Niemedyczne forum zdrowia
15-08-2018, 21:02 *
Witamy, Go嗆. Zaloguj si lub zarejestruj.
Czy dotar do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj si podaj帷 nazw u篡tkownika, has這 i d逝go嗆 sesji
Aktualno軼i: Czwarty tom "Zdrowia na w豉sne 篡czenie" --> kliknij

Strona g堯wna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj si Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4   Do do逝
  Drukuj  
Autor W徠ek: K這poty ze zdrowiem  (Przeczytany 5860 razy)
BaMa

P貫: M篹czyzna
MO: 2015-09-05
Sk康: Knur闚
Wiadomo軼i: 41

« Odpowiedz #20 : 06-05-2018, 14:25 »

Moja teściowa od 17 lat nie ma woreczka żółciowego. Na początku naszej drogi z biosłone (2,5 roku temu) nie potrafiła jeść tłustych rzeczy. Odbijało się jej i źle się czuła po tłustym. Natomiast już po pół roku ZZO i MO przestało to być dla niej problemem i do teraz je razem z nami np. golonka razem ze skórą i inne tłuste potrawy. Organizm dopasował się do tego i znalazł rozwiązanie. Teraz mój wniosek po ostatnim badaniu rezonansem brzucha teściowej. Zostało stwierdzone że żyły żółciowe w wątrobie są powiększone. Wydaję mi się że powiększone żyły magazynują nadmiar żółci i zastępują usunięty woreczek. Jada też prawie codziennie na śniadanie jajko smażone na smalcu. Dodam że od 1,5 roku odstawiła tabletki na ciśnienie i serce i czuje się bardzo dobrze. Obecnie ma 77 lat.
To chyba nie jajka i tłuszcz był przyczyną u Buni.
Piotr

MO: nie stosuj
Wiedza:
Wiadomo軼i: 1.019

« Odpowiedz #21 : 06-05-2018, 14:26 »

Najlepiej niech Bunia si sama wypowie ile jad豉 jajek dziennie i w jakiej postaci. Jakie ilo軼i t逝szczy, w tym smalcu jada豉 dziennie. W tej chwili to dyskusja jest po pr騜nicy.

Jada te prawie codziennie na 郾iadanie jajko sma穎ne na smalcu.
Jedno jajko to nie tak du穎.
« Ostatnia zmiana: 06-05-2018, 14:31 wys豉ne przez Piotr » Zapisane
Grawo
*

P貫: Kobieta
MO: 01-03-2009 do 16-12-2013.
Wiedza:
Wiadomo軼i: 514

« Odpowiedz #22 : 07-05-2018, 12:53 »

Moja dieta te jest oparta na jajkach i mi瘰ie plus warzywa, te mam
wyci皻y woreczek, z tego te powodu trafi豉m na Bios這ne, bra豉m mn鏀two lek闚
Dzi czuj si dobrze, jestem w  lepszej kondycji ni gdy mia豉m 30 lat. W tym  tygodniu mam
kontrole w Ochojcu, ciekawa jestem jak wypadnie i jakie b璠 wyniki.
Od roku dodatkowo stosuje protok馧 jodowy na moje wole tarczycy.
Je郵i chodzi o jajka to ja raczej preferuje same 鄴速ka na mi瘯ko, mo瞠 tu jest
pies pogrzebany, dziennie zjadam 4 ,5 鄴速ek.

Bunia

MO: 1.01.2009 r.
Wiedza:
Sk康: 奸御k
Wiadomo軼i: 322

« Odpowiedz #23 : 07-05-2018, 15:10 »

Jajka jad豉m w ka盥ej postaci, na smalcu i boczku r闚nie. Prawd jest, 瞠 jad豉m do嗆 t逝sto, jednak nie topi豉m jajek w smalcu. Nie przekracza陰m 2-3 jajek dziennie.
Przysz這 mi kiedy nawet do g這wy, 瞠 brak p璚herzyka 鄴販iowego mo瞠 w przysz這軼i skutkowa niepo膨danymi konsekwencjami, jednak nie znalaz豉m na ten temat informacji, a ju zw豉szcza takich, 瞠 mo瞠 si to sko鎍zy mia盥篡c.
Na pewno musz zmodyfikowa od篡wianie, wszak w chorobie jemy inaczej ni w zdrowiu. Na razie jednak nie wiem nic.
Major

MO: 2015-10-02 z przerwami
Sk康: Karpackie Klimaty
Wiadomo軼i: 21

« Odpowiedz #24 : 07-05-2018, 18:39 »

To jest trudna sytuacja, nie mam kompetencji aby Ci doradza, wiec nie traktuj powa積ie moich przemy郵e.

Na twoim miejscu wyrzuci豚ym z jad這spisu wszystkie t逝szcze przetworzone: smalec, oleje (nawet te t這czone na zimno lub olej kokosowy), t逝ste mi瘰a (dopuszczalne na surowo), t逝ste sery (chocia nie jestem pewien co do procesu powstawania). Jad豚ym t逝szcz, w rozs康nych ilo軼iach (tak, 瞠by zu篡wa 鄴單), regularnie, nie podgrzewaj帷 (na surowo): mas這, nasiona, orzechy, ewentualnie porz康n 鄉ietan. Reszta zosta豉by wed逝g Bios這ne, jajka w rozs康nych ilo軼iach, na mi瘯ko, albo surowo. Wyrzuci豚ym z 篡cia: alkohol, nikotyn, stres, chemie, intensywny wysi貫k fizyczny. Pewnie pr鏏owa豚ym koktajli cytrynowych, jad przewa積ie surowizn, uszczelni organizm, poszerza swoj wiedz i stara 篡 normalnie, ale to ju musisz sama zdecydowa.

Teraz b璠zie Ci trudno znale潭 przyczyn mia盥篡cy (du穎 zmiennych), ale mo瞠sz si zastanowi jak wygl康a這 twoje 篡cie (nawyki 篡wieniowe, od篡wianie, praca, kontakt organizmu z r騜n chemi/czynnikami chorobotw鏎czymi) przed przyj軼iem na Bios這ne, bo w ko鎍u jako doprowadzi豉 si do takiego stanu.

Z biologicznego punktu widzenia, mia盥篡ce powoduje nadmiar wolnych rodnik闚.

Brak p璚herzyka 鄴販iowego mo瞠 powodowa przewlek貫 problemy ze zdrowiem, to przecie oczywiste, a ju na pewno w jaki spos鏏 upo郵edza trawienie, niekoniecznie musz by objawy.

Pierwszy lepszy komentarz kt鏎y znalaz貫m w internecie:

"Ania • ponad 2 lata temu
Hej. Mia豉m usuni皻y p璚herzyk 鄴販iowy rok temu. Po 4 miesi帷ach zacz窸am bardzo 幢e si czu, b鏊e rozpieraj帷e w klatce piersiowej, dziwny posmak w ustach, przelewanie w 穎陰dku. Mia豉m w marcu wykonan gastroskopi okaza這 si, 瞠 mam zarzucanie 鄴販i z dwunastnicy do 穎陰dka , zapalenie 穎陰dka i prze造ku z nad瞠rk oraz przepuklin rozworu prze造kowego przepony. To, co teraz przechodz, to jest koszmar. Mam codziennie pal帷y b鏊 w 穎陰dku, md這軼i, t逝sty, ostry posmak w ustach. Piecze mnie prze造k, j瞛yk, dzi御豉, wargi, a nawet jama nosowa. Od marca za篡wam ci庵le PPI, Ursofalk 500mg, Zirid 3Xdz, Sucralfate 4Xdz. I nic nie pomaga, jest coraz gorzej. Codziennie z b鏊u p豉cze i nic nie mo積a zrobi. Mam dopiero 33 lata, marz o posiadaniu dziecka, moje wszystkie plany leg造 w gruzach z chwil wyci璚ia p璚herzyka. Z zawodu jestem fizjoterapeut i musia豉m zawiesi dzia豉lno嗆, bo nie jestem w stanie pracowa. Co za lekarz pisze takie bzdury, 瞠 przew鏚 鄴販iowy wsp鏊ny przejmuje rol usuni皻ego p璚herzyka, a niby jakim cudem? Ductus choledochus mo瞠 si nieznacznie tylko poszerzy, jego zadaniem nie jest magazynowanie 鄴販i. W徠roba dobowo wytwarza ok. 1l 鄴販i, prawie jej po這wa by豉 magazynowana i zag瘰zczana w p璚herzyku. A teraz gdy zosta on usuni皻y, trafia ona bezpo鈔ednio do dwunastnicy. Jest jej tak du穎, 瞠 jelito nie jest w stanie jej szybko przemie軼i w dalsze odcinki uk. pokarmowego i dochodzi do jej wstecznego zarzucania do 穎陰dka.
Zwracam si do os鏏, kt鏎e maj podda si operacji usuni璚ia p璚herzyka 鄴販iowego, zastan闚cie si, czy jest taka konieczno嗆. Je郵i nie wyst瘼uj u Was cz瘰to dolegliwo軼i b鏊owe, w USG, TK, czy MRI nie stwierdza si pogrubienia 軼ianek p璚herzyka, wyniki morfologii nie 鈍iadcz o cechach zastoju 鄴販i (pr鏏y w徠robowe: alat, aspat, ggtp, bilirubina, fofataza zasadowa oraz crp jest ok), to na waszym miejscu nie poddawa豉bym si zabiegowi. Warto zastosowa diet oraz za篡wa kwas ursodeoksycholowy (np. Ursocam, Ursofalk itp) na rozpuszczenie z這g闚. A je郵i kto z lekarzy straszy Was, 瞠 jak nie usuniecie p璚herzyka, to czeka Was ostre zapalenie trzustki, rozw鎩 raka itp. To wiedzcie, 瞠 po operacji nadal jest takie ryzyko . Ale nie tylko grozi zapalenie trzustki, ale te 穎陰dka i prze造ku, gard豉 oraz jamy ustnej, a dalsze konsekwencje to rozw鎩 nowotworu tych odcink闚 przewodu pokarmowego. Nie wspomn o potwornych cierpieniach przez lata, b鏊ach i wydanych ogromnych sum pieni璠zy na leki o dzia豉niu tylko objawowym. 畝逝j, 瞠 podda豉m si operacji, jestem skazana na przewlek貫 cierpienie i 鈍iadomo嗆, 瞠 to skr鏂i moje 篡cie."
« Ostatnia zmiana: 07-05-2018, 19:37 wys豉ne przez Major » Zapisane

"Je郵i widz dalej, to tylko dlatego, 瞠 stoj na ramionach olbrzym闚".
Bunia

Wiedza:

« Odpowiedz #25 : 07-05-2018, 20:23 »

Te mia豉m usuni皻y p璚herzyk 鄴販iowy po trzydziestce. Nigdy nie mia豉m 瘸dnych dolegliwo軼i ze strony  przewodu pokarmowego, 瘸dnego refluksu, pobolewa, nic z tych rzeczy. Po operacji nie stosowa豉m te jakiej specjalnej diety, wi璚 moje do鈍iadczenia s zgo豉 inne od powy窺zego przypadku.
Poza tym Majorze, tak, analiza, my郵enie i wiedza ma przysz這嗆, wszak jak m闚i staro Cholonkowa: "Z niczego nie ma nic"
Scorupion
*

MO: 8-07-2009 do 31-12-2016
Wiedza:
Wiadomo軼i: 4.905

« Odpowiedz #26 : 07-05-2018, 22:31 »

Teraz b璠zie Ci trudno znale潭 przyczyn mia盥篡cy (du穎 zmiennych), ale mo瞠sz si zastanowi jak wygl康a這 twoje 篡cie (nawyki 篡wieniowe, od篡wianie, praca, kontakt organizmu z r騜n chemi/czynnikami chorobotw鏎czymi) przed przyj軼iem na Bios這ne, bo w ko鎍u jako doprowadzi豉 si do takiego stanu.

Do jakiego stanu?

I nic mnie nie obchodzi, bo p造n na popsutej 這dzi.
Major

« Odpowiedz #27 : 08-05-2018, 11:03 »

Do z貫go stanu p璚herzyka 鄴販iowego, "alergii" na gluten i w jakim stopniu pewnie by豉 ju mia盥篡ca, ale tego nikt nie mo瞠 potwierdzi. Mog造 by te inne problemy, nie koniecznie musz by objawy. Nie chce nikogo ocenia, "doprowadzi豉" to z貫 s這wo, niestety, nie mog ju edytowa.

Piotr

Wiedza:

« Odpowiedz #28 : 08-05-2018, 12:03 »

Przypuszczam, 瞠 mia盥篡cy nabawi豉 si podczas pobytu na Bios這ne, a Mistrz tyle razy przestrzega przed t逝stym jedzeniem.
Elizka

Wiadomo軼i: 175

« Odpowiedz #29 : 08-05-2018, 12:32 »

Piotr, ale bredzisz, od kiedy to t逝szcz zwierz璚y szkodzi? A gdzie Mistrz przestrzega przed t逝szczem?
Mistrz
*

MO: 05.03.2000 – 2070
Sk康: Hogwart
Wiadomo軼i: 10.513

« Odpowiedz #30 : 08-05-2018, 12:36 »

Wci捫 nic nie wiadomo o aktualnym stanie zdrowia Buni, wi璚 dywagacje o przyczynie domniemanej mia盥篡cy s bezprzedmiotowe.

Je郵i nie wiesz nic, dasz sobie wm闚i wszystko
Piotr

Wiedza:

« Odpowiedz #31 : 08-05-2018, 14:30 »

Piotr, ale bredzisz, od kiedy to t逝szcz zwierz璚y szkodzi? A gdzie Mistrz przestrzega przed t逝szczem?

A wszystkie badania wed逝g, kt鏎ych du瞠 ilo軼i t逝szcz闚 zwierz璚ych s szkodliwe, to sobie naukowcy sami wymy郵ili?

Du瘸gosia
*

MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powr鏒 do MO 08.2016
Wiedza:
Sk康: Wroc豉w
Wiadomo軼i: 444

« Odpowiedz #32 : 08-05-2018, 14:33 »

Ale niech Piotr na prawde przestanie bredzi, bo chyba zerwa si z choinki.
Gibbon
*

MO: 2010
Wiedza:
Wiadomo軼i: 1.136

« Odpowiedz #33 : 08-05-2018, 15:18 »

Bezsens na bezsensie:

A wszystkie badania wed逝g, kt鏎ych du瞠 ilo軼i t逝szcz闚 zwierz璚ych s szkodliwe, to sobie naukowcy sami wymy郵ili?

Mistrz tyle razy przestrzega przed t逝stym jedzeniem.

Pr鏏uj my郵e przed napisaniem czegokolwiek.

"Cz這wiek, kt鏎y by po 30 roku 篡cia radzi si lekarza, dawa豚y dow鏚 swojej g逝poty, gdy 鈍iadczy這by to o tym, 瞠 do tej pory nie nauczy si 篡 rozs康nie." Tyberiusz
Major

« Odpowiedz #34 : 08-05-2018, 15:25 »

Od momentu podgrzania i nadmiaru wolnych rodnik闚 w organizmie. Przypominam, 瞠 smalec w po這wie swojej wagi, to s t逝szcze nienasycone.

Piotr, ty tutaj od 2007 roku jeste, a piszesz, jakby do陰czy przed chwil, wstydzi豚y si...

Cytat
a Mistrz tyle razy przestrzega przed t逝stym jedzeniem.

To by豉 ironia, ale r瘯i sobie uci望 nie dam.
« Ostatnia zmiana: 08-05-2018, 15:54 wys豉ne przez Major » Zapisane

Gibbon
*

MO: 2010
Wiedza:
Wiadomo軼i: 1.136

« Odpowiedz #35 : 08-05-2018, 17:14 »

Cytat
a Mistrz tyle razy przestrzega przed t逝stym jedzeniem.

To by豉 ironia, ale r瘯i sobie uci望 nie dam.
Normalnie tak bym pomy郵a, ale nie w tym specyficznym przypadku.

"Cz這wiek, kt鏎y by po 30 roku 篡cia radzi si lekarza, dawa豚y dow鏚 swojej g逝poty, gdy 鈍iadczy這by to o tym, 瞠 do tej pory nie nauczy si 篡 rozs康nie." Tyberiusz
Elizka

Wiadomo軼i: 175

« Odpowiedz #36 : 09-05-2018, 08:37 »

Cytat
Cytat od: Piotr  Wczoraj o 14:30

A kim s ci naukowcy, kt鏎zy tak twierdz? S to niezale積i naukowcy, czy ci na zleceniu koncernu spo篡wczego?
Albo jeszcze ci kt鏎zy maj sprane m霩gi, bo inaczej si tego nie da okre郵i.

Czy ty nie wiesz, 瞠 to co pisz i emituj w tv to k豉mstwa?
Scorupion
*

MO: 8-07-2009 do 31-12-2016
Wiedza:
Wiadomo軼i: 4.905

« Odpowiedz #37 : 09-05-2018, 09:17 »

W du篡ch ilo軼iach to wszystko b璠zie szkodliwe, nie potrzeba 瘸dnych bada.

I nic mnie nie obchodzi, bo p造n na popsutej 這dzi.
Piotr

Wiedza:

« Odpowiedz #38 : 09-05-2018, 14:41 »

No w豉郾ie, wszystko zale篡 od ilo軼i. W tym przypadku ten poziom szkodliwo軼i na pewno zosta przekroczony. Prawdopodobnie brak p璚herzyka 鄴販iowego mia na to wp造w, bo taka osoba nie trawi dobrze t逝szczu, cho niekoniecznie zdaje sobie z tego spraw.
Bunia

Wiedza:

« Odpowiedz #39 : 11-05-2018, 13:54 »

Nie bardzo wiem, co napisa o aktualnym stanie zdrowia. Mo瞠 wi璚 subiektywnie. Stupor ust徙i, m霩g jakby po pierwotnym oszo這mieniu odzyska jako tak sprawno嗆 - ale to subiektywnie. Obiektywnie mo瞠 dalej trwa stan bezmy郵enia.
Fizycznie - opr鏂z naturalnej dba這軼i o mostek, mam sporo si. Nie odczuwam specjalnie jakich dolegliwo軼i - ale ca貫 篡cie tak mia豉m. M鎩 pr鏬 b鏊u jest na wysoko軼i dachu 鈍iata.
Je瞠li chodzi o lekarstwa, to zaordynowali mi naturalnie statyny, kt鏎ych nie 造kam, 瞠lazo, kt鏎e bior i p馧 tabletki na nadci郾ienie - zawsze mia豉m niskie, opr鏂z dw鏂h incydent闚 tu przed opoeracj. Zmniejszy豉m do 1/4 - i my郵, 瞠 niebawem odstawi. A no i accard 75. To tyle.

Strony: 1 [2] 3 4   Do g鏎y
  Drukuj  

Skocz do:  

Dzia豉 na MySQL Dzia豉 na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid這wy XHTML 1.0! Prawid這wy CSS!