Niemedyczne forum zdrowia
18-04-2024, 02:57 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Łupież pstry  (Przeczytany 18151 razy)
kania
« : 07-04-2008, 21:11 »

witam.
mój problem objawia sie w łupieżu.najczęściej białe plamy wyskakują mi wiosną na plecach i brzuchu.
od około pół roku piję MO niestety w tak krótkim czasie nie przyniosła ona jeszcze efektów a objawy łupieżu jeszcze się nasiliły i występuje on teraz również na nogach.
nie zamierzam zaprzestać stosowania MO bo wierzę w jej działanie ale proszę o pomoc jak zaleczyć efekty zewnętrzne łupieżu, które latem na opalonej skórze są szczególnie widoczne.
kąpiele w Nizoralu i przemywanie skóry alocitem nie pomaga confused
Zapisane
Loret
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2007-2008. Obecnie nie stosuję.
Wiadomości: 415

« Odpowiedz #1 : 07-04-2008, 21:30 »

Kania - proszę kupić w aptece Clotrimazolum krem /bez recepty/ i lekko wcierać w plamki 2-3 razy dziennie przez okres 2-4 tygodni. Kilku moich znajomych pozbyło się w ten sposób tej "grzybkowej" dolegliwości. Życzę powodzenia  smile
Zapisane

Zdrowie to nie egoizm, tylko mądrość.
Evaa8
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-04-2004
Skąd: S.W.
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #2 : 07-04-2008, 22:05 »

Pomaga też łykanie kapsułek z wiesiołka.
Zapisane

evaa
"Wiedza jest skarbem, który możemy wszędzie ze sobą zabrać".
Urszulka
« Odpowiedz #3 : 09-04-2008, 07:24 »

Witam.....polecam sprobowac POMADE o. Grzegorza Sroki..nazywa sie BONIDERM....sklad.....korzen lopianu,  korzen mydlnicy, pokrzywa, klacze tataraku. Warto sprobowac. Dziala jak mydlo. Poza tym rzeczywiscie dobrze jest stosowac kapsulki z wiesiolka lub ogorecznika.
Zapisane
Kasiaczek
« Odpowiedz #4 : 13-04-2008, 12:08 »

Dwa lata temu dostałam łupieżu pstrego na dekolcie i pleckach. Byłam u dermatologa który przepisał mi szampon STIEPROX (koszt 40zł). Stosowałam go w ten sposób że smarowałam nim plamki a po 2 minutkach przemywałam je  wodą. Pomogło dosłownie po trzykrotnym posmarowaniu co sprawdziłam po opalaniu w solarium smile plamki się opaliły i ich kolor nie różnił się z kolorem opalonej wcześniej skóry.
Zapisane
Phantom
« Odpowiedz #5 : 01-06-2008, 12:44 »

Ja mam łupież pstry na plecach od kiedy pamiętam (może przez brak nawyku mycia pleców podczas kąpieli w okresie dorastania).
Próbowalem Nizoralu, Stieproxu a także olejku herbacianego. Jakiś czas temu uzywałem clotrimazolum i plamki jakby zbladły a do tego sauna też jakby pomogła... ale to cholerstwo wciąż się trzyma... może dlatego że trzymało się wiele lat i teraz będzie potrzeba równie dużo czasu żeby zniknęło... a przyznam że zniknięcie tego sprawiło by mi OGROMNĄ radochę.
Zapisane
Evaa8
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-04-2004
Skąd: S.W.
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #6 : 02-06-2008, 17:52 »

Może warto smarować naparem z "naszego" glistnika? Pozdrawiam!
Zapisane

evaa
"Wiedza jest skarbem, który możemy wszędzie ze sobą zabrać".
Loret
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2007-2008. Obecnie nie stosuję.
Wiadomości: 415

« Odpowiedz #7 : 02-06-2008, 22:01 »

Cytat od: "Kuba7"
a przyznam że zniknięcie tego sprawiło by mi OGROMNĄ radochę.

Kuba - clotrimazolum jest skutecznym lekiem w pozbyciu się łupieżu pstrego, ale potrzeba na to trochę czasu i cierpliwości. Mojego kolegę w Niemczech lekarze leczyli różnymi specyfikami, ale łupież wciąż wracał. Teraz po łupieżu ani śladu wyleczył się właśnie clotrimazolum. :bezradny:
Zapisane

Zdrowie to nie egoizm, tylko mądrość.
Phantom
« Odpowiedz #8 : 02-06-2008, 22:30 »

Używałem go 2 tygodnie tak jak pisali w ulotce... może powinienem zastosować dlużej... spróbuję połączenia clotrimazolu i glistnika smile dzięki za rady.
Zapisane
Loret
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2007-2008. Obecnie nie stosuję.
Wiadomości: 415

« Odpowiedz #9 : 02-06-2008, 22:51 »

Cytat od: "Kuba7"
Używałem go 2 tygodnie tak jak pisali w ulotce

Kuba - clotrimazolum krem należy smarować 2-3 razy dziennie przez okres 2-4 tygodni :okok:
Zapisane

Zdrowie to nie egoizm, tylko mądrość.
Phantom
« Odpowiedz #10 : 03-06-2008, 06:55 »

A to chyba, że smile Bo smarowałem 1-2 razy dziennie. No to wracam do kuracji.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!