Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 17:43 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Cholesterol i rodniki Helusi  (Przeczytany 18752 razy)
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #20 : 11-11-2017, 19:33 »

Sama nie wiem skąd moja obawa. Jednak spróbuję przejść na te gotowane jaja. Nadal warzywa, surowe i gotowane oraz owoce, bo bez tego żyć bym nie mogła. Za jakiś czas sprawdzę z ciekawości czy rodzinny ma rację, że jedzenie nie ma wpływu na cholesterol. Jakoś bym chciała aby nie przekraczał 300. Rodzinny mi powiedział, że jeśli jest wysoki cholesterol, to i homocysteina też jest wyższa, a wtedy jest ryzyko miażdżycy.
Cytat
W jakim wieku i na co zmarł?
Tato miał skończone 97 lat i zmarł raczej ze starości podczas snu.
« Ostatnia zmiana: 12-11-2017, 18:53 wysłane przez Gloria » Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #21 : 11-11-2017, 19:48 »

Jedzenie bez wątpienia ma wpływ na poziom cholesterolu (Scorupion pewnie dopowie o "optymalnych"). Przeczytaj "Mity o cholesterolu" albo "Cholesterol Naukowe Kłamstwo". Radziłbym spać spokojnie, bo to żaden powód do zmartwień. Przez niepotrzebne badanie tylko sobie stresu narobiłaś.
Co Cię skłoniło do wizyty u rodzinnego?
« Ostatnia zmiana: 12-11-2017, 18:54 wysłane przez Gloria » Zapisane
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #22 : 11-11-2017, 20:59 »

Kierował mnie na badania i od niego muszę odebrać wyniki. Ponieważ byłam przed wizytą u endokrynologa, poszłam poprosić go o skierowanie na badania tsh, ft3 i ft4, no i skierował mnie również przy okazji na cholesterole.
« Ostatnia zmiana: 12-11-2017, 18:54 wysłane przez Gloria » Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #23 : 12-11-2017, 15:56 »

Przypominam, że zgodnie z punktem 2 regulaminu: Forum BIOSŁONE ma charakter edukacyjny - jego istotą jest wymiana informacji, komentarzy i myśli, u podstaw których leżą wiadomości zawarte w książce Józefa Słoneckiego "Zdrowie na własne życzenie", a także na Portalu wiedzy o zdrowiu. Radzę zatem w dywagacji o cholesterolu wziąć pod uwagę także i to: http://portal.bioslone.pl/zdrowie-a-medycyna/cholesterol
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
scorupion
« Odpowiedz #24 : 12-11-2017, 16:14 »

Właśnie i wszystko gra jak na razie. Shadow przypomniał, że za wzrost cholesterolu odpowiada wzrost wolnych rodników, a te znowu rosną, gdy rośnie toksemia. Ja zacytowałem coś takiego:

I tak z ciekawości po 9 latach zrobiłam morfologię krwi na cholesterol. W 2008 roku (ostatni mój wynik: cholesterol całkowity 242), teraz odebrałam wynik: cholesterol całkowity 377, LDL 260, HDL 75, trójglicerydy 169.

Z czego wynika, że wzrost toksemii u Helusi musiał nastąpić co najmniej dwa lata po rozpoczęciu picia mikstury, bo zaczęła w 2006 roku.
« Ostatnia zmiana: 12-11-2017, 18:55 wysłane przez Gloria » Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #25 : 12-11-2017, 17:14 »

Odnośnie menopauzy Helusi - z tego co wiem często kobitkom wzrasta poziom cholesterolu.
Zapisane
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #26 : 12-11-2017, 19:36 »

W tym przypadku cholesterol LDL zostaje użyty w celu obrony organizmu przed destrukcyjnym wpływem wolnych rodników tlenowych.

Więc po co komu, jakieś głupie normy? Chodzi o straszenie?

Cytat
Odnośnie menopauzy Helusi - z tego co wiem często kobitkom wzrasta poziom cholesterolu.
To się może zgadzać. Menopauza u kobiet to wredne paskudztwo.
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
scorupion
« Odpowiedz #27 : 12-11-2017, 22:55 »

Jakie wredne, natura tak ustaliła, widać miała powód.
Menopauza zaczyna się od ustania działalności jajników, przestają wydzielać estrogen, który między innymi wpływa ochronnie na naczynia krwionośne. Bardzo możliwe, ze funkcję tę przejmuje LDL, stąd jego wzrost. Dwie uwagi przy tym się nasuwają. Pierwsza - mikstura i reszta zasad nie ma na ten proces wpływu, a druga - dlaczego nie u wszystkich kobiet rośnie ogólnoświatowy nieszczęsny cholesterol.
Zapisane
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #28 : 13-11-2017, 12:14 »

Cytat
dlaczego nie u wszystkich kobiet rośnie ogólnoświatowy nieszczęsny cholesterol.
No właśnie, dobre pytanie.
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #29 : 13-11-2017, 13:55 »

A co to za różnica? Poza tym na jakiej podstawie można stwierdzić, że poziom cholesterolu Helusi jest za wysoki? Dlaczego zeszłoroczne 240 było lepsiejsze od obecnego 370? Scorupion zmierza do tego, iż oznacza to nieskuteczność MO, tudzież ZZO (jak widać na forum są tego przykłady).

A skąd pewność, że w tym przypadku nie jest to w pełni poprawne, normalne, właściwe zachowanie organizmu? Właściwsze niż u kobitek którym przy menopauzie ten cholesterol nie wzrasta? Innymi słowy, może to właśnie dzięki MO i ZZO organizm tak się zachował - może gdyby nie stosowała się do Biosłonejskiej profilaktyki ten nieszczęsny cholesterol nadal wynosiłby 240 albo i niżej? Może to byłoby niewłaściwe choć jak widać znacznie optymistyczniejsze dla Helusi? Ja tam pojęcia nie mam, tak tylko dywaguję. Żadna to obrona ani atak na Biosłone.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #30 : 13-11-2017, 15:16 »

Cytat
Scorupion zmierza do tego, iż oznacza to nieskuteczność MO, tudzież ZZO (jak widać na forum są tego przykłady).
Na pierwszy rzut oka mogłoby się tak wydawać. Ale jak wspólnie ustaliliśmy, estrogen działa antyoksydacyjnie i przeciwzapalnie, po menopauzie jego wydzielanie gwałtownie maleje, więc na to miejsce wskakuje cholesterol. Czyli u Helusi wszystko ok, a u tych z niskim cholesterolem lipa. I mamy wesołego oberka, a medycyna w tym przypadku siedzi w czarnej dziurze hehehe (no, prawdopodobnie).

Co do ataków albo obrony. Na mnie otoczka, nazewnictwo, cały teatr rozgrywający się wokół nie robi wrażenia. Jedynym kryterium jest praktyczna skuteczność.
Zapisane
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #31 : 13-11-2017, 15:59 »

Cytat
estrogen działa antyoksydacyjnie i przeciwzapalnie, po menopauzie jego wydzielanie gwałtownie maleje, więc na to miejsce wskakuje cholesterol.
Scorupion, też tak samo pomyślałam.
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!