Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 10:22 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zielony stolec  (Przeczytany 6153 razy)
Brandusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 24.08.2018
Wiadomości: 29

« : 11-09-2018, 19:04 »

Witam,

MO pije od jakiś dwóch tygodni i martwi mnie jedna rzecz, na którą niestety nie znalazłam odpowiedzi. Mój stolec od tego czasu jest zielony. Na początku myślałam, że to od dużej ilości zielonych warzyw, niestety to jednak nie to. Powinnam się martwić, czy dalej powolutku robić swoje?

Dodatkowo dość średnio trawie KB. Czy to normalne, cze jednak coś w tym koktajlu mi po prostu nie służy?
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #1 : 12-09-2018, 07:50 »

Rób swoje. Poczytaj też o działaniu MO, jest tam sporo o stolcu.
http://portal.bioslone.pl/oczyszczanie/jak-dziala-mikstura-oczyszczajaca

Cytat
Wydawać by się mogło, że wyłącznie od jelita grubego zależy jakość stolca. Tymczasem i tutaj obowiązuje uniwersalna zasada, że jaki materiał, taki produkt. Wniosek stąd, że jakość stolca zależy od tego, co jemy, ale nie tylko. Na jakość stolca wpływa także obróbka zjedzonego pokarmu we wcześniejszych odcinkach przewodu pokarmowego, gdzie, między innymi, przygotowywany jest „wsad” do jelita grubego. Trzeba bowiem wiedzieć, że nasze jelito grube zasiedla około 500 gatunków ewolucyjnie związanych z nami drobnoustrojów, dla których resztki pokarmowe stanowią pożywkę, od jakości której zależy homeostaza, czyli równowaga między nimi.

Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #2 : 12-09-2018, 09:00 »

Cytat
Dodatkowo dość średnio trawie KB. Czy to normalne, cze jednak coś w tym koktajlu mi po prostu nie służy?
Ja również dość średnio trawię KB a BPP stosuję już kilka lat. Nic na siłę. Zamiast tego wprowadź dietę prozdrowotną.
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Shadow
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 34
MO: 23.02.2015
Wiedza:
Skąd: Wrocław/Radomsko
Wiadomości: 558

« Odpowiedz #3 : 13-09-2018, 10:07 »

Błonnik z KB, czyli wszystkie łupiny nasion są niestrawne, więc będą widoczne w stolcu. Chyba, że zmielimy na super pył to gołym okiem nie zobaczymy, ale i tak to tam dalej będzie.
Zapisane
Brandusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 24.08.2018
Wiadomości: 29

« Odpowiedz #4 : 13-09-2018, 19:11 »

Dziękuję wam za pomoc:) Od jutra zaczynam DP, którą przekładałam z powodu wyjazdu służbowego. Trochę się boję jedynie drugiego etapu, bo tak naprawde moge w nim tylko włączyć orzechy i banana. Co do KB to zdaje sobie sprawę, że w kale mogą pozostać resztki, ale mi chodziło o wzdęcia. Będę jeszcze testować, bo wydaje mi się, że jak pije go jedynie na śniadanie, to dużo lepiej go znoszę niż na podwieczorek.
Zapisane
Shadow
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 34
MO: 23.02.2015
Wiedza:
Skąd: Wrocław/Radomsko
Wiadomości: 558

« Odpowiedz #5 : 14-09-2018, 15:19 »

Jeśli rano nie masz wzdęć po KB to nie są one od KB. Jeśli byłby od KB to byłyby zawsze po wypiciu. Prawdopodobnie gazy zbierają się w przewodzie pokarmowym z innej przyczyny jednak w mniejszej ilości w perspektywie całego dnia, a wypicie KB jak wiadomo pobudza perystaltykę jelit, co prowadzi do przesuwania się stolca oraz powietrza znajdującego się w jelitach. W ten sposób wypijasz ostatnie KB wieczorem i całość stolca zbija się w "kupę" wypychając powietrze.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!