Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 21:26 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Liszaj płaski  (Przeczytany 6213 razy)
Eva
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-06-2009r.
Wiadomości: 130

« : 11-06-2018, 23:43 »

Mam problem z liszajem płaskim na błonie śluzowej policzka. Do tego doszło złuszczające zapalenie dziąseł. Robiłam płukanki z octu jabłkowego, zaraz po niej płukałam usta alocitem na bazie aloesu. Problem jest dalej. Periodontolog zalecił elugel, płukanie ust siemieniem lnianym lub prawoślazem. Stosowałam również ssanie oleju słonecznikowego przez dwa miesiące. Niestety nic nie pomaga, proszę o pomoc.
Zapisane
Shadow
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 34
MO: 23.02.2015
Wiedza:
Skąd: Wrocław/Radomsko
Wiadomości: 558

« Odpowiedz #1 : 12-06-2018, 19:02 »

Może wrotycz? Nie wiem jak w zastosowaniu wewnętrznym w jamie ustnej, ale na wszelkie zmiany, w których ocet jabłkowy nie działał, nalewka z wrotyczu dała natychmiastową odpowiedź.
Zapisane
Eva
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-06-2009r.
Wiadomości: 130

« Odpowiedz #2 : 15-06-2018, 19:39 »

Napar z wrotyczu stosuję drugi dzień, i efekt jest widoczny, dziąsła są zdecydowanie różowe. Poczytałam o tej roślinie, wykazuje działanie przeciwzapalne i odkażające, można ją stosować do płukania jamy ustnej. Teraz pozostaję przy siemieniu lnianym, naparze z wrotycza, a po myciu zębów płuczę usta alocitem na bazie aloesu.
Dziękuję za podpowiedź.
Zapisane
Shadow
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 34
MO: 23.02.2015
Wiedza:
Skąd: Wrocław/Radomsko
Wiadomości: 558

« Odpowiedz #3 : 15-06-2018, 21:02 »

Myślę, że nalewka z wrotyczu zadziałałaby nawet mocniej, bo dodatkowo mocniej odkaża. Z tego co widzę, są dostępne w niektórych internetowych sklepach zielarskich, ale nie wiem jak działają, bo ja używałem robionej. Jeśli napar pomaga, stosuj dalej i daj znać o efektach.
Zapisane
Eva
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-06-2009r.
Wiadomości: 130

« Odpowiedz #4 : 26-08-2018, 12:20 »

Pora podzielić się efektami po dwóch miesiącach. Muszę przyznać, że moje oczekiwania były inne, to znaczy lepsze, tym czasem problem znika i wraca. Dziąsła raz są różowe, raz krwisto czerwone, raz marmurkowe. Nie bolą i nie reagują na nic. Obecnie zrezygnowałam z płukanek i zostawiałm to samo sobie. Zobaczymy co będzie.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!