Niemedyczne forum zdrowia
18-04-2024, 23:11 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Suchość w ustach i gardle  (Przeczytany 8031 razy)
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« : 09-03-2017, 13:51 »

Od dłuższego czasu zauważyłam dużą suchość w ustach i w gardle. Dzieje się to tylko w nocy. W dzień tego nie odczuwam, pewnie dlatego, że stale coś się przegryzie czy popije. Kiedy przebudzę się w nocy mam tak sucho w ustach i gardle, że trudno jest mi nabrać ślinę i ją przełknąć. Zawsze na nocnym stoliku mam wodę, muszę w nocy popijać. Potem od rana chrząkam, czasami do łez.
Zaczyna mnie to już męczyć. Ma ktoś na to jakąś skuteczną radę.
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
scorupion
« Odpowiedz #1 : 09-03-2017, 14:35 »

Zrób z wody płyn izotoniczny. Może w pokoju jest za ciepło i sucho, a może niektóre kobitki tak mają w okresie menopauzy, może ślinianki, kto to wie.
Zapisane
Tachikoma
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 79

« Odpowiedz #2 : 09-03-2017, 15:57 »

Suchość w ustach występuje też u kobiet, którym zdecydowanie jeszcze daleko do menopauzy czego jestem niestety przykładem.

Helusia nie zmieniałaś nic w diecie ostatnio? Pijesz herbatę, jesz orzechy, ziarno kakao, kawa, fasola, jakieś nowe przyprawy, pasta do zębów, kwaśne?

Możesz zrobić sobie galaretkę z nóżek i zjeść na kolację i sprawdzić czy przynosi ulgę. Chociaż ty chyba skarżysz się na refluks, to może nie na kolację a po prostu zacząć jeść w ciągu dnia.

Nie towarzyszy temu suchość pod powiekami i plamy na ciele?
« Ostatnia zmiana: 09-03-2017, 16:05 wysłane przez Tachikoma » Zapisane
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #3 : 09-03-2017, 16:36 »

Diety nie zmieniałam, powieki też czasami odczuwam że są suche, plam na ciele nie mam.
Jestem w okresie menopauzy, a raczej już po. Jednak menopauza bardzo mi doskwiera, jak niepokój, problemy z zasypianiem, uderzenia gorąca szczególnie w okolicach karku i czoła, suchy napadowy kaszel. Ponadto 3 lata temu miałam po grypie zapalenie ślinianek, były spuchnięte, ledwo ruszałam językiem. I od tego czasu zdecydowanie się pogarsza. Coś jest ze śliną. Czuję, że jest gęsta i lepka. Na pewno jest jej za mało skoro tak mnie suszy w nocy.
Scorupion pewnie dobrze trafił, z tymi śliniankami i menopauzą i do tego jeszcze układ nerwowy. Czuję się najczęściej cała spięta, być może dlatego, iż to wszystko mnie przerasta i nie mogę przestać o tym myśleć, a raczej jak sobie pomóc. Trudno nie myśleć jak mam stale jakieś nieprzyjemne objawy. Nie mogę sobie nic z góry zaplanować bo nigdy nie wiem jak będę się czuła. Za dużo już tego wszystkiego.
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Tachikoma
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 79

« Odpowiedz #4 : 09-03-2017, 17:13 »

Kiedyś pisałaś, że przeszkadzała ci w gardle lepka, śluzowata flegma. Jak teraz to odczuwasz?

Jedzenie pokarmów z wysuszającymi garbnikami może tylko pogorszyć dolegliwości, to dobrze, że tego nie ma za wiele w twojej diecie. Jeszcze możesz spróbować oleju z rokitnika.
Zapisane
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #5 : 09-03-2017, 17:21 »

Cytat
Kiedyś pisałaś, że przeszkadzała ci w gardle lepka, śluzowata flegma. Jak teraz to odczuwasz?
Nic się pod tym względem nie zmieniło.
Piję często siemię lniane, dużo herbatek ziołowych, zieloną.
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #6 : 10-03-2017, 09:35 »

U mnie też tak jest w fazach silniejszego oczyszczania. Pij więcej wody ze szczyptą soli kłodawskiej niejodowanej albo z kilkoma kroplami soku z cytryny. Widocznie ciało potrzebuje więcej wody do usuwania toksyn.
« Ostatnia zmiana: 13-03-2017, 08:36 wysłane przez ArtComp » Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #7 : 10-03-2017, 19:22 »

Asiu, wodę zaczęłam pić z solą himalajską (u nas nigdzie nie spotkałam soli kłodawskiej)
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!