiek, ale wg niego: https://youtu.be/V9aCswPBzCU?t=759 list do Galatów 5:19-21 ma brzmienie:

Cytat od: Krzysztof Król
Widoczne zaś są uczynki ciała, którymi są: nierząd, nieczystość, rozpasanie, bałwochwalstwo, farmakologia, wrogość, kłótnie, zazdrość, drażliwość, podjudzanie, podziały, stronnictwa, zawiści, pijaństwa, hulanki i podobne tym, które omówiłem jak też wyjaśniłem, że to czyniący królestwa Bożego nie odziedziczą."

Podczas gdy w Biblii Tysiąclecia mamy:

Cytat
Jest zaś rzeczą wiadomą, jakie uczynki rodzą się z ciała: nierząd, nieczystość, wyuzdanie,
uprawianie bałwochwalstwa, czary, nienawiść, spór, zawiść, wzburzenie, niewłaściwa pogoń za zaszczytami, niezgoda, rozłamy,
zazdrość, pijaństwo, hulanki i tym podobne. Co do nich zapowiadam wam, jak to już zapowiedziałem: ci, którzy się takich rzeczy dopuszczają, królestwa Bożego nie odziedziczą.

Z kolei w Biblii wg przekładu Wujka mamy:

Cytat
Lecz uczynki ciała są jawne, są nimi: nierząd, nieczystość, bezwstyd, rozpusta,
bałwochwalstwo, czary, nieprzyjaźnie, swary, zawiści, gniewy, kłótnie, spory, sekty,
zazdrości, mężobójstwa, pijaństwa, obżarstwa i tym podobne. A o nich powiadam wam, jak przedtem
mówiłem, że ci, co takie rzeczy czynią, królestwa bożego nie dostąpią.

Oczywiście jeżeli zamienimy słowo czary na słowo farmakologia, wtedy otrzymamy coś na kształt tego co podaje..., ale na tej zasadzie to można by dużo takich zamian (z)robić i dopiero byśmy mieli "efekty" smile.
Zapisane

| ZZO | DP | MO | KB | OJ | SO | GBG | SB
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #2 : 21-11-2016, 16:56 »

Facet ma dużo racji. smile Kiedyś czary i robienie mikstur leczniczych było widocznie utożsamiane. smile Dziś robi się wszystko, aby te skojarzenia usunąć z naszych głów. smile  
W Przekładzie Nowego Świata ten fragment brzmi:
19 Jawne zaś są uczynki ciała,+ a są nimi: rozpusta,+ nieczystość, rozpasanie,+ 20 bałwochwalstwo, uprawianie spirytyzmu,+ nieprzyjaźnie, waśń, zazdrość, napady gniewu, swary, rozdźwięki, sekty, 21 zawiści, pijatyki,+ hulanki i tym podobne rzeczy. Co do nich przestrzegam was, jak już was przestrzegłem, że ci, którzy się czegoś takiego dopuszczają,+ nie odziedziczą królestwa Bożego.

Wyraźnie tu rozdzielono robienie leków od spirytystycznych czarów.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
scorupion
« Odpowiedz #3 : 21-11-2016, 17:33 »

Pewnie macie rację, jak wszyscy interpretujący Biblię. Dla mnie jest to jeden z cudów świata, zupełnie nie do odgadnięcia. W jaki sposób można opierać się na Biblii, skoro jest mnóstwo różniących się przekładów, a każdy interpretujący wyciąga wnioski jakie mu się podobają, uważając je za jedynie słuszne. Przecież to nie ma sensu.
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #4 : 21-11-2016, 18:48 »

Polecam Danikena. Ten co nieco rozjaśnia także ws. Biblii.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
ArtComp
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 58
MO: 23.01.2017
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 151

« Odpowiedz #5 : 21-11-2016, 19:07 »

W jaki sposób można opierać się na Biblii, skoro jest mnóstwo różniących się przekładów, a każdy interpretujący wyciąga wnioski jakie mu się podobają, uważając je za jedynie słuszne.

Pomijając gościa z YT (który pewnie podobnie jak sekta ŚJ ma "swoją" wersję) dla mnie te 3 wydania (dwa, które przytoczyłem + trzeci, który podała Asia) różnią się w bardzo niewielkim stopniu, że na podstawie ich różnic nie wysnuwałbym tak daleko idącego wniosku jak napisałeś...

Polecam Danikena. Ten co nieco rozjaśnia także ws. Biblii.

Książki Danikena znam (jest również kilku innych dość interesujących i intrygujących badaczy/pisarzy) - ale wg mnie istnienie starożytnych astronautów wcale nie musi negować Boga jak niektórzy też chcą to od razu uprościć po swojemu...
Zapisane

| ZZO | DP | MO | KB | OJ | SO | GBG | SB
scorupion
« Odpowiedz #6 : 21-11-2016, 22:40 »

Chyba się nie zrozumieliśmy, poczytaj tu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Przek%C5%82ady_Biblii

Polecam Danikena. Ten co nieco rozjaśnia także ws. Biblii.
Pewnie ty nie pamiętasz, ale w latach siedemdziesiątych każdy szanujący się młodzieniec czytał Danikena. Ja też, nawet z wypiekami na twarzy. Niestety to lipa.
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #7 : 21-11-2016, 22:54 »

Niestety to lipa.

No to chyba czytaliśmy różnych Danikenów. Ale rozumiem, że dzielnie rozprawiłeś się z jego teoriami.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
scorupion
« Odpowiedz #8 : 21-11-2016, 23:37 »

A ty dzielnie udowodniłeś, że są słuszne, jak choćby maszyna o napędzie atomowym do robienia manny, zostawiona Izraelitom w darze przez kosmitów.
W wolnej chwili to sobie poczytaj: "Z powrotem na ziemię. Spór o pochodzenie cywilizacji ludzkich".
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #9 : 22-11-2016, 00:40 »

Żeby wszystko było takie proste jak piszesz: To jest lipa a to nie jest lipa. Jaki świat byłby piękny.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #10 : 22-11-2016, 06:30 »


Cytat
Books : Religion & Spirituality : New Age & Occult : Erich von Daniken

Czy coś tu trzeba dodawać...?
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #11 : 22-11-2016, 08:29 »

Żeby wszystko było takie proste jak piszesz: To jest lipa a to nie jest lipa. Jaki świat byłby piękny.
No to nie mogę ci pomóc. Lipa jest lipa, żeby nią nie była, musi mieć ręce i nogi.
Pamiętam, że gdy czytałem jego książki, strasznie mnie zastanawiało dlaczego kosmici zostawili na Ziemi ślady swojej bytności wyczyniając głupotki. Cywilizacja, która potrafi przemieszczać się międzyplanetarnie, dłubie dziurki w kamieniach, zamiast wywalić coś na miarę swoich możliwości? Lipa.
No, chyba że piramidy zostawiły dzieciaki kosmitów, bawiąc się jak teraz nasze, stawiające babki z piasku. Dobra teoria?

Daniken coś pod koniec lat osiemdziesiątych ogłosił, ze przez dłuższy czas gościł u siebie kosmitę.
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #12 : 22-11-2016, 09:21 »

Czy coś tu trzeba dodawać...?

Może by i wypadało, ale tylko wtedy gdy temat jest ci znany.

Cywilizacja, która potrafi przemieszczać się międzyplanetarnie, dłubie dziurki w kamieniach, zamiast wywalić coś na miarę swoich możliwości? Lipa.

Więc czytałeś Danikena czy nie? Bo z tej wypowiedzi wychodzi, że bardzo fragmentarycznie.

Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
scorupion
« Odpowiedz #13 : 22-11-2016, 09:45 »

Ale co Danikena? Pewnie, że wszystkiego nie czytałem, bo i po co. Ma rozległą bibliografię.
Myślą przewodnią Danikena jest twierdzenie, że Ziemię co i raz odwiedzają kosmici i zostawiają po sobie ślady, które on odnalazł i prezentuje w swojej twórczości. Dla mnie te ślady są lipne, ze względu. na powód, który zapodałem powyżej. A na dodatek nieszczęśliwie kosmici nie chcą przylecieć w erze nowożytnej, żeby zostawić jakieś tajemnicze puzderko, tylko latali kilka tysięcy lat temu.
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #14 : 22-11-2016, 09:53 »

Jeśli czytałeś Danikena to powinieneś wiedzieć, że kosmici przybyli po to aby dać ludziom wiedzę na "start". A w erze nowożytnej przylatują i to bardzo często o czym zapewne nie chcesz wiedzieć.
Poza tym czy musieli zostawiać jakieś ślady po sobie? Ślady są takie jakie stworzyli ludzie upamiętniając ich przybycie. A, że najtrwalszy był kamień... cóż ja ci poradzę.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
scorupion
« Odpowiedz #15 : 22-11-2016, 10:03 »

Kiedyś przybyli, żeby dać wiedzę na start, a teraz po co przylatują?
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #16 : 22-11-2016, 10:09 »

Ilu badaczy tyle teorii.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
scorupion
« Odpowiedz #17 : 22-11-2016, 10:13 »

Możesz mieć rację, kiedyś widziałem jednego kosmitę. Pożyczył dwa złote i zniknął.
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #18 : 22-11-2016, 10:42 »

Wow.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #19 : 29-11-2016, 11:49 »

Jest kontynuacja tego tematu: https://www.youtube.com/watch?v=cEaI7ZpJ1Uc
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!