Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 09:22 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Wesprzyj Fundacjê Bios³one --> kliknij
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Zêby leczone kana³owo  (Przeczytany 207657 razy)
Spokoadam
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Sk±d: ¦wiat
Wiadomo¶ci: 960

« Odpowiedz #100 : 24-09-2011, 12:32 »

Stosujê MO i KB ju¿ oko³o pó³ roku. Przez ten krótki okres czasu uzyska³em efekty zdrowotne, których nie pamiêtam, ¿eby kiedykolwiek by³y, przede wszystkim chroniczne zmêczenie - teraz mnie to nie dotyczy.
Mam oko³o 7 zêbów leczonych kana³owo – wnioskujê, ¿e homeostaza mojego organizmu przesunê³a siê mocno w stronê zdrowia, pomimo zêbów leczonych kana³owo. Co prowadzi mnie do wniosku, ¿e nie wszystko z³o - to zêby leczone kana³owo.
« Ostatnia zmiana: 25-09-2011, 09:22 wys³ane przez Apollo » Zapisane

Dopad³o mnie zdrowie.
Agata
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 540

« Odpowiedz #101 : 24-09-2011, 17:46 »

Cytat
Tymczasem, organizm po dochodzeniu do stanu bliskiego homeostazie obna¿a bolesn± prawdê: konsekwencje naszego z³ego traktowania i usuwa wszystko, co jest mu zbêdne, oczyszczaj±c siê poprzez ró¿ne wydzieliny, wydaliny, w tym i toksyczne zêby.

Gdyby tak mia³o byæ, to ja rezygnujê z MO. W³a¶ciwie, miêdzy innymi zaczê³am j± piæ, by nie straciæ zêbów.
Czyli wed³ug Kazof, Bios³onejczyka poznamy po szczerbatym u¶miechu smile
Kazof, dobrze, ¿e jeste¶ VIPem a nie Ekspertem... 
Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #102 : 24-09-2011, 18:24 »

Cytat
Czyli wed³ug Kazof, Bios³onejczyka poznamy po szczerbatym u¶miechu
Zawsze sobie mo¿na co¶ dosztukowaæ smile.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #103 : 24-09-2011, 18:38 »

Bios³one nie jest orêdownikiem szczerbatych u¶miechów.
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
scorupion
« Odpowiedz #104 : 24-09-2011, 19:10 »

No i bardzo rozs±dnie. Za ¿ycia kiepsko to wygl±da, a co dopiero po ¶mierci. Wyobra¼cie sobie czaszkê pozbawion± zêbów leczonych kana³owo. Brrrrrr.
Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #105 : 24-09-2011, 19:27 »

Lepiej zapobiegaæ, ni¿ leczyæ. A jak leczyæ to z g³ow±.
Scorupion, jak masz taki dylemat, to ka¿ siê skremowaæ smile.
Kazof, ja Ciebie lubiê, a za ten post ze szczerbatymi u¶miechami to jeszcze bardziej. Dawno siê tak nie u¶mia³am. Oczami wyobra¼ni widzia³am zdjêcia ze zlotu szczerbatych Bios³onejczyków. Da³a¶ czadu kobieto!
Zapisane
KaZof
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomo¶ci: 1.096

« Odpowiedz #106 : 25-09-2011, 09:03 »

Cytat
Tymczasem, organizm po dochodzeniu do stanu bliskiego homeostazie obna¿a bolesn± prawdê: konsekwencje naszego z³ego traktowania i usuwa wszystko, co jest mu zbêdne, oczyszczaj±c siê poprzez ró¿ne wydzieliny, wydaliny, w tym i toksyczne zêby.

Gdyby tak mia³o byæ, to ja rezygnujê z MO. W³a¶ciwie, miêdzy innymi zaczê³am j± piæ, by nie straciæ zêbów.
  
Dosz³am do wniosku, ¿e w moim przypadku, organizm usun±³ martwego zêba, niczym drzazgê nas±czon± currar±.
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie z³amie, wzmocni mnie"
Lilijka
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 47
MO: 22.09.2009
Wiadomo¶ci: 371

« Odpowiedz #107 : 25-09-2011, 19:38 »

Ju¿ spotka³am siê z komentarzami typu:"Po czym poznaæ prawdziwego Bios³onejczyka? Po: braku zêbów, braku w³osów (ewentualnie parê kosmyków mocno siwych), ziemistej cerze (b±d¼ pryszczatej), nadmiernej chudo¶ci (zero zarysu miê¶niowego, bo przecie¿ sportu nie mo¿na)  + garbienie siê, smrodzie (bo dezodoranty, kremy, perfumy - to wiadomo - a fuj)", etc. smile

Dla mnie nie istnieje pojêcie zdrowy, szczerbaty u¶miech; pomijam wzglêdy estetyczne (ka¿demu co innego siê podoba), ale musimy mieæ czym gry¼æ. Oczywi¶cie, nie za wszelk± cenê, ale z implantem zdrowy organizm poradzi sobie bez szkody dla siebie, za to z wieloma korzy¶ciami.
Zapisane
Agata
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 540

« Odpowiedz #108 : 25-09-2011, 20:48 »

Cytat
ale z implantem zdrowy organizm poradzi sobie bez szkody dla siebie, za to z wieloma korzy¶ciami.

No tak... Pod warunkiem, ¿e organizm przyjmie cia³o obce, jakim jest implant.
Zapisane
Lilijka
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 47
MO: 22.09.2009
Wiadomo¶ci: 371

« Odpowiedz #109 : 25-09-2011, 22:19 »

Jak zdrowy organizm to niejedno przyjmie, a co dopiero tak± ma³± ¶rubeczkê smile.
Zapisane
KaZof
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomo¶ci: 1.096

« Odpowiedz #110 : 25-09-2011, 23:49 »

Dla mnie nie istnieje pojêcie zdrowy, szczerbaty u¶miech; pomijam wzglêdy estetyczne (ka¿demu co innego siê podoba), ale musimy mieæ czym gry¼æ. Oczywi¶cie, nie za wszelk± cenê, ale z implantem zdrowy organizm poradzi sobie bez szkody dla siebie, za to z wieloma korzy¶ciami.
Chodzi³o o przej¶ciowy stan "szczerbatego u¶miechu. smile Oczywi¶cie, ¿e nale¿ycie pogryziony pokarm, to podstawa prawid³owego jego strawienia.
M³odniej±c na MO - zdarzyæ siê mo¿e, ¿e bêdzie trzeba, na jaki¶ czas, powtórzyæ swój widok przedszkolny. msn-wink - i t± ciê¿k± do oswojenia my¶l± siê podzieli³am ... i w koñcu wziê³am j± na weso³o. 

Dawno siê tak nie u¶mia³am. Oczami wyobra¼ni widzia³am zdjêcia ze zlotu szczerbatych Bios³onejczyków. Da³a¶ czadu kobieto!
Mo¿e siê przytrafiæ, ¿e na z³ot przyjedzie Bios³onejczyk w stanie przej¶ciowym "szczerbatego u¶miechu". msn-wink , a co! smile
« Ostatnia zmiana: 26-09-2011, 00:01 wys³ane przez KaZof » Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie z³amie, wzmocni mnie"
KaZof
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomo¶ci: 1.096

« Odpowiedz #111 : 29-09-2011, 19:02 »

Czy leczenie zêbów jest równie¿ szkodliwe - podobnie jak ka¿de inne i czy jest wbrew naturze?
Cytat
U cz³owieka zdrowego niszczenie tkanki kostnej przez komórki ko¶ciogubne osteoklasty jest w równowadze z jej odbudow± przez komórki ko¶ciotwórcze osteoblasty. Czyli równoowaga miêdzy resorbcj± zjadania ko¶ci, a jej odbudow± to jest podstawa zachowania zdrowych ko¶ci. Ten proces zachodzi ca³e ¿ycie cz³owieka. Ko¶æ jest rozpuszczana i odbudowywana. I je¶li jest to w dynamicznej równowadze, ile ko¶ci te komórki zjedz±, tyle drugie  komórki te ko¶ci odbuduj±, to ko¶æ jest zdrowa, a jak siê to zaburzy i bêdzie wiêcej ko¶ci zjadanej ni¿ odbudowabej to mo¿e byæ broblem.
Podobne procesy zachodz± w zêbach.
Cytat pochodzi ze strony sprzedaj±cej preparaty, tak wiêc odczyta³am zawarte tam informacje po bios³onejsku: uwzglêdni³am czê¶æ prawdy i czê¶æ g..no prawdy...
http://www.menopauza.biz.pl/tag/kosci/

W przypadku zêbów ju¿ czyszczonych, powinno siê za³o¿yæ opatrunek - tlenek cynku (mo¿e s± jeszcze inne neutralne wype³nienia). To daje mo¿liwo¶æ regeneracji miazgi, czyli odbudowanie zêba.
http://zadbajozeby.pl/baza-wiedzy/tlenek-cynku
Na wielu stomatologicznych stronach wspominaj± o leczeniu biologicznym:
Cytat
W przypadku próchnicy g³êbokiej, aby unikn±æ leczenia kana³owego stosowane jest czasami tzw. leczenie odroczone polegaj±ce na za³o¿eniu tymczasowej plomby (na 1-6 miesiêcy) zawieraj±cej tlenek cynku, który ma w³a¶ciwo¶ci lecznicze i regeneruj±ce miazgê. Nie zawsze jednak przynosi to po¿±dany efekt i czasami z±b mimo wszystko bêdzie musia³ byæ poddany leczeniu endodontycznemu. Warto jednak spróbowaæ poddaæ siê takiemu leczeniu (je¿eli s± do tego warunki), gdy¿ z±b ¿ywy jest silniejszy i znacznie bardziej warto¶ciowy w porównaniu do zêba leczonego kana³owo.
ze strony jak wy¿ej o tlenku cynku
http://www.radent.com.pl/leczenie/index.html

Cytat
LECZENIE BIOLOGICZNE MIAZGI
Celem leczenia biologicznego jest zachowanie przy ¿yciu miazgi (wewnêtrznej tkanki zêba), w sytuacji wyst±pienia pocz±tkowych postaci zapalenia miazgi(zapaleñ odwracalnych). Zakoñczone sukcesem pozwala na osi±gniêcie najlepszego efektu leczniczego - ¿ywego, naturalnego zêba! Leczenie to polega na usuniêciu przyczyny choroby, któr± zwykle jest próchnica oraz zabezpieczenie zêba zastosowaniem specjalnych preparatów ochronnych i wype³nieniem ubytku. Metoda ta daje ogromn± szansê zachowania zêba, ale warunkiem jej zastosowania jest miazga w stanie zapalenia odwracalnego - dlatego wa¿ne jest jak najszybsze wychwycenie ubytku próchnicowego oraz jego opracowanie.

http://www.villanova.pl/endodoncja.htm

Po przefiltrowaniu tych informacji filtrem wiedzy Bios³one, widzê realne szanse odbudowania zêba po wprowadzeniu bios³onejskich zasad od¿ywiania i postêpowania w zgodzie ze swoim organizmem - w szczególno¶ci u dzieci i m³odych.
Organizm po oczyszczeniu, d±¿±cy do osi±gniêcia stanu bliskiego homeostazie, powinien tak¿e mieæ na uwadze regeneracjê naszych zêbów. Wszak nie jest bublem natury.

W cytacie:
Cytat
leczenie biologiczne - opatrunek
Je¿eli podczas oczyszczania ubytku z próchnicy oka¿e siê, ¿e próchnica dotar³a do miazgi
ale jej nie uszkodzi³a (brak samoistnego bólu zêba) stosujemy opatrunek na kilka miesiêcy
aby miazga wytworzy³a warstwê ochronn±. Je¿eli zastosowanie opatrunku siê powiedzie mo¿na
wype³niæ z±b i zakoñczyæ leczenie
.
s³owa zaznaczone na zielono, zmieni³abym na: i poczekaæ, a¿ dojdzie do samoleczenia.


« Ostatnia zmiana: 29-09-2011, 19:05 wys³ane przez KaZof » Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie z³amie, wzmocni mnie"
KaZof
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomo¶ci: 1.096

« Odpowiedz #112 : 29-09-2011, 21:26 »

Co z zêbami, którym wyra¼nie co¶ dolega/wykazuj± objawy stanu zapalnego, ale jeszcze nie byli¶my u dentysty i nie zosta³o podjête leczenie?
Po wprowadzeniu prozdrowotnych metod bios³onejskich, z udzia³em bakterii sprz±taj±cych (dentystycznych/medycznych straszaków), winni¶my cierpliwie oczekiwaæ na ich samowyleczenie.  Jedynie co pozostaje, to po¿ywkê uczyniæ niejadaln± dla patogenów: poprzez p³ukanie, ssanie i szczotkowanie jamy ustnej alocitem, octem jab³kowym itp. Nie powinno siê natomiast blokowaæ, leczyæ (nawet naturalnymi lekami, zio³ami anty, czy przeciw) stanów zapalnych ¶wiadcz±cych o sprz±taniu, które koñczy siê przetok± ropn±. W razie wyst±pienia bólu, pozostaje  zastosowaæ ¶rodek przeciwbólowy.
To s± moje przemy¶lenia i wnioski na temat leczenia zêbów, w szczególno¶ci kana³owo - w oparciu o posiadan± wiedzê.
W przypadku chorób zêbów, tak jak w ka¿dej powa¿nej chorobie dochodzi do nieodwracalno¶ci pewnych procesów i winni¶my siê liczyæ, ¿e po przekroczeniu takiej granicy utracimy samoistnie martwego zêba - jako wynik wieloletniego b³êdnego postêpowania wobec swojego organizmu i doprowanienia do powa¿nej toksemii. Im szybciej we¼miemy zdrowie we w³asne rêce, tym mamy wiêksze szanse na powrót do niego - w tym do wyzdrowienia naszych zêbów.
Utrzymujê, ¿e:
Cytat
Nie powierzê ju¿ dobrowolnie zdrowia w lekarskie, obce rêce (w tym dentysty), który tak naprawdê moje zdrowe zêby ma w "nosie", bo ¿yje z chorób mojego uzêbienia i jamy ustnej.
To zrozumia³e podej¶cie, gorzej gdy mamy do czynienia z próchnic±. Wtedy trzeba borowaæ.
Przypomnê, ¿e unikniemy/zatrzymamy próchnicê jedz±c m.in. groch i fasolê:
Normalny groch to taki, który w trakcie moczenia kie³kuje, jak to grochy maj± w zwyczaju. S³odki groch jest idealny do zjadania w postaci zielonego groszku bêd±cego ¼ród³em dobrze przyswajalnego fosforu! Warto zaznaczyæ, ¿e fosfor jest lepiszczem wapnia w ko¶ciach i zêbach i w zwi±zku z tym czêsto niedobór fosforu bywa przyczyn± osteoporozy i próchnicy zêbów.
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=3798.msg30641#msg30641
W gruncie rzeczy w myciu zêbów najistotniejsze ich mycie, a pasta jest tylko dodatkiem, bez którego mo¿na siê obej¶æ. Wa¿ne jest p³ukanie jamy ustnej alocitem albo srebrem koloidalnym*, by unikn±æ choroby przyzêbia. Ale najwa¿niejsze, by drugie zêby by³y zdrowe. W tym celu ma³y powinien je¶æ surówki, ale tak¿e, moim zdaniem niezwykle istotne, groch. W sezonie najlepszy jest oczywi¶cie zielony groszek, a poza sezonem skie³kowany, a nawet same kie³ki, S± bardzo smaczne i na pewno maj± istotny wp³yw na mi±¿sz i szkliwo zêbów. Wiem to z praktyki i polecam zarówno dzieciom, jak i doros³ym.
*Nie wiem, czy Mistrz podtrzymuje, tak¿e dzi¶, stosowanie srebra koloidalnego, ale od tamtej pory doszed³ nam do alocitu ocet jab³kowy.
« Ostatnia zmiana: 29-09-2011, 22:04 wys³ane przez KaZof » Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie z³amie, wzmocni mnie"
Sally
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 05.10.2009
Sk±d: lubuskie
Wiadomo¶ci: 71

« Odpowiedz #113 : 02-10-2011, 14:48 »

To co napisa³a¶ KaZof jest tak niesamowite, ¿e a¿ piêkne. Zawsze chcia³am, co¶ takiego przeczytaæ, ¿eby zêby mog³y siê same odbudowywaæ. Moje trzonowe s± niestety wszystkie "leczone", dwa lata temu pozby³am siê wszystkich amalgamatów. Mam dwumiesiêczn± wnuczkê karmion± piersi± i tak sobie my¶lê, ¿eby skie³kowaæ groch, aby córka go jad³a. Jest du¿a szansa, ¿eby nowe pokolenie Bios³onejczyków mia³o swoje zêby do pó¼na.
Zapisane

"By m±drym ¿yciem ¿yæ, wiedzy trza niema³o."
"Ju¿ lepszy g³ód ni¿ byle jakie jad³o"
KaZof
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomo¶ci: 1.096

« Odpowiedz #114 : 23-10-2011, 18:01 »

Zg³êbiam temat zêbowy jako miejscowy stan zapalny: http://www.bioslone.pl/search/node/miejscowy%20stan%20zapalny
Zastanawiam siê, czy mogê wykrzyczeæ EUREKA!!!?:
prozdrowotna grypa powinna sprz±taæ tak¿e tkankê kostn± u Bios³onejczyka!
Przeczyta³am artyku³:
http://www.bioslone.pl/istota-chorob-infekcyjnych/oczyszczajaca-rola-bakterii-i-wirusow
my¶l±c o regeneracji zêba, wstawiaj±c w miejsce komórek ¿ernych pojêcie OSTEOKLASTY
Osteoklasty przywo³uje siê w sponsorowanych artyku³ach o osteoporozie, gdzie oczywi¶cie mamy tzw inteligentn± reklamê, pokazuj± r±bek prawdy: http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,105912,7380100,Zdrowe_kosci_do_starosci.html
"Otó¿ tkanka kostna ca³y czas siê przebudowuje. W procesie tym bior± udzia³ komórki kostne, m.in. osteoblasty i osteoklasty. Osteoklasty to tzw. komórki ¿erne, które rozpuszczaj± i usuwaj± elementy starej ko¶ci, a osteoblasty (komórki budulcowe) odpowiadaj± za odbudowê nowej tkanki".
Tymczasem proponowane leczenie osteoporozy polega na dzia³aniach blokuj±cych naturalne zdolno¶ci organizmu do regeneracji, w wyniku czego doprowadza do np. martwicy ko¶ci szczêki przez m.in. "uwiêzienie"/zatrzymanie na si³ê w ko¶ci osteoklastów:
http://www.eonkologia.pl/Bifosfoniany-a-ryzyko-martwicy-kosci-szczek,2682-2302.html
Przeczyta³am to pod k±tem uprawdopodobnienia regeneracji - odwracaj±c procesy opisane w tym artykule, zachodz±ce w ko¶ci chorej -  dla zdrowej.
Jednocze¶nie ju¿ z ca³± pewno¶cia wiem, ¿e profilaktyczne LECZENIE, w tym ko¶ci i zêbów jest SZKOLIWE, a DENTYSTA POG£ÊBIA CHOROBÊ ZÊBÓW I PRZESZKADZA W ICH SAMOLECZENIU - przypuszczenie wcze¶niejsze sta³o siê udokumentowane. Nawet znalaz³am info, ¿e wyrywanie zêba - nieumiejêtne gmeranie w ko¶ci na si³ê, wbrew naturze - mo¿e doprowadziæ do martwicy.

W innym artykule znalaz³am, w jaki sposób organizm dokonuje samonaprawy tkanki kostnej - leczy rany ko¶ci, w tym zêbów. Nie mogê poj±æ podejmowania medycznych prób przeciwdzia³ania/leczenia tego, w zdrowym, bez nowotworowej patologii, organizmie:

Cytat
Angiogeneza w stomatologii

Transformuj±cy czynnik wzrostu beta (TGF-β), stanowi rodzinê polipeptydowych wielofunkcjonalnych czynników wzrostu, zaanga¿owanych w embriogenezê, procesy zapalne, regulacjê odpowiedzi immunologicznej, angiogenezê i gojenie ran (19, 21, 22). TGF-β i jego izoformy 1-3 s± najwa¿niejszymi czynnikami w odbudowie tkanki, stymulacji fibroblastówikomórek¶ródb³onka.Wregeneracji tkanki kostnej po ekstrakcji zêbowej oraz w procesie rekonstrukcji ko¶ci uczestniczy tkankowy czynnik wzrostu CTGF – connective tissue growth factor (20). Badania immunochemiczne wykaza³y wzmo¿on± ekspresjê tego bia³ka w ekstraktach zêbowych i podobnie, jak w przypadku innych czynników wzrostu, mo¿liwo¶æ jego migracji do innych tkanek. Dok³adniejsze poznanie indukcji i stymulacji procesu angiogenezy mo¿e przyczyniæ siê do postêpu w opracowaniu nowych metod gojenia ran i regeneracji ubytków ko¶ci.
Podsumowanie
Sieæ kapilarnych naczyñ krwiono¶nych wytworzona w procesie angiogenezy jest niezbêdna do ¿ycia i rozwoju organizmu. Zaopatruje ona w tlen i substancje od¿ywcze ka¿d± tkankê i narz±d w organi¼mie. Angiogeneza jest procesem niezbêdnym do rozwoju i naprawy uszkodzonych tkanek.
W warunkach fizjologicznychangiogeneza jest ¶ci¶le regulowana i krótkotrwa³a, nasila siê w czasie gojenia ran i zrastania ko¶ci. Uszkodzona tkanka, lokalny proces zapalny czy rozwój nowotworu to czynniki inicjuj±ce angiogenezê. Nastêpnie dochodzi do wzrostu przepuszczalno¶ci naczyñ krwiono¶nych, rozlu¼nienia po³±czeñ miêdzy komórkami endotelium i aktywacji p³ytek krwi. W warunkach patologicznych dochodzi do zaburzenia równowagi miêdzy czynnikami pobudzaj±cymi i hamuj±cymi angiogenezê.
W procesie regeneracji tkanek zêba g³ównymi czynnikami stymuluj±cymi angiogenezê s±: PDGF, VEGF, FGF, TGF i jego izoformy 1-3. Czynniki wzrostu mog± wp³ywaæ na funkcje komórek ¶ródb³onka lub po¶rednio mog± regulowaæ ekspresjê czynników wzrostu w innych typach komórek. Wyizolowanie mitogenicznych czynników wzrostu z matrix zêbinowego wskazuje, ¿e mog± one byæ uwalniane przez dzia³anie bakterii w procesie próchnicy. Sygnalizuje to równie¿ wzmo¿on± generacjê komórek podobnych do odontoblastów zaanga¿owanych w naprawê zêbiny. Istnieje hipoteza, ¿e angiogenne czynniki wzrostu obecne w matrix zêbinowym s± uwalniane podczas urazu i mog± przyczyniaæ siê do jego naprawy.
http://czas.stomat.net/upload/articles/7/638.pdf
« Ostatnia zmiana: 23-10-2011, 18:44 wys³ane przez KaZof » Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie z³amie, wzmocni mnie"
Wera
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze wzglêdu na uci±¿liwe objawy
Wiadomo¶ci: 1.020

« Odpowiedz #115 : 24-10-2011, 14:13 »

Cytat
Nawet znalaz³am info, ¿e wyrywanie zêba - nieumiejêtne gmeranie w ko¶ci na si³ê, wbrew naturze - mo¿e doprowadziæ do martwicy.
To mnie nie¼le przerazi³o i utwierdzi³o w przekonaniu, ¿e dobrze robiê, pozostawiaj±c mojemu organizmowi samoregeneracjê górnej szóstki.
Zapisane
eljot
« Odpowiedz #116 : 24-10-2011, 16:44 »

Po rocznym problemie z zêbami i oczekiwaniu na poprawê, KaZof da³a¶ dobry impuls na dalsze oczekiwanie.
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=17258.msg126046#msg126046
 W zasadzie, to jedno miejsce tak siê oczy¶ci³o, ¿e z±b (górna szóstka) jest niemal na wierzchu i kiwa siê we wszystkie strony. Pozosta³e zêby leczone kana³owo wydaj± siê byæ oczyszczone i nie sprawiaj± k³opotu, a ropia³y co jaki¶ czas.
Powiedz mi KaZof jak do tego ma siê paradontoza, bo to mój najwiêkszy problem.
Zapisane
Wera
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze wzglêdu na uci±¿liwe objawy
Wiadomo¶ci: 1.020

« Odpowiedz #117 : 24-10-2011, 17:23 »

Cytat
Pozosta³e zêby leczone kana³owo wydaj± siê byæ oczyszczone i nie sprawiaj± k³opotu, a ropia³y co jaki¶ czas.
Eljot, z tego co pisze Kazof, po wyropieniu, dobrze by by³o jakby w koñcu same wypad³y.
Zapisane
eljot
« Odpowiedz #118 : 24-10-2011, 17:32 »

Na szczê¶cie, Wero wyropia³y i zosta³y na swoim miejscu. Mog± w koñcu same wypa¶æ, ale pod warunkiem, ¿e to bêdzie po moich setnych urodzinach. smile Ten jeden (problemowy) nawet chyba nie by³ leczony kana³owo, ale mo¿liwe, ¿e wymaga³ oczyszczenia tak samo jak "kana³owe".
« Ostatnia zmiana: 24-10-2011, 17:36 wys³ane przez Eljot » Zapisane
Wera
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze wzglêdu na uci±¿liwe objawy
Wiadomo¶ci: 1.020

« Odpowiedz #119 : 24-10-2011, 17:36 »

Cytat
Na szczê¶cie, Wero wyropia³y i zosta³y na swoim miejscu. Mog± w koñcu same wypa¶æ, ale pod warunkiem, ¿e to bêdzie po moich setnych urodzinach
No, w³a¶nie Kazof, jak my¶lisz czy one powinny wypa¶æ (traktowane przez organizm jako cia³o obce) czy je¶li wyropia³y, mog± sobie byæ?
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!