Niemedyczne forum zdrowia
22-06-2018, 07:22 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 6 7 [8]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Polemiki i antybiotyki - luźne uwagi na temat boreliozy  (Przeczytany 15025 razy)
Scorupion
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 8-07-2009 do 31-12-2016
Wiedza:
Wiadomości: 4.848

« Odpowiedz #140 : 13-06-2018, 10:36 »

Jeśli komuś psują się zęby, mimo utrzymywania higieny, a nawet bez specjalnego powodu wypadają pojedyncze sztuki to niech zainteresuje się boreliozą.
Zapisane

I nic mnie nie obchodzi, bo płynę na popsutej łodzi.
Scorupion
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 8-07-2009 do 31-12-2016
Wiedza:
Wiadomości: 4.848

« Odpowiedz #141 : 14-06-2018, 23:38 »

Luźna i skromna analiza w odcinkach nastąpi.

Cytat
Zachorowałam będąc w liceum, ale mimo pobytów w szpitalu, okresowego niechodzenia, niewidzenia, nieczucia smaku, niesłyszenia i jeszcze innych niedomagań,

mam rozregulowane wszystkie układy, hormony też,

. Mam potworne migreny i chroniczny brak siły. Pod wpływem bioenergoterapii migreny ustąpiły, siły miałam więcej. Niestety po ok. siedmiu tygodniach dolegliwości wróciły.
Klasyczne objawy zaawansowanej boreliozy.


Cytat
Brałam więc sterydy (które jak się okazuje i tak są najmniejszym złem spośród tego wszystkiego), interferon, rozliczne tabletki przepisywane przez neurologów, psychotropy.
No tak się załatwia chorych na boreliozę

Cytat
Kelp zaczęłam przyjmować właśnie z powodu nieprawidłowych hormonów tarczycy.
Jakże by inaczej, typowe przy boreliozie.

Cytat
Pewnie nikogo nie zdziwi fakt, że badania już przeszłam  . Przed Bioslone próbowałam znaleźć przyczynę. Oczywiście jej nie znalazłam. Robiłam gastroskopie i takie tam. Panowie lekarze (z dużym doświadczeniem  ) rozkładali ręce i robili wielkie oczy. Przyczyny nikt nie podał, wiadomo. Teraz nie tyle chodzi mi o poznanie przyczyny, co o znalezienie kogoś, kto ma lub miał podobny problem i przeszło. Coś takiego daje nadzieje, ale jest chyba tak, jak się spodziewałam - nikt nie zmaga się z takim bólem. Tylko że ten ból mam od 2008 r. a MO zaczęłam latem zeszłego roku. Ból nie wraca, bo od tamtej pory się nie skończył, trwa.
Czy ktoś z Was kiedykolwiek słyszał o występowaniu takiego objawu, albo jeszcze lepiej o jego ustąpieniu?
Od grudnia 2008 r. cierpię z powodu bólu w brzuchu. Zlokalizowany jest po obu stronach, pod żebrami, na wysokości pępka. Nietypowe w tym bólu jest to, że od ponad trzech lat pojawia się on co drugi dzień. Mogę sobie wyliczyć, czy np. 10.06. będzie mnie bolało czy nie, bo od czasu kiedy ten ból się pojawił nie zdarzyła się zamiana czy przesunięcie tego. Ból zaczyna się między 24.00 a 02.00 w nocy, najczęściej o 01.00. Kładę się spać bez bólu, a wstaje z bólem. Z bólem kładę się spać, rano już nic nie ma. W nocy budzę się kilkanaście razy i wiem, ze kończy się to koło 07.00. Zaczyna się zawsze z prawej strony, takim szczypaniem, jakby sól sypać na ranę. Później promieniuje na lewą stronę i tak utrzymuje się wiele godzin. Rodzaj pokarmu nie ma wpływu na wystąpienie bólu, ma wpływ na jego natężenie. Kiedy odżywiałam się wściekle zdrowo, po zjedzeniu owsianki ból był tak silny, że aż miałam dreszcze. Teraz glutenu nie jem w ogóle, boli nadal, a dziś szczególnie mocno.

Chyba jestem przypadkiem światowym, ale piszę to w nadziei, że może jednak nie.
To nie światowy przypadek, takie głupie bóle to borelioza. A czy przypadkiem ten żołądek nie brzmi jakoś znajomo?

Cytat
Ja nie wiem czy mam nadżerki na żołądku, ale boli mnie od ponad miesiąca z przerwami. Jak zaczęłam pić MO w lipcu, to ból żołądka skończył się całkowicie ( bolał mnie m.in. od Slow- Magu). Pod wpływem MO przez pół roku w ogóle żołądka nie odczuwałam. Po przyjęciu sterydów w zastrzykach w połowie marca i dodatkowo proszkach przeciwbólowych, ból żołądka wrócił, jest mocniejszy.
Sterydy i borelioza? Woda na młyn.

Cytat
Pierwsze pytanie źle postawione w odniesieniu do SM. Nie bierze się w tej chorobie sterydów na stałe, ja też nie biorę. Ostatni raz brałam dwa lata temu. Bierze się w czasie wystąpienia rzutu, tzn. nagłego pojawienia się niedowładu, drętwienia, podwójnego widzenia, utraty słuchu, wzroku, smaku,węchu, zawrotów głowy i jeszcze innych  - albo występujących pojedynczo, albo kilku z tych objawów naraz. Sterydy są jedyną metodą na zlikwidowanie a raczej zmniejszenie stanu zapalnego w mózgu i spowodowanie aby te zmiany się nie utrwaliły tzn. nie zostało tak na zawsze. Na poczatku choroby zazwyczaj się to udaje, później już różnie bywa.
Kolejny klasyczny zestawik efektów zapalnego działania boreliozy i jej kumpli.

Cdn.
Zapisane

I nic mnie nie obchodzi, bo płynę na popsutej łodzi.
Scorupion
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 8-07-2009 do 31-12-2016
Wiedza:
Wiadomości: 4.848

« Odpowiedz #142 : 17-06-2018, 15:53 »

Cytat
Zuza, ból głowy to jedno, a łykanie tabletek przeciwbólowych to drugie, bo one mogą zrobić bardzo dużo złego. Mnie głowa boli od szesnastego roku życia. Tabletki przeciwbólowe zniszczyły mi żołądek tak, że teraz boli mnie od ponad miesiąca. Próbuję różnych metod stąd, na razie bez efektu. Mnie też leczył laryngolog, neurolog, okulista i tak dookoła
Jeszcze dziesięciu innych specjalistów mogło leczyć, tymczasem potrzebny był boreliozowiec.
A żołądek może zniszczyły tabletki, a może tylko pomogły bakteriom. Obstawiałbym to drugie.

Cytat
. Niedługo przed Biosłone odkryłam, że głowa boli mnie od konkretnych pokarmów. Zaczęło się od jajek. Później trafiłam na Biosłone i odstawiłam gluten, ból głowy zredukowałam tym o 80%. Okazało się, że to nie koniec, bo jeszcze doszło masło, gorzka czekolada, dużo innych. Stworzyłam listę rzeczy, które ból głowy wywołują i ich nie jem ale lista się powiększa. Spróbujcie w tę stronę. Jak się zaczyna to inni patrzą jak na wariata, bo jak może boleć głowa od ryżu np. Badania nic nie pokazują i nie pokażą. Warto spróbować tej drogi pokarmowej, tylko że to wymaga dużej dyscypliny i wnikliwej obserwacji
Oczywiście, że badania w tym kierunku nic nie pokażą, pokaże WB.
A produkty i diety można rotować sobie do dowolnej woli czyli bez końca. Z czasem nic nie można zjeść beż bólu.

Cytat
Może to mało dla zdrowych, ale dla mnie ogromnie dużo. Między sikaniem po 12 razy w ciągu dnia a sikaniem po 5 razy jest ogromna różnica. W problemach z pęcherzem, przy zapaleniu cewki moczowej pomogło mi leczenie pijawkami.
Pomogło pewnie na chwilę, jak wszystko. Bezustannie pojawiają się różnego rodzaju zapalenia nerek, pęcherza, przewodów moczowych, stan moczu zmienia się jak w kalejdoskopie. Przy boreliozie z pęcherzem, nerkami i ogólnie gospodarką wodną dzieją się dziwaczne rzeczy. Pije się bardzo dużo albo występuje niechęć do picia nawet kropli, występuje zatrzymywanie wody, opuchlizny, które nieraz błyskawicznie pojawiają się i schodzą, jest nieprzeparta chęć na sól lub inne przyprawy.
Cdn.
Zapisane

I nic mnie nie obchodzi, bo płynę na popsutej łodzi.
Scorupion
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 8-07-2009 do 31-12-2016
Wiedza:
Wiadomości: 4.848

« Odpowiedz #143 : 19-06-2018, 22:57 »

Cytat
Ja jestem chora na chorobę nieuleczalną. Dietę dr Kwaśniewkiego stosowałam  w zeszłym roku przez 3 miesiące. Jadłospis ułożony miałam przez pana z certyfikatami, który sam na tej diecie jest jakieś 20 lat. Byłam bardzo słaba na tej diecie. Od wydostania się z łóżka do położenia się spać było mi ciągle słabo. Miałam też rozwolnienie, bo za dużo tłuszczu. Nie napiszę o sukcesach, bo nie nastapiły. Była to dieta zmodyfikowana, ilość węglowodanów była zwiększona, a i tak mdlałam. Skończyło się kroplówką z glukozy w domu, którą notabene podpowiedział mi pan Józef. Neurolog napisał na moją prosbę, pielęgniarka podłączyła. Po serii kroplówek w domu, zrobiło mi się lepiej. I to był dowód na to, że bez węglowodanów mój organizm nie przetrwa.
Zaczęłam tę dietę, bo poleciła mi ją pani, która w ten sposób wyleczyła się z SM-u.
Z SM-u może się i wyleczyła, z boreliozy nie ma szans.

Cytat
Jak bolało mnie ucho, rozcinałam wacik na pól i wkładałam do ucha nasączony rozcieńczonym alocitem. Pomogło trochę. Do zakraplania oczu nadaje się sól fizjologiczna z apteki, tanie to jest i wygodne w uzyciu, bo są to takie małe buteleczki plastikowe.
Zakraplałam oczy i wkładałam waciki z alocitem do uszu, a i tak skończyło się ssaniem oleju. Oko przestało być czerwone i uszy przestały boleć
Borelioza wściekle atakuje oczy i uszy.


Cytat
Podczas rzutu miałam oddech przyśpieszony i suchość w ustach, ale Twoje objawy mogą być też objawami jakiejś innej choroby. Nie każdy rzut jest taki sam i nie u każdego jest tak samo. Rzut może na przykład objawić się silnym bólem żołądka.
Setkę objawów występujących podczas ataku boreliozy mogę wymienić.

Cytat
Fundacja udzieliła mi już wcześniej dużego wsparcia, może jeszcze kiedyś się to powtórzy. Jednak nie tylko niepełnosprawność jest moim problemem. Od ponad dwóch lat żyję z pernanentnym bólem i końca nie widać.
Silny, ciągły, często nie do uśmierzenia ból jest charakterystyczny dla późnej, nieleczonej boreliozy.

Cytat
Nie wiadomo, dlaczego rzuty często występują wiosną, a występują. Ja miałam rzuty o każdej porze roku.
Bo to nie były rzuty SM tylko ataki boreliozy.

Cytat
Zaczęła się w 1995 roku, pod koniec roku szkolnego w drugiej klasie liceum, chcociaż jak analizuję, to i wcześniej były takie symptomy. Pomiędzy rzutami czułam się dobrze, czasem nawet kilka lat.
Tak to wygląda w boreliozie, powolne rozprzestrzenianie się patogenów w organizmie, cofające i pojawiające się dolegliwości, aż do wystąpienia decydującego ataku. Wtedy ratuj się kto może.
Zapisane

I nic mnie nie obchodzi, bo płynę na popsutej łodzi.
Strony: 1 ... 6 7 [8]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!