Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 10:55 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Gzybica jamy ustnej  (Przeczytany 10381 razy)
book
« : 04-04-2008, 17:06 »

Jak leczyć grzybicę jamy ustnej?
Dotychczas płukałam alocitem, używałam daktarin w żelu, objawy minimalnie się zmniejszyły - język jest gładki, ale nadal wewnętrzna strona wargi jest opuchnięta, na tylnej ściance gardła widać białe naloty, zmiany na migdałach leczę już to od miesiąca.
Proszę o pomoc.
« Ostatnia zmiana: 29-06-2016, 18:52 wysłane przez ArtComp » Zapisane
Zibi
« Odpowiedz #1 : 05-04-2008, 16:52 »

   Leczenie grzybicy - tylko lokalnie - i to w sposób polegający na usuwaniu objawów powierzchownie - mija się z celem.
   Zachęcam, a nawet obliguję Cię, zgodnie z regulaminem Forum, do przeczytania książki pt. "Nie daj się ...", której autorem jest Pan Dr Janus. Na str. nr 100 - autor pisze: - "(...) Grzybice jamy ustnej zalicza się do powierzchownych grzybic zewnętrznych (...). Trzeba sobie zdać sprawę, że objaw zewnętrzny grzybicy nie jest chorobą samoistną, lecz jest jednym z licznych objawów grzybicy ogólnoustrojowej, często z zajęciem narządów wewnętrznych (...)".
   Ponadto proponuję się zapoznać z zestawem startowym dla początkujących.
« Ostatnia zmiana: 11-10-2011, 11:20 wysłane przez Zibi » Zapisane
book
« Odpowiedz #2 : 05-04-2008, 17:54 »

witam
Właśnie dzisiaj skończyłam czytać książkę " Nie daj się zjeść.., będę próbowała sposobow tam zawartych od wczoraj piję MO
Zapisane
book
« Odpowiedz #3 : 26-04-2008, 15:00 »

Czy można  przy grzybicy płukać jamę ustną sokiem z żyworódki ale konserwowanym spirytusem?
Zapisane
Agna
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 17-07-2007
Wiedza:
Skąd: Mazowsze
Wiadomości: 290

« Odpowiedz #4 : 26-04-2008, 15:26 »

Book jak Ci tak bardzo dokucza ten biały nalot na języku to może warto spróbować Eludril, polecany przez p. Józefa
http://mikstura.kei.pl/forum/3022.htm
Sok z żyworódki też dobry (wyciskam sama sok z liści), ale nie próbowałam na spirytusie

Nie będziemy rozciągać tematu może p. Doktor Janus coś poleci z homeopatii.  smile
Zapisane
book
« Odpowiedz #5 : 26-04-2008, 15:41 »

Dziękuję Agna za radę ale wiesz już próbowałam eludrilu i to nie chodzi o biały nalot na języku, bo on rzeczywiście ginie po wielu płukankach, ale o ostre zmiany zapalne na dziąsłach, a przede wszystkim gardle i podniebieniu, są to takie czerwone zmiany grudkowe, nie czuje smaku, na gardle są biało szare naloty.
Zapisane
fiona50
« Odpowiedz #6 : 26-04-2008, 20:54 »

A moze sprobawalabys propolisu w aerozolu? Zapewniam, ze jest bardzo skuteczny na wszelkie takie zmiany. W moim przypadku bardzo mi pomogl. Pozdrawiam
Zapisane
book
« Odpowiedz #7 : 27-04-2008, 08:25 »

Dziękuję za radę, spróbuję
Zapisane
Zibi
« Odpowiedz #8 : 27-04-2008, 18:34 »

Mojej znajomej też pomógł. Pamiętam jak Żmijce pomógł, ale chyba to była ropna angina.
    Ja kiedyś  płukałem citrocitem w postaci szklanki wody i 20 kropelek citroseptu. Po dwóch dniach nie było ropnej anginy. Wspomagałem się też proszkiem gargarinem, sokiem z cytryny, wodą utlenioną - roztworem, korą dębową czy szałwią, itp.
« Ostatnia zmiana: 11-10-2011, 11:21 wysłane przez Zibi » Zapisane
Piotrb111
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 2007-03-06
Wiedza:
Wiadomości: 569

« Odpowiedz #9 : 27-04-2008, 19:42 »

A może ktoś zna jakiś sposób na ten nalot na języku, płukam alocitem, płukałem olejem, erudrilu zużyłem 2 butelki i nic, po roku używania MO troszeczkęjakby się nalot zmniejszył ale nieznacznie. Czy ktoś zna jeszcze jakiś sposób? Czy tylko czekać?
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!