Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 21:18 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Huba brzozowa  (Przeczytany 14510 razy)
Eva
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-06-2009r.
Wiadomości: 130

« : 05-11-2017, 17:09 »

Huba brzozowa

Przypadkowo trafiłam na artykuł w którym opisywano działanie lecznicze huby brzozowej.  Napisano o badaniach prowadzonych w Europie i Azji, które dowodzą że huba brzozowa ma cenne właściwości terapeutyczne.  Substancje, które znajdują się w hubie pobudzają mitochondria -komórkowe centra energetyczne.
Substancje, które nadają hubie właściwości lecznicze to: polisacharydy, inotodiol, kwas betulinowy i polifenole.
Z huby wyizolowano oprócz inotodiolu także inne substancje, które wykazały w badaniach farmakologicznych na zwierzętach działanie przeciwnowotworowe.
Huba ma też wysoki poziom melaniny – substancji odpowiadającej za kolor. Melanina ma wiele właściwości terapeutycznych i są to między innymi:
• stymuluje szyszynkę i poprawia sen.
• jest silnym przeciwutleniaczem
• chroni przed szkodliwymi promieniami, polem elektromagnetycznym i solami metali ciężkich
• naprawia DNA.

Ciekawa jestem opinii Mistrza na temat właściwości leczniczych Huby, oraz czy ma sens wprowadzenie naparu z tej rośliny  na co dzień.
 
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1 : 06-11-2017, 10:15 »

Poza czystkiem, który pojawił się ni stąd ni zowąd w tzw. medycynie naturalnej, wszystko inne to na nowo odgrzewane kotlety – nawadnianie, oczyszczanie wątroby, witamina C, witamina D, urynoterapia, jakieś dziwne diety, a wśród nich huba brzozowa. Nic to, że w poprzedniej edycji niczego sensownego to nie przyniosło, bowiem rzekomo najnowsze badania świadczą, że jest akurat odwrotnie. I tak gawiedź wciąż nabiera się na ten sam lep, nie bacząc na fakt, że jeśli coś w praktyce nie zdało egzaminu, to żadne badania tego nie zmienią. Prawda jest taka, że jedynym lekarstwem na wszelkie choroby jest zdrowie. Reszta to pic na wodę.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
scorupion
« Odpowiedz #2 : 06-11-2017, 14:48 »

Hubę pamiętam z dzieciństwa. Miała być wtedy lekarstwem na raka. Rak, o ile sie orientuję, nadal ma się dobrze.

Cytat
Prawda jest taka, że jedynym lekarstwem na wszelkie choroby jest zdrowie. Reszta to pic na wodę.
Bardzo słuszna koncepcja, zaleczone choroby mogą wrócić, w takiej czy innej postaci i przeważnie wracają. Ale jak to w złośliwym życiu bywa, zawsze jest jakieś ale. Otóż, niektórzy są za słabi, aby bez leczenia na to zdrowie doczekać (widzę to na własne kaprawe ślepia i nikt mnie nie przekona, że jest inaczej). Natura sprytnie przewidziała takie przypadki, po prostu je eliminując. A ci, zamiast pogodzić się z naturą, czepiają się życia wszystkimi możliwymi sposobami .
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #3 : 06-11-2017, 16:52 »

Wyjątki potwierdzają regułę, że o zdrowie należy dbać akurat wtedy, gdy się je ma. I nikt mnie nie przekona, że jest inaczej.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
scorupion
« Odpowiedz #4 : 08-11-2017, 22:43 »

A ja nie o tym, bo z takim stwierdzeniem nie ma co dyskutować, jest oczywiste. Problem się zaczyna wtedy, gdy wypieramy choroby zdrowiem, wypieramy, jeszcze wypieramy, a tymczasem choróbsko rozwija się w najlepsze, grożąc w którymś momencie przełomem, tylko nie w oczekiwaną stronę. I nikt mnie nie przekona, że to są wyjątki, bo widzę ich więcej.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!