Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 11:14 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 10   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zęby leczone kanałowo  (Przeczytany 209550 razy)
sbdy
« : 04-04-2008, 06:11 »

Mistrzu, mam pytanie, pamiętam, że kiedyś napisał Pan, że nie ma problemów z zębami. Mimo to bardzo interesuje mnie Pana opinia na temat zębów leczonych kanałowo. Czy Pana zdaniem mniejszym złem jest usunięcie, czy zachowanie takiego zęba?
« Ostatnia zmiana: 14-07-2012, 23:05 wysłane przez Solan » Zapisane
Einstein
« Odpowiedz #1 : 05-04-2008, 08:25 »

Z tego co czytałem na wielu zagranicznych stronkach, jeśli nie usuniesz zębów leczonych kanałowo i amalgamatów to możesz nigdy nie wyleczyć candidy i wielu schorzeń.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #2 : 29-04-2008, 21:10 »

Tzw. kanałowe leczenie zębów jest niebezpieczne dla zdrowia, bowiem w zębie powstaje kanał, z jednej strony zamknięty plombą uniemożliwiającą wydostania się zgorzeli powstającej wskutek żerowania bakterii beztlenowych  na martwej miazdze zęba. Wprawdzie na początku działa bakteriobójcza trucizna, ale gdy przestaje działać - pojawiają się bakterie i jako produkty przemiany materii wydzielają gaz o charakterystycznym zapachu świadczącym o procesie zgorzeli. Gaz ów, nie mając możliwości wydostania się na zewnątrz, bo uniemożliwia mu to plomba, jest dosłownie wtłaczany do krwiobiegu czyniąc w organizmie nieopisane spustoszenie.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #3 : 30-04-2008, 08:28 »

Ojej, a ja w zeszłym roku leczyłam 2 zęby kanałowo za ciężkie pieniądze  Smutny. I co mam teraz zrobić?
« Ostatnia zmiana: 27-07-2012, 13:48 wysłane przez Solan » Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Oliwka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-08-2005
Skąd: Polska
Wiadomości: 94

« Odpowiedz #4 : 30-04-2008, 08:35 »

Ja też mam trochę zębów leczonych kanałowo, a nie chcę chodzić szczerbata. Trudny wybór, tym bardziej, że sztuczne zęby to ostateczność. Mimo że zawsze dbałam o zęby, to ciągle mi się psuły i mam chyba więcej plomb niż zębów.
« Ostatnia zmiana: 14-07-2012, 23:06 wysłane przez Solan » Zapisane

nie można przyrody inaczej zwyciężyć niż przez to, że się jej słucha
Mama Miłoszka
« Odpowiedz #5 : 30-04-2008, 11:49 »

Dentystka, u której leczymy zęby, przy leczeniu kanałowym pozostawia w plombie dziurę [nakłucie igłą] twierdząc, że robi to po to, aby bakterie się nie mnożyły - czy to ma sens, jak myślicie?
« Ostatnia zmiana: 27-07-2012, 13:49 wysłane przez Solan » Zapisane
Grażyna
« Odpowiedz #6 : 30-04-2008, 11:55 »

Cytat od: "Beata M."
Tylko co teraz?

Radzę Ci, nie spiesz się z wypełnieniem - dopóki ząb jest otwarty wkładaj do niego 2-3 x dziennie sączek ze srebrem koloidalnym Laboratoria Natury. Mnie już dentystka 3 x zmieniała opatrunek, bo albo fleczer się wykruszył, albo bolało - coś się zbierało. Obecnie nic nie boli i chyba niedługo będzie wypełnienie. Zawsze, gdy ząb był otwarty, korzystałam i kurowałam się srebrem, dentystka także za każdym razem wpuszczała mi do zęba i kanałów srebro
http://mikstura.kei.pl/forum/1912.htm
Bardzo korzystne jest ostrzykiwanie dziąseł (wystarczy 2-3 razy w odstępach około 2-tygodniowych - indywidualnie) mieszanką homeopatycznej Ecchinacei compositum S (Heel) w ampułkach i Notakehl D5 (Sanum) z dodatkiem przeciwbólowej lignokainy.
Notakehl uzyskuje się z Penicillium chrysogeum, ale nie jest antybiotykiem, nie zawiera kwasu penicylinowego, nie ma działań ubocznych, nie wywołuje alergii, nie jest hepatotoksyczny, działa w infekcjach wywołanych staphylokokami i streptokokami. Miałam takie ostrzykiwanie, po którym zniknęła mi torbiel. Trzeba także ostrzyknąć łuki przy migdałach oraz wędzidełko (to jest trochę bolesne, ale do wytrzymania)
Zapisane
Beata M.
« Odpowiedz #7 : 30-04-2008, 12:15 »

Mimo ,ze stomatolog do ktorego chodzę leczy prywatnie to czas oczekiwania to 3 miesiące.Własnie mija 3 miesiac chodzę z tym zębem ,z którego co jakis czas wykrusza się chyba założona trucizna ,ząb nie boli mnie wcale.Z tym srebrem w takim bądz razie byłby dobry pomysł,napisz mi proszę gdzie mogłabym kupić takie srebro koloidalne.Po przeczytaniu tego postu zaczęły bolec mnie wszystkie zęby.Czy dało by coś ,robienie sobie raz w roku prześwietlenia zębów leczonych kanałowo? Czy widoczne byłyby jakieś zmiany?
Zapisane
Grażyna
« Odpowiedz #8 : 30-04-2008, 13:29 »

Nie sądzę, żeby zdjęcia w czymś pomogły. Widać wtedy, gdy już jest źle. I nie wykrusza Ci się trucizna, tylko fleczer, który utrzymuje opatrunek. Jak się całkiem ukruszy, wyjdzie watka z lekarstwem. Możesz płukać - przez ten ukruszony fleczer srebro dostanie się wgłąb. Srebro kol. kupujesz tam, gdzie aloes. To też Laboratoria Natury.
Zapisane
Beata M.
« Odpowiedz #9 : 30-04-2008, 13:57 »

dziękuję ,kto by pomyslał na każdym kroku jakaś pułapka.A do wczoraj myslałam ,ze leczenie kanałowe to objawienie stomatologiczne,ech  co za świat.
Zapisane
Emisia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 50
MO: 01-12-2006
Skąd: Italia
Wiadomości: 612

« Odpowiedz #10 : 30-04-2008, 18:32 »

Beatko M. U mnie było zupełnie tak samo i po paru latach spod zęba zaczęła wyciekać ropa. Po paru próbach leczenia ząb został usunięty, bo korzeń był dosłownie zgniły. Jakbym od razu go usunęła, to zaoszczędziłabym wielu nieprzespanych nocy, nie wspominając już o świństwach, jakie wtedy brałam aby to wyleczyć!
« Ostatnia zmiana: 14-07-2012, 23:13 wysłane przez Solan » Zapisane
Einstein
« Odpowiedz #11 : 30-04-2008, 20:11 »

Price pisał o tym już dziesiątki lat temu. Oczywiście lekarze nie chcieli czytać...

Cytat
ZASADY HOLISTYCZNEJ STOMATOLOGII

Jako dodatek do swoich prac na temat żywienia, dr Price przeprowadzał intensywne badania nad destrukcyjnym działaniem kanałów zębowych, opisanych szczegółowo w jego dwutomowej pracy "Dental Infections Oral & Systemic" (Infekcje Stomatologiczne Ustne i Ogólnoustrojowe) oraz "Dental Infections & the Degenerative Diseases" (Infekcje Stomatologiczne i Choroby Degeneracyjne). Jego wnioski, ignorowane przez śmietankę ortodoksyjnych stomatologów przez ponad 50 lat, zdobywają od nowa akceptację w miarę jak holistyczni terapeuci odkrywają, że pierwszym krokiem do uleczenia choroby degeneracyjnej jest często konieczność usunięcia u pacjenta wszystkich kanałów zębowych. Zasady holistycznej stomatologii, opartej o badania Weston’a Price’a, są następujące:

Jedz bogate w składniki odżywcze pożywienie, właściwie uprawiane i przyrządzane.
Unikaj kanałów zębowych. Jeżeli masz kanały zębowe, które podejrzewasz, że są przyczyną choroby, poleć ich usunięcie dobremu stomatologowi.
Unikaj wypełnień rtęciowych (amalgamatów). Jeżeli masz wypełnienia amalgamatowe, poleć ich usunięcie holistycznemu stomatologowi, który specjalizuje się w wymianie wypełnień amalgamatowych.
Narzędzia ortodontyczne powinny zawierać środki do rozszerzenia podniebienia.
Usuwaj zęby jedynie kiedy to konieczne i w takich przypadkach i w taki sposób, żeby uniknąć pozostawiania kości szczękowej z ubytkiem, gdyż może stać się to centralnym punktem infekcji.
« Ostatnia zmiana: 14-07-2012, 23:18 wysłane przez Solan » Zapisane
Aleksandraa
« Odpowiedz #12 : 30-04-2008, 21:02 »

Ja mam jeden ząb, który był leczony kanałowo, najpierw u jednego stomatologia, a za trzy lata u drugiego... Dowiedziałam się, że tamten pierwszy źle mi go leczył. No i tak się skończyło, że powstała mi zgorzel i siedziałam chyba z 2,5 h na krześle i pani stomatolog się męczyła z tym. W końcu się udało. Jednak nie sądzę, żeby ten ząb długo potrzymał, ponieważ w jednym kanale jako wypełnienie mam... wiertło stomatologiczne. Złamało się podczas oczyszczania kanału, całe szczęście już był wyczyszczony, więc mam nadzieję, że będzie dobrze na razie smile. Ale myślałam, że nie wytrzymam na tym krześle jak mi pani dentystka razem z innym panem jeszcze ciągnęli za to wiertło i nie dało się go wyrwać.
Osobiście uważam, że jeśli da się, to powinno się leczyć zęby kanałowo... przecież nie będzie się go wyrywać... bez przesady.
« Ostatnia zmiana: 14-07-2012, 23:41 wysłane przez Solan » Zapisane
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #13 : 01-05-2008, 08:08 »

Ja na szczęście miałam leczony jeden z tych 2 zębów przeleczonych kanałowo, przez stomatologa wysoko wykwalifikowanego. I choć zapłaciłam baaardzo dużo, to jestem prawie pewna, że tu raczej nie powinno się dziać nic złego. Natomiast drugi ząb już leczyłam u dentystki troszkę mniej doświadczonej. I o ten właśnie ząb się martwię, nie jestem pewna dokładnego wyczyszczenia kanałów w tym przypadku Smutny.
Konkluzja: albo leczyć u BARDZO dobrego specjalisty, albo lepiej chyba usunąć taki ząb - też u dobrego specjalisty msn-wink.
« Ostatnia zmiana: 15-07-2012, 00:48 wysłane przez Solan » Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.357

« Odpowiedz #14 : 01-05-2008, 14:39 »

Cytat od: Einstein
Price pisał o tym już dziesiątki lat temu. Oczywiście lekarze nie chcieli czytać...

Cytat
ZASADY HOLISTYCZNEJ STOMATOLOGII
Usuwaj zęby jedynie kiedy to konieczne i w takich przypadkach i w taki sposób, żeby uniknąć pozostawiania kości szczękowej z ubytkiem, gdyż może stać się to centralnym punktem infekcji.

A jak inaczej można wyrwać ząb?

Druga sprawa, co w zamian, jeżeli nie leczyć kanałowo. Wyrwać i co?
« Ostatnia zmiana: 15-07-2012, 00:48 wysłane przez Solan » Zapisane
Einstein
« Odpowiedz #15 : 02-05-2008, 08:57 »

I dbać o to, co zostało.

Bo "lepiej stracić ząb niż zdrowie".
« Ostatnia zmiana: 15-07-2012, 00:49 wysłane przez Solan » Zapisane
Aleksandraa
« Odpowiedz #16 : 02-05-2008, 09:15 »

Wyrwanie zęba to przecież nie jest tak 'hop siup',  przecież zostaje wielka dziura. Co z nią? Trzeba wstawić sztuczny ząb... a kto chce mieć sztuczne zęby? Moim zdaniem wyrwanie zęba jest już ostatecznością.
« Ostatnia zmiana: 15-07-2012, 00:50 wysłane przez Solan » Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.357

« Odpowiedz #17 : 04-05-2008, 15:15 »

Dziura po wyrwanym zębie w przeciągu paru tygodni się zrasta.
Zapisane
sbdy
« Odpowiedz #18 : 04-05-2008, 19:33 »

W tym tygodniu jestem umówiona z dentystą. Podjęcie decyzji nie jest łatwe, ale jestem prawie pewna, że poproszę o usunięcie zęba. Gdyby ktoś jeszcze chciał dodać coś ciekawego na ten temat, to chętnie poczytam. Może jakieś ciekawe linki? Z góry dziękuję.
« Ostatnia zmiana: 15-07-2012, 00:50 wysłane przez Solan » Zapisane
Aleksandraa
« Odpowiedz #19 : 05-05-2008, 10:14 »

Zrasta się... ale jest duże prawdopodobieństwo, że pozostaną szpary miedzy zębami.
« Ostatnia zmiana: 15-07-2012, 00:50 wysłane przez Solan » Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 10   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!