Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 09:44 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak łatwo stracić pieniądze  (Przeczytany 104029 razy)
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #100 : 28-07-2018, 20:21 »

Już lepiej zainwestować w złoto. Albo w inne surowce, o ile ktoś się zna lub chce wejść w temat. Ponadto nieruchomości i grunty są w miarę bezpieczne i całkiem rentowne. I wcale nie trzeba posiadać dużego kapitału, istnieją ETFy i REITy. Niestety nasz rynek w przypadku tych instrumentów jest bardzo ubogi, raptem trzy etfy notowane na GPW, ale kilka domów maklerskich ma w ofercie dostęp do rynków zagranicznych. Tutaj jednak pojawia się ryzyko kursowe, choć w przypadku inwestycji długoterminowych nie powinno to stanowić bariery.
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
scorupion
« Odpowiedz #101 : 30-07-2018, 21:44 »

Na czerwono zaznaczone miejsce pierwszych wejść, o których pisałem w czwartek, kolejne dokupione niewiele niżej. Dobry timing, co Mbogdanie? Widać, że trzymałeś kciuki, porządny chłop z ciebie.



Elegancki zysk już jest zabezpieczony, ale wejście to tylko połowa sukcesu, równie ważne, a może ważniejsze jest wyjście. Gdzie postawiłbyś tp?
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.354

« Odpowiedz #102 : 25-08-2018, 07:13 »

Jeśli był zysk, to minimalny na waciki, bo ceny są już wyżej. Takie przechwałki po fachcie wyglądają śmiesznie.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #103 : 26-08-2018, 22:01 »

No cóż, jak to bardzo skuteczny inwestor i bystry obserwator. Nie jest w stanie rozróżnić przed i po fakcie.
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.354

« Odpowiedz #104 : 27-08-2018, 07:46 »

A no tak, przed faktem można się chwalić ze wszystkiego. Po fakcie już się nie da, bo decydują realne ceny. Jak tak samo wygląda skuteczność twojego leczenia boreliozy, to uchowaj nas przed tym Boże.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #105 : 27-08-2018, 08:01 »

Post jak zwykle kretyński, bez związku z sytuacją i nie na temat.
Na razie to Bóg musi mieć w swojej opiece tych co nie leczą boreliozy. Po drugie ja ani jednej porady nie zamieściłem z myślą o tobie, nie spoufalaj się zbytnio.

W jaki sposób zabezpieczamy osiągnięty zysk po wejściu w pozycję, która już profituje. Jest kilka sposobów między innymi trailing stop czy zamykanie pozycji przy 50% odbiciu. Pozycję, która dopiero została otwarta zabezpiecza się stop lossem opartym o ATR. Piotruś na pewno wytłumaczy dokładniej.

Jeśli był zysk, to minimalny na waciki, bo ceny są już wyżej.
Zależy co dla kogo są waciki. Jestem pewien, że Piotruś szybko napisze ile kasy zarabia się, no lub traci, na jednym pipsie, jeśli w NASDAQ wejdziemy pozycją jednego lota. Prawda Piotrusiu, że opiszesz to wszystko?
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #106 : 27-08-2018, 12:30 »

Nie udało się opisać, pewnie był zajęty. Ale jak znajdzie chwilę czasu to pojedzie tak po bandzie, że pójdzie mi w pięty. To samo będzie z boreliozą, ze szczegółami przedstawi sposób postępowania w razie wykrycia choroby. Na razie skoncentrował się na opluwaniu tego co ja napiszę. No, od czegoś trzeba zacząć. Wielcy ludzie tak mają, że najpierw okres burzy, potem naporu.



A teraz kupiłem DAXa w okolicach 12450 ze stopem na 13397. Niestety Piotrusiu musisz jakoś przeboleć, bo fakt zakupu podałem po fakcie zakupu hehehe. Oczywiście TP też ustawiony.
« Ostatnia zmiana: 27-08-2018, 12:53 wysłane przez Scorupion » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #107 : 27-08-2018, 15:18 »

Jest godzina 16:15, informuję przed faktem, że zaraz podniosę stop losy na kilkanaście punktów powyżej wejścia albowiem kontrakty poszły w górę ponad siedemdziesiąt punktów. Jedną pozycję zamykam jako nagrodę za ryzyko, reszta zabezpieczona na mały zysk i pazernie czekamy.
Ale nie próbuj nadążać za tym przed i po fakcie, bo ci się czacha zagrzeje i stracimy aktywnego Biosłonejczyka.


Mylisz, żeby o 17:42 podsunąć stop losa? Dobrze myślisz, podsuniemy na prawie pięćdziesiąt punktów zysku.
« Ostatnia zmiana: 27-08-2018, 16:43 wysłane przez Scorupion » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #108 : 28-08-2018, 08:46 »

Dobra, nie bądźmy za pazerni, bo chytry dwa razy traci. Odbiło się od 12600 to pozamykaliśmy wszystkie pozycje. Zysk 120 punktów na jednej. Nieźle Piotrusiu co?
Jako, że właściwie to dzięki twojej pomocy wpadło parę groszy, winny jestem gratyfikację. Miałem prosić o numer konta, aby przelać ci skromnego tysiaka, ale pomyślałem, że z radością oddałbyś tę kasę Nieboraczkowi i żeby nie sprawiać kłopotu i nie robić zamieszania sam jej przekażę hehehe.
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.354

« Odpowiedz #109 : 28-08-2018, 15:48 »

Nie ma za co dziękować, może tak być. Następnym razem wpłać pieniądze na fundacje Stop Nop albo Fundacja Pro - Prawo do Życia
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #110 : 28-08-2018, 17:45 »

Pogięło cię na maksa, łaskawco? Koniec z transakcjami online, nie będzie żadnych następnych razów. Zamiast zatruwać powietrze na forach sam się weź do roboty.
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.354

« Odpowiedz #111 : 03-09-2018, 07:28 »

Biorę S-ki na S&P 500, rynek w Stanach przegrzany, będzie większa korekta.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #112 : 20-09-2018, 21:38 »

03.09. kontrakty na S&P zamknęły się na 2904, w tej chwili są 2939 czyli mamy 35 punktów straty. Załóżmy, że pozycja  na CFD to jeden lot co nie jest jakoś specjalnie dużo. Strata więc wynosi blisko 13 000 złotych. Bardzo możliwe, że przy 2942-45 cofnie się, ale kto to wie. Nie zawracaj mi już więcej tyłka Piotrusiu, bo nie lubię mieć tego typu znajomości.
Jakiś większy ruch wisi w powietrzu, ale nie z powodu przegrzania, hedgują się po prostu dosyć intensywnie.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #113 : 21-09-2018, 21:09 »

Cytat
Bardzo możliwe, że przy 2942-45 cofnie się, ale kto to wie.



Ja wiedziałem? Zawróciło przy 2946.53, Prorok Mniejszy normalnie. Mniejszy, bo Prorok Większy to oczywiście Piotruś.
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.354

« Odpowiedz #114 : 27-09-2018, 07:15 »

Załóżmy, że pozycja  na CFD to jeden lot co nie jest jakoś specjalnie dużo. Strata więc wynosi blisko 13 000 złotych. 

Jaka strata? Właśnie zamknąłem pozycje dokładnie po tej samej cenie, po której otwierałem. Widać, że we wszystkim jesteś w gorącej wodzie kąpany.
Rynek zachował się bardzo dziwnie, bo doszło do silnej korekty w Europie, ale ceny równie szybko odbiły. Stany cały czas trzymają mimo dużego przewartościowania.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #115 : 27-09-2018, 08:35 »

Taaa, typowa amatorszczyzna. Kupić, nie wykorzystać niewielkiego zysku, po zmianie kierunku umierać ze strachu, bo strata rośnie, a jak cena wróci to momentu kupna sprzedać z ogromnym poczuciem ulgi. Podjęte zostało ryzyko bez założenia żadnego zysku hehehe.
A tymczasem...S&P znalazł się dziś w bardzo ciekawym miejscu tuż pod mocnym poziomym oporem i na krawędzi 10-SMA (low). Zamknie się poniżej to poleci na łeb.
Mówiłem ci, żebyś nie zawracał mi tyłka? Twoje towarzystwo jest dołujące.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #116 : 18-02-2019, 10:23 »

BogdanM polecił zakup PKO BP 17.02.2018. Zrobiliśmy to na otwarciu najbliższej sesji, czyli 19.02 po kursie otwarcia 42 zł, załóżmy, że za jakieś sto tysiaków, bo spółka ciężka i bez problemu można wejść i wyjść, a mniej niż stówką nie warto ze względu na stosunkowo mały potencjalny zysk. No i będziemy patrzyli co się dzieje za rok, dwa i pięć.

Mija rok, kurs PKO BP na otwarciu dzisiaj 39,41 czyli realizujemy stratę na akcjach około 6000 zł i za prowizję około 750 zł.
Zapisane
Darko
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 229

« Odpowiedz #117 : 19-02-2019, 08:34 »

Jaki bank i dom maklerski byście polecili?
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #118 : 02-03-2019, 13:35 »

Chcesz stracić to najlepsze warunki będziesz miał w BOŚ i DB.

Na PKO BP dalszy zjazd, wirtualne straty pogłębiły się do nieco ponad 9000 zł. Robi się teraz ciekawa sytuacja, bo niby PPK wystartowały, powinna następować akumulacja akcji, a tymczasem technika ostrzega, że cały sektor bankowy wisi nad przepaścią
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #119 : 02-03-2019, 19:53 »

Cytat
BOŚ
Miałem kiedyś kontakt z DM BOŚ Banku i duży plus za szeroki dostęp do rynków zagranicznych. Na minus to, że sprawiali wrażenie mało profesjonalnych i pracowali na sofcie rodem z lat 90-tych. Prowizje (rynki zagraniczne) z perspektywy longrun były w porządku. Dlaczego u nich najlepsze warunki do przewalenia kasy?
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!