Niemedyczne forum zdrowia
19-02-2018, 04:58 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Ramówka Radiabiosłone --> kliknij

Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 3 4 [5]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak łatwo stracić pieniądze  (Przeczytany 11384 razy)
Scorupion
*

MO: 8-07-2009 do 31-12-2016
Wiedza:

« Odpowiedz #80 : 16-02-2018, 09:00 »

No i mamy odbicie. Ale...co się teraz dzieje:

Ekstremalny przechył w drugą stronę. Nie widziałem jeszcze takich emocji. Wygląda, że szykuje się coś grubego. Tylko nie wiadomo co i dlatego nie wolno grać pod prognozy, reaguje się na to co widać.

I nic mnie nie obchodzi, bo płynę na popsutej łodzi.
Mbogdan

MO: 2010
Wiedza:

« Odpowiedz #81 : 17-02-2018, 16:57 »

Mam ponad 20 lat doświadczenia w inwestowaniu na giełdzie, ale NIDY nie grałem na giełdzie. Gra na giełdzie jest do zawodowców, lub idiotów. Jeżeli nie jesteś jednym z wymienianych to nie graj. Uczestniczyłem prawie we wszystkich dużych prywatyzacjach. Pierwsza moja inwestycja to zakup akcji Banku Śląskiego. Każdy mógł kupić tylko 3 akcje. Ja kupiłem 12, na siebie, na żonę, na szwagra i na teściową. To wtedy nie były akcje tylko jakieś certyfikaty na akcje. Jeden papier kosztował 500 000, więc zapłaciłem 12000000.

Jak weszły akcje BS na giełdę to osiągnęły wycenę 6 760 000 (za jedną akcję). Zanotowałem olbrzymie zyski, ale tylko teoretycznie, bo zyski są wtedy jak zostaną zrealizowane, czyli zostaje dokona sprzedaży po tak wysokiej cenie.

To jest historia, ale przywołałem ją żeby wykazać, że mogę mieć wiedzę w tym temacie i co najważniejsze rozumiem ten temat. Nie zabierałbym głosu gdyby moje doświadczenie polegało na liźnięciu czegoś tam.

Gdybym miał wolne środniki to kupiłbym akcje PKO BP. Po ostatniej promocji to jest dobra inwestycja i można sprawdzić jaka będzie cena za rok, dwa, pięć ...........

Dlaczego uważam, że na giełdzie można będzie zarobić to pisałem o ty wcześniej, więc proszę przeczytać moje wpisy ze ZROZUMIENIE i podjąć SAMODZIELNIE  decyzję, bo to wasze pieniądze, wasze zyski, lub straty.

Jak mi się wydaje to co piszę to jest zrozumiałe dla każdego.
Scorupion
*

MO: 8-07-2009 do 31-12-2016
Wiedza:

« Odpowiedz #82 : 17-02-2018, 19:15 »

W czasie który opisujesz prawie mieszkałem w takim małym biurze maklerskim na Powiślu, naprzeciwko Muzeum Narodowego. Te prawie siedem milionów za jedną akcje to była gigantyczna kwota, bo średnia pensja wynosiła wtedy poniżej sześciu. Ale po debiucie nastąpił zawał, przez ileś sesji wyłącznie oferty sprzedaży i w efekcie pierwsze akcje poszły po 3 000 000.
Ten przykład jest najlepszą ilustracją do kupowania przez tłumy na górce. W biurze maklerskim kolejka stała sto metrów za drzwiami, kupili wszyscy co chcieli, potem podaż nie miała odbioru, rozpoczął się krach.
To IPO jest nic, najlepsze było WBK w maju 1993. Dwie noce warowałem pod bankiem w Białej Podlaskiej, bo Warszawa i inne większe miasta były obstawione przez mafie. Dawali akcji za 100 000 000 na łebka. Po pół roku, jeśli ktoś sprzedał w dobrym momencie, zgarnął na dzisiejsze dwa miliony złotych inwestując sto tysięcy. Ja oczywiście sprzedałem wcześniej, bo tak to działa. Za szybko realizuje się zyski, za późno tnie straty. No ale szalone lata dziewięćdziesiąte się zakończyły i teraz lipa.
Faktyczne IPO jest najbezpieczniejsze, tylko teraz zysk mizerny, a i redukcje duże.

Cytat
Gdybym miał wolne środniki to kupiłbym akcje PKO BP. Po ostatniej promocji to jest dobra inwestycja i można sprawdzić jaka będzie cena za rok, dwa, pięć ...........
Weź kredyt, sprzedaj nieruchomości, zapożycz się wśród rodziny i znajomych, a za rok, dwa, pięć będziesz miał dwa razy tyle.

I nic mnie nie obchodzi, bo płynę na popsutej łodzi.
Strony: 1 ... 3 4 [5]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!