Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 19:50 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Vernicadis - nalewka z ziół na robaki  (Przeczytany 45933 razy)
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« : 12-04-2018, 20:31 »

Wątek Beast przypomniał mi o czymś. Otóż borelioza może współistnieć z innymi chorobami, organizm jest osłabiony, ze słabymi komórkami i przez to podatny na inne patogeny, szczególnie na naszą wewnętrzną menażerię czyli robale hehehe. Te inne choroby znacznie utrudniają i tak już niełatwą diagnostykę.

Jest w tym sporo prawdy, tylko że nie wiadomo, co jest skutkiem, a co przyczyną, w rzeczywistości bowiem robaki upośledzają wchłanianie i tym samy osłabiają organizm, dając miejsce do popisu wszelkim innym patogenom, w tym krętkom Borelia. Ale nie jesteśmy bezbronni, a to za sprawą vernicadisu. Produkcja tej nalewki jest zakazana przez Unię Europejską, tym niemniej ktoś ją jednak produkuje. Jednakże nie można jej kupić w legalnej sprzedaży, a jedynie na allegro:

I jeszcze uwaga! Ze względu na to, że ukazało się sporo "zamienników" i zwyczajnych podróbek, należy zwrócić uwagę, żeby to był ten vernicadis:

Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #1 : 13-04-2018, 08:10 »

Czasem można "pod ladą" kupić w zielarskim sklepie.
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
scorupion
« Odpowiedz #2 : 13-04-2018, 08:21 »

Cytat
Jest w tym sporo prawdy, tylko że nie wiadomo, co jest skutkiem, a co przyczyną, w rzeczywistości bowiem robaki upośledzają wchłanianie i tym samy osłabiają organizm, dając miejsce do popisu wszelkim innym patogenom, w tym krętkom Borelia.

Pewnie obydwa przypadki mają miejsce, z tym że robaki jako pierwsze częściej, bo są znacznie powszechniejsze.
Nalewka na spirytusie, niektórzy nie mogą. Ciekawa sprawa jest z ziołami na boreliozę, konkretnie szczeciem i czystkiem. Podobno w nalewce działają zabójczo na krętka, w innych postaciach nie. Możliwe, bo widziałem herxa natychmiast po wtarciu w skórę. Czy Vernicadis mógłby truć przez skórę?
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #3 : 13-04-2018, 08:23 »

Parę lat temu piłem tę nalewkę. U mnie w mieście jest dużo sklepów zielarskich i bez problemu można ją było kupić. Nie wiem jak jest teraz, z ciekawości sprawdzę.

Cytat
Możliwe, bo widziałem herxa natychmiast po wtarciu w skórę. Czy Vernicadis mógłby truć przez skórę?
A jak ten Herx wyglądał? Może to po prostu uczulenie na któryś ze składników nalewki. Swoją drogą to czytałem, że po tej nalewce ludzie mieli dziwne objawy jakby im się coś poruszało pod skórą i było to nawet widoczne gołym okiem.
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
scorupion
« Odpowiedz #4 : 13-04-2018, 08:32 »

Poważnie myślisz, ze nie odróżnię herxa od uczulenia?
Zapisane
BaMa
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 51
MO: 2015-09-05
Skąd: Knurów
Wiadomości: 59

« Odpowiedz #5 : 13-04-2018, 19:04 »

Ja u siebie kupiłem w tym miesiącu w sklepie zielarskim bez problemu w takiej właśnie butelce.
Zapisane
Wrady
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 35

« Odpowiedz #6 : 13-04-2018, 20:57 »

A ja głupi kupiłem podróbkę http://allegro.pl/vernicadis-krople-ojca-grzegorza-waznosc-2021r-i7079808951.html
Czy to coś się nadaje, czy odstawić? Stosuję dopiero od wczoraj.
Zapisane
Tachikoma
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 79

« Odpowiedz #7 : 14-04-2018, 06:56 »

Nalewka na spirytusie, niektórzy nie mogą. Ciekawa sprawa jest z ziołami na boreliozę, konkretnie szczeciem i czystkiem. Podobno w nalewce działają zabójczo na krętka, w innych postaciach nie.
Nie dla wszystkich substancji czynnych w surowcu roślinnym woda jest rozpuszczalnikiem. Dlatego, by wydobyć jak najwięcej stosuje się różne ekstrahenty takie jak: aceton, alkohol, gliceryna. Jeśli chodzi o alkohol to jego stężenie również ma znaczenie.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #8 : 14-04-2018, 18:48 »

Przykładowa moja wymiana zdań z Anonimową Matką:

JS: Jak zadziałał vernicadis?
AM: Córka się po tym rozłożyła - chyba zapalenie płuc miała, potem ja też się rozłożyłam - 2 dni ponad 39, kaszel do dzisiaj trochę mam. Więcej tego nie użyję!
AM: A inni, którzy tego używali też polegli?
JS: Na szczęście inni są mądrzejsi i nie tylko nie polegli, ale wręcz się ucieszyli, że to działa!
AM: No, ja jestem na tyle niemądra, że z zapalenia płuc córki się nie ucieszyłam...
JS: Pierwsze słyszę, żeby kropelki wywołały zapalenie płuc...
AM: Nie wiem, co wywołało, ale wiem, że odrobaczanie jej nie służy - po poprzednim (co prawda chemicznymi lekami) trafiła na tydzień do szpitala z ciężkim zapaleniem oskrzeli.
JS: No to widać robaki jej sprzyjają, skoro bez nich choruje...
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Charles_Bukowski
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.01.2017
Wiadomości: 38

« Odpowiedz #9 : 21-04-2018, 19:29 »

Jeśli te kropelki faktycznie tak rozkładają, to miło było was poznać, bo właśnie zaczynam kurację smile
A tak serio, to mam nadzieję, że wygonią ze mnie wszelakie dziadostwo.
PS. Smak i zapach jak jegermeister, całkiem przyjemny
Zapisane
Antaress
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 06.2013
Wiedza:
Skąd: Skoczów
Wiadomości: 229

« Odpowiedz #10 : 25-04-2018, 19:27 »

Piję Vernicadis 3 dzień, mam wstrętne napadowe bóle w dole brzucha od popołudnia. Nic nowego ani szczególnego nie zjadłam, chodzę częściej do toalety. To chyba prawidłowa reakcja?
Zapisane
Poziomek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 37
MO: 24.09.2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 659

« Odpowiedz #11 : 25-04-2018, 22:24 »

Normalna reakcja, nie ma powodów do obaw.
Zapisane
Morelka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 41
MO: 2010 DP, KB
Skąd: UK
Wiadomości: 52

« Odpowiedz #12 : 26-04-2018, 13:44 »

Nigdzie nie mogę znaleźć 😕 na allegro też. Same podróbki widzę. Mogę prosić o dobre źródło z oryginalną nalewką?
Zapisane

W zdrowym ciele zdrowy duch !
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #13 : 26-04-2018, 14:02 »

Wczoraj kupiłem przedostatnią oryginalną sztukę na allegro. Nigdzie indziej nalewki nie ma. Porównałem na szybko skład oryginału i "zamienniku", jak go nazywają na allegro, i muszę przyznać, że się mocno różni.

Popiłem tydzień nalewkę i większych reakcji nie miałem. Myślę, że parę lat picia mikstury zdążyło zrobić swoje. Natomiast potwierdzam przeczyszczające działanie; również musiałem częściej śmigać do toalety.
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
BaMa
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 51
MO: 2015-09-05
Skąd: Knurów
Wiadomości: 59

« Odpowiedz #14 : 26-04-2018, 20:53 »

U mnie w zielarskim sklepie jest ogólnodostępna orginalna nalewka po 20 zł.
Zapisane
BaMa
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 51
MO: 2015-09-05
Skąd: Knurów
Wiadomości: 59

« Odpowiedz #15 : 28-04-2018, 11:35 »

Powiem Wam, że coś jest w tej nalewce. I potwierdzam przypuszczenia Mistrza, że po kuracji nim po około tydzień do 2 tygodni u nas pojawiły się objawy chorobowe w organach najsłabszych u danej osoby.
Syn - bul gardła i kaszel krtaniowy, córka - ogromny i intensywny katar, żona - okropny kaszel, u mnie - ból całej krtani i duże ilości flegmy. Zażyliśmy zioła profilaktycznie bez przekonania bo czuliśmy się dobrze przed kuracją. Jedynie u syna Mistrz podejrzewał Lamblie. Objawy powyższe trwały parę dni.
Mieli problemy z różnymi pasożytami, ale parę lat temu przy złym żywieniu.
To było w lutym. Dla sprawdzenia poprosiłem w końcu marca zdrową teściową o przeprowadzenie tej samej kuracji. Bingo. Po tygodniu ma piękny mokry kaszel i duże ilości flegmy. Niesamowite :-).
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #16 : 29-04-2018, 10:04 »

Na allegro znowu pojawił się Vernicadis.
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Kenio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 18

« Odpowiedz #17 : 07-05-2018, 20:41 »

Czy ta nalewka jest bezpieczna dla osoby, która nie posiada woreczka żółciowego?
« Ostatnia zmiana: 08-05-2018, 15:39 wysłane przez Ania‬ » Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #18 : 13-05-2018, 21:00 »

Żona właśnie zamówiła dla siebie i dla syna. Mistrzu czy z dawkowaniem należy trzymać się ulotki czy może sugeruje Pan inaczej?
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Morelka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 41
MO: 2010 DP, KB
Skąd: UK
Wiadomości: 52

« Odpowiedz #19 : 13-05-2018, 21:05 »

1 duża łyżka rano i wieczorem. Tak zaleca Mistrz 🙂
Zapisane

W zdrowym ciele zdrowy duch !
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!