Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 07:52 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Problem z paznokciami  (Przeczytany 29716 razy)
Margoled
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 66
MO: 01.01.2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 170

« : 15-03-2008, 09:36 »

Od dwóch miesięcy pojawiły mi się poprzeczne rowki w paznokciach, (coś w rodzaju falek). Kolor paznokci jest bez zmian, trochę się rozwarstwiają.
Ponieważ biorę regularnie suplementy (Geriavit, Kelp, Glukozaminę) nie sądzę, żeby był to objaw jakiegoś niedoboru.
Obawiam się, że może jest to znak, że jakiejś substancji jest za dużo?
Czytałam kiedyś na forum o krzemionce z wrzosu? Może to jest rozwiązanie?
Jeżeli ktoś z Was miał podobne wgłębienia na paznokciach proszę o informację co z tym robić.
« Ostatnia zmiana: 27-06-2016, 19:21 wysłane przez ArtComp » Zapisane
Agna
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 17-07-2007
Wiedza:
Skąd: Mazowsze
Wiadomości: 290

« Odpowiedz #1 : 15-03-2008, 14:15 »

Margoled o poprzecznych rowkach na paznokciach jest troszkę na tej stronie, niestety nie z naszego forum:
http://paznokcie.qever.com/zdrowie.html
Zanim zaczęłam pić MO moje paznokcie były "powybrzuszane" poprzecznie - było to związane ze złym trawieniem. Teraz są już gładkie, tylko mają troszkę białych plam.
« Ostatnia zmiana: 27-06-2016, 19:22 wysłane przez ArtComp » Zapisane
Margoled
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 66
MO: 01.01.2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 170

« Odpowiedz #2 : 15-03-2008, 17:12 »

Dziękuję Agno,
Cytuję fragment z tej strony, który mnie dotyczy:
"Poprzeczne rowki powstają wskutek rozmaitych infekcji (np. grypy, żółtaczki), ale też po operacjach, długotrwałych dietach lub przy depresji".
Dietę faktycznie stosuję, zalecaną przez naszych Mistrzów, i oczywiście MO. Lecz ta dieta na pewno nie jest w żaden sposób wyniszczająca organizm, więc nie powinno być takich objawów.
Dlatego miałam pomysł,że to "z nadmiaru dobroci", czyli może biorę za dużo suplementów, albo nie te co potrzeba.. :looka:
Zapisane
Shpeelka
« Odpowiedz #3 : 15-03-2008, 17:39 »

Jak obcinasz skorki  ? czesto takie rowki poprzeczne to wina naciskania plytki paznokcia przy obcinaniu skorek
Zapisane
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #4 : 02-04-2008, 09:05 »

Ja miałam na 4 paznokciach takie rowki , teraz zostały na jednym Część sama się wyleczyła w trakcie jak smarowałam Synkowi paluszki u stóp alocitem. Po jakims czasie zauważyłam , że wyleczyły się te , w których trzymałam nasączony tamponik.
Teraz mam z kolei inny problem , białe smugi na paznokciach. Stosuję konktretną suplementacje. A tu taki wysyp białych smużek
Pocieszam się ,że to efekt oczyszczania. Włosy mi wyszły  to może teraz czas na paznokcie.
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Evaa8
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-04-2004
Skąd: S.W.
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #5 : 02-04-2008, 10:03 »

Witaj! Wg Ayurvedy - białe plamki na paznokciach to brak cynku i wapnia.
Zapisane

evaa
"Wiedza jest skarbem, który możemy wszędzie ze sobą zabrać".
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #6 : 02-04-2008, 11:15 »

Ja właśnie czytałam ,że to te braki , które wymieniłaś. I to mnie bardzo dziwi bo biorę :selen , cynk, full spectrum, silica. A wapnia dostarczam sobie w pożywieniu...?
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Evaa8
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-04-2004
Skąd: S.W.
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #7 : 02-04-2008, 11:19 »

Rowki podłuzne, które wymieniłas swiadczą o złym przyswajaniu w przewodzie pokarmowym - wiec spokojnie- musi się wszystko pomału wyregulowac  msn-wink - zależy też na którym palcu są- to tam- w odpowiadającym narządzie- odkłada sie nie przyswojony wapń.
Zapisane

evaa
"Wiedza jest skarbem, który możemy wszędzie ze sobą zabrać".
Misia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01.02.2007
Wiadomości: 115

« Odpowiedz #8 : 02-04-2008, 20:51 »

Ja mam takie rowki na kciukach - to w jakim narządzie mi się odkłada ten wapń?
Zapisane
Evaa8
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-04-2004
Skąd: S.W.
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #9 : 02-04-2008, 21:22 »

Paznokieć kciuka odpowiada mózgowi i  czaszce. Ale doczytaj w/w posty uwaznie- plamki swiadczą o odkładaniu.
Zapisane

evaa
"Wiedza jest skarbem, który możemy wszędzie ze sobą zabrać".
Boja
« Odpowiedz #10 : 03-04-2008, 08:15 »

a ja miałam parę lat na kciuku prawej ręki brązową smugę (nie od uszkodzenia mechanicznego) ok 2-3 mm. Wyglądała dość paskudnie, więc zamalowywałam ją lakierem. O dziwo zaczęła znikać pod koniec 07 roku, czyżby pp piciu MO?
Zapisane
Evaa8
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-04-2004
Skąd: S.W.
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #11 : 03-04-2008, 10:50 »

Tak myślę smile - na pewno nie był to pozytywny objaw. Nie znalazłam nt. paznokci- ale brązowe plamki na wargach świadcza o osłabionym trawieniu lub obecnosci robaków w odbytnicy.
Zapisane

evaa
"Wiedza jest skarbem, który możemy wszędzie ze sobą zabrać".
Agna
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 17-07-2007
Wiedza:
Skąd: Mazowsze
Wiadomości: 290

« Odpowiedz #12 : 03-04-2008, 11:35 »

Evaa a gdzie o tym czytasz? Czy możesz jak to książka polecić ją, czy te wiadomości to z forum?  smile  

Evva dziękuję Ci bardzo  smile
Zapisane
Evaa8
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-04-2004
Skąd: S.W.
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #13 : 03-04-2008, 11:50 »

Może nas nie skasuja msn-wink - Ayurveda- Vasant Lad (zawiera wiele ciekawostek)- jesli chcesz więcej to na pw.
Zapisane

evaa
"Wiedza jest skarbem, który możemy wszędzie ze sobą zabrać".
Grażyna
« Odpowiedz #14 : 03-04-2008, 13:53 »

Na niektórych widać coś podobnego do pleśni. Wierzę, że Biosłonkom i Biosłonikom to nie grozi, poza jakimiś krańcowymi dystroficznymi przypadkami są to paznokcie osób chorych z zaniedbania.
Zapisane
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #15 : 05-04-2008, 14:08 »

Wracając jeszcze do białych plamek na paznokciach to wyczytałam z linku , który kiedyś Grażynka podała, że:

"Biała plamka na paznokciu – niedobory mikroelementów – głównie selen, fosfor. Jeżeli są u podstawy paznokcia – nadchodzące, w środkowiej części – istniejące, w końcowej – już mijające."
"Ciemna pręga wzdłuż paznokcia, pod płytką paznokcia – nadchodząca bardzo powoli poważna choroba. Najczęściej związana z ukł. pokarmowym, wątrobą lub krwią."

U mnie każdy paznokieć żyje swoim życiem. Jedynie kciuki mam czyste od białych plamek. Kumulacja na środkowym. No nieżle, jeszcze wyszło ,że mam kiepskie relacje z bliskimi. :zalamany:


Ciekawy  artykuł i kto nie czytał niech sobie looknie.
http://vrinda.net.pl/wiadomosci/artykul.php?tytul=17&nrm=10%20(10)&id=1069
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Boja
« Odpowiedz #16 : 05-04-2008, 17:40 »

O tej ciemnej prędze pod paznokciem (jak u mnie) to nie brzmi ciekawie, ale skoro zaczęła się cofać? Po ok. 1 roku picia MO
Zapisane
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #17 : 09-04-2008, 00:11 »

Obejrzalam wszystkie. I moich tam nie ma!!!
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Shpeelka
« Odpowiedz #18 : 09-04-2008, 07:14 »

ja nie dotrwalam do konca, bo mi sie na wymioty zbiera jak to widze.Nie lubie ogladac chorych paznokci.
Zapisane
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #19 : 09-04-2008, 09:25 »

Ja obejrzalam wszystkie, bo tez mam cos z paznokciami. Moje też są bardzo brzydkie ( na kciuku oraz tych najmniejszych palcach). Mam mnóstwo poprzecznych bruzd, ciągnących się przez środek paznokcia ( tzn że ich zewnętrzna część jest "czysta"). Odkąd piję MO na kciuku odrasta mi normalna płytka. Nikt nie wiedział co to i na szczęscie nie mam zadnych białych nalotow jak na zdjęciach i skóra palców jest czysta.

Dodano

I jeszcze te dwa paznokcie mają taki kształt :
http://dermis.multimedica.de/dermisroot/en/34962/image.htm

Czyli te dziwne cos na 4 paznokciach. Na jednym kciuku ( na lewej ręce) jak teraz sie dobrze przypatrzyłam ; mam kilka bruzd, ale nie na środku, ale z boku, na prawym kciuku są wyraźne bruzdy, poniżej ładnie odrastająca płytka no i dwa "szpony" z bruzdami, na najmijeszych palcach widzę, że bez zmian.
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!