Żyworódka

(1/7) > >>

Urszulka:
Dostałam kilka listków żyworódki. Moje pytanie brzmi następująco: czy żyworódka wymaga szczególnego dbania, jak o nią dbać? Tzn. jak podlewać i w jakim miejscu powinna stać? Będę wdzięczna za odpowiedź.

Editho:
To mało wymagająca roślina. Podlewa się ją niezbyt często. Lubi dość słoneczne miejsca. Jeśli masz tylko listki, a nie cały kwiat, to najlepiej włóż je do lodówki i owiń w ściereczkę z płótna. Jeśli chcesz, żeby Ci wyrosła, to ktoś już tu pisał, że kładł liść na ziemi w doniczce, dość wilgotnej.

Beata M.:
Tak, to prawda. Ja mam dwie roślinki, stoją sobie w oknie i rosną jak na drożdżach. Najlepiej posadzić je w jakimś większym pojemniku, ponieważ one same się zasiewają. Nie wymagają szczególnych zabiegów. Dojrzale liście, tak jak napisano wyżej, warto przechowywać w lodówce. Tylko półtoraroczne liście mają wartość leczniczą. Tak poinformował mnie hodowca.

Jurek56:
Ja obskubałem delikatnie z brzegu liści małe roślinki (już z korzonkami),wsadziłem do wilgotnej ziemi i pięknie rosną. Samosiewki pikowane rosną krzywo.

Marko67:
Po czym poznać, że żyworódka jest starsza niż 1,5 roku? Kupiłem ostatnio w doniczce dość dużą, najstarsze listki nie mają maleńkich odnóżek - czy to znak, że będą spełniać swą leczniczą rolę? :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona