Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 18:48 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Szorstkie kolana  (Przeczytany 13245 razy)
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« : 27-03-2008, 10:48 »

Witam .
Mam taki może kosmetyczny problem , ale jednak. Od bardzo dawna mam takie szorstkie kolana jakby cały czas była na nich gęsia skórka, a raczej ostra gęsia skóra. Kiedyś podczas jakiegoś masażu Pani mi powiedziałą, że to od tabletek antykoncepcyjnych. Tabletki odstawiłam w listopadzie 2007.Rozumiem ,że to krótko tym bardziej ,że pije MO od grudnia.
Może jednak jest jakiś sposób (okłady, maści ziołowe) żeby to powoli zaczęło schodzić. Peeling nie pomaga i nic co do tej pory stosowałam.Szukałam w necie porad , ale nic nie znalazłam.
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #1 : 27-03-2008, 10:56 »

Editho, czy na łokciach skóra również jest szorstka?
Suchość skóry może wskazywać na problemy z tarczycą.
Wiem, że preparaty na bazie skrzypu polnego i pokrzywy wpływają na rogowacenie naskórka.
Korzystnie wpływają na stan skóry również preparaty na bazie oleju z wiesiołka lub Omega 3 albo picie oleju lnianego.
Czy próbowałaś kąpieli z dodatkiem oleju z winogron lub lnianego?

Jeszcze sobie przypomniałam, że na gęsią skórkę dobry jest Beta-karoten i wit.E.
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #2 : 27-03-2008, 12:23 »

Skrzyp jem od 2 miesięcy.Łokcie mam normalne.Piję olej z siemienia lnianego.Nie mam wanny , ale w trakcie każdej kąpieli smaruję się olejem z pestek winogron i potem stoję troche pod prysznicem ,żeby to sie jakoś wchłonęło.Tarczyca zdrowa.
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #3 : 27-03-2008, 12:40 »

To spróbuj może jeszcze Beta-karoten i i wit.E.

Na takie poważniejsze zmiany do kąpieli jest wskazany raczej olej gęściejszy : lniany, oliwa z oliwek, sojowy.

Aha, 2 miesiące to może być za mało zeby mówić o efektach przy naszych zanieczyszczonych organizmach.
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Loret
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2007-2008. Obecnie nie stosuję.
Wiadomości: 415

« Odpowiedz #4 : 27-03-2008, 14:37 »

editho - na szorstkie kolana bardzo pomaga codzienne smarowanie kolan oliwą z oliwek sama zobaczysz, że po pewnym czasie będziesz miała problem z głowy.. smile
Zapisane

Zdrowie to nie egoizm, tylko mądrość.
Amdea
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 21-03-2008
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 217

« Odpowiedz #5 : 27-03-2008, 15:06 »

A może zrób olej pokrzywowy wg przepisu z tej strony: http://www.luskiewnik.pl/urtica/preparaty.htm
"Olej pokrzywowy może zastąpić mleczka kosmetyczne i kremy, posiada bowiem właściwości natłuszczające, odżywcze, przeciwzapalne, oczyszczające i regenerujące."
Zapisane
Grażyna
« Odpowiedz #6 : 27-03-2008, 23:46 »

Po dłuższym stażu picia Mikstury problem znika. Gęsia skórka odchodzi w zapomnienie, kolana i łokcie staja się gładkie. Dodatkowo można smarować kremem ochronnym z witaminą A.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!