Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 14:41 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak przetrwać infekcję? Myślałam, że się uduszę  (Przeczytany 6808 razy)
Marita03
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-07-2007
Skąd: Sosnowiec
Wiadomości: 202

« : 15-02-2018, 07:34 »

W sobotę się zaczęło - łaskotanie w gardle, pokasływanie i żadnych innych objawów. Suchy kaszel się nasilał - len, herbata z imbirem, cytryną, leżenie w łóżku. Kaszel to suchy, to mokry jest męczący i się nasila, gorączki brak. Nie spałam niemalże całą noc, takie ataki kaszlu. Miałam obrzęk tchawicy. Myślałam, że się uduszę. Dopiero ok. czwartej przyłożyłam mrożonkę do szyi i na klatkę piersiową i trochę pospałam. Obrzęk nieco ustąpił. Gdy piszę, kaszel jest mokry i nie mam ataków kaszlu.
Co jednak dalej robić? Tracę siły.
« Ostatnia zmiana: 15-02-2018, 07:41 wysłane przez Gloria » Zapisane

marita
Tachikoma
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 79

« Odpowiedz #1 : 15-02-2018, 09:24 »

Maritko, a piłaś tą herbatę z imbirem, cytryną przed pójściem spać albo pod wieczór?
Na osłabienie proponuję dobry rosół.
Zapisane
Marita03
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-07-2007
Skąd: Sosnowiec
Wiadomości: 202

« Odpowiedz #2 : 15-02-2018, 11:22 »

Tak, piłam dużo. Najpierw herbatkę z imbirem i cytryną, po pół godz. len, a następnie lipę z melisą, a do tego przed samym spaniem wtarłam w szyję i klatkę piersiową olejek herbaciany. Pewnie te sensacje po tym wszystkim? Hmm, może przesadziłam?
Zapisane

marita
scorupion
« Odpowiedz #3 : 15-02-2018, 11:40 »

Jeśli było zakażenie bakteryjne, to olejek wybijając bakterie mógł spowodować takie sensacje. Ale co to? Tyle lat jesteś na Biosłone i nie odchorowujesz infekcji tylko tłuczesz zarazki?
Zapisane
Tachikoma
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 79

« Odpowiedz #4 : 15-02-2018, 13:25 »

Jak użyłaś tych wszystkich rzeczy w tak krótkim czasie, to trudno teraz się rozeznać.
Nie wiedziałam jeszcze nic o olejku, ale chciałam żebyś przyjrzała się tej herbatce czy nie zasilna dla ciebie. Ja doświadczałam silnych reakcji po samym soku z cytryny, nie mogłam go do niczego dodać. Ty piłaś tą herbatę jeszcze z b. piekącą przyprawą (a tu śluzówka bardzo podrażniona przez kaszel).
Moja rada, działaj łagodząco na śluzówkę. Popijaj rosół w ciągu dnia, woda z miodem, a na wieczór przed pójściem spać trochę masła na język (możesz też w ciągu dnia brać masełko).
Zapisane
Marita03
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-07-2007
Skąd: Sosnowiec
Wiadomości: 202

« Odpowiedz #5 : 15-02-2018, 14:36 »

Tachikoma, dziękuję, poczułam jakby wylał mi ktoś kubeł zimnej wody na głowę, strach zaburza myślenie.Nie pomyślałam, że tak jest jak piszesz. Będę natłuszczać gardło, a nie wysuszać.
Scorupion, spróbowałam ukatrupić cokolwiek by to nie było, aby nie wyrywało mi trzewi.
Zapisane

marita
scorupion
« Odpowiedz #6 : 15-02-2018, 15:54 »

OK, to by tłumaczyło. Na przyszłość pamiętaj, a i inni użytkownicy olejków niech wezmą pod uwagę, że należy je przed użyciem na skórę rozcieńczyć w stosunku 1 do 3 z dobrze wchłanialnym olejem na przykład winogronowym. Inaczej można zrobić sobie krzywdę.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!