Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 23:24 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 ... 21   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Filmy, które po prostu trzeba zobaczyć  (Przeczytany 314586 razy)
Asicyna
« Odpowiedz #20 : 20-06-2008, 13:12 »

Shpeelka, no szkoda. Chociaż Ci powiem, że to raczej mój facio wyszukuje takie hiciory. Wie, że lubię Johnnyego Deepa, czy takich tam, to się nie stawia. I nawet chętnie ogląda.
Wręcz on się prędzej skusi na melodramat, niż ja.  smile Mnie pociąga bardziej mroczne kino.
Zapisane
Maciass26
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 1.05.2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 168

« Odpowiedz #21 : 22-07-2008, 00:35 »

Mam dla was super stronkę z filmami, niestety są po angielsku i są to wersje przeważnie kinowe, więc jakość pozostawia wiele do życzenia ale za to są same nowości. Sama strona jest jak najbardziej legalna bo nie ma na niej załadowanych filmów i nie trzeba ich też ściągać( filmy są załadowane na bezpłatnych serwerach i po zbuforowaniu oglądamy w domyślnym odtwarzaczu), więc nie łamię regulaminu forum podając linka do tej stronki.

Z filmów, które ostatnio oglądałem i zrobiły na mnie niemałe wrażenie to:
The Mist, Pathology, Untraceable, Prom Night, Wanted, Insanitarium, Boot Camp, Felon ( trzymają w napięciu, dla ludzi o mocnych nerwach )

www.watch-movies.net

Miłego oglądania
Zapisane

Najpierw Cię ignorują.
Potem śmieją się z Ciebie.
Później z Tobą walczą.
Później wygrywasz.
WIEDZA OCHRANIA, IGNORANCJA ZAGRAŻA!
Tereska
« Odpowiedz #22 : 03-08-2008, 22:57 »

W końcu go obejrzałam
Piękny..... i straszliwie smutny, zwłaszcza, że ja podobnie jak bohater filmu zawsze wybieram jakąś dzicz na własne eskapady.. Już nie raz zastanawiałam się, czy to co sobie zjadłam mnie nie zabije...
Jednak stawiam wszystko na takie życie, niż na życie w ramkach bezpieczeństwa (czytaj ograniczeń)
Przyroda daje mi wszystko, całkowitą pełnię szczęścia
Zapisane
Asicyna
« Odpowiedz #23 : 18-08-2008, 11:22 »

"Dexter" to akurat nie film, ale serial. Od razu dodam, że zazwyczaj nie oglądam i nie lubię seriali. Nie obejrzałam w zasadzie żadnego serialu poza moim ukochanym "Miasteczkiem Twin Peaks", ale tym razem zrewidowałam swoje poglądy.

Serial pt. "Dexter" nie jest filmem dla każdego widza. Tytułowy bohater, to współpracownik laboratorium policyjnego w Miami, specjalista ds. krwi, a jednocześnie SERYJNY MORDERCA!
W kolejnych odcinkach pozajemy historię Dextera, jego życie osobiste, jego pracę i jego samego. Dowiadujemy się ostatecznie, co zdeterminowało jego charakter na tyle, by stworzyć go takim, jakim jest. W sezonie I wszystkie te sprawy krążą wokół sprawy innego seryjnego mordercy, zwanego "Ice-Truck Killer" (Zabójca z samochodu chłodni); II sezonie wokół głównego bohatera, którego działalność "w godzinach nadliczbowych" wychodzi na jaw.

Serial trzyma w napięciu, jest ciekawy, następują szybkie zwroty akcji. Nie brak tu wątku miłosnego, sensacyjnego i psychologicznego. "Dexter" to nie jest jedna z płytkich policyjnych, lekkich opowiastek służących zabiciu czasu. Od tego serialu po prostu nie można się oderwać i ku swojemu wielkiemu zdziwieniu, widz odkrywa już po kilku początkowych odcinkach, że sympatyzuje z głównym bohaterem, gubiącym się w gąszczu ludzkich zachowań, które są dla nas naturalne, a których on w ogóle nie rozumie. Jest nieśmiały wobec kobiet, nie rozumie seksu, nie potrafi nawiązywać przyjaźni.

Przewrotność tej historii oraz sposób gry wykonawcy tytułowej roli, Michael C. Hall sprawiają, że nie sposób nie polubić seryjnego mordercy usuwającego ze świata społeczne męty.

Tak, jak wspomniałam jednak na samym początku - nie jest to film dla każdego. Nie ma w nim, co prawda, żadnych drastycznych scen rodem z "Piły", czy "Hostelu", ale pojawia się widok martwych ciał, poodcinanych kończyn, czy rozbryzgów krwi, który ludzi o słabszych nerwach potrafiłby doprowadzić co najmniej do mdłości.

Wszystkich innych - zachęcam szczerze do obejrzenia tego niesamowitego serialu, który mnie po prostu rzucił na kolana. Nie wiem, ile odcinków pokaże TVN, ale z tego co wiem, na pewno szykują się do pokazania sezonu I, od 2.09.2008r., o godz. 23.30. Dla tych wszystkich nieszczęśników, którzy, tak jak ja, muszą wcześnie wstawać do pracy, proponuję nagrać sobie poszczególne odcinki.

A tu jeszcze trochę informacji:
http://www.filmweb.pl/f331618/Dexter,2006
Zapisane
Beata M.
« Odpowiedz #24 : 19-08-2008, 12:04 »

Wczoraj obejrzałam pilota tego serialu  DEXTER ,zaczyna się interesująco ,nie wiem dlaczego przy moich skrajnie pacyfistycznym nastawieniu ,uwielbiam seriale i ksiązki o seryjnych mordercach.Oczywiście moim klasykiem zarówno filmowym jak i ksiązkowym jest Milczenie owiec i niepowtarzalny dr Lecter.Kiedyś ta lektura zainspirowała mnie do zajęcia się zagadnieniami z dziedziny  psychologii ,trwało to kilka lat ,a fascynacja seryjnymi mordercami trwa do dziś smile
Zapisane
Asicyna
« Odpowiedz #25 : 22-08-2008, 10:16 »

Beatko, to możemy sobie podać ręce. Ja również fascynuje się tematem zaburzonych umysłów: tzw. osobowości nieprawidłowych (nazwa wymyślona chyba po to, by dany psychopata się nie obraził  msn-wink ).

Może jest to po prostu fascynacja czymś, co jest nam zupełnie obce i niezrozumiałe - przynajmniej do końca.
Zapisane
Beata M.
« Odpowiedz #26 : 22-08-2008, 10:48 »

obejrzałam już 5 odcinków ,mam  cały sezon na moim pendrive smile ale swietny film !!!!! przynajmniej mam teraz powód aby telewizor właczyć smile))) a Dexter i kodeks Harego to istny majstersztyk smile
Sęk w tym ,że psychopatyczni mordercy jak równiez ludzie pozbawieni zwykłych ludzkich odruchów ,nie postzregają i nie myslą tak jak my ,ludzie obdarzeni empatią .
Dla nich sa to odruchy innego rodzaju,morderca mordując (nie w afekcie)
doznaje jakiegos spełnienia ,którego my nie rozumiemy.
Dlatego narracja Dextera ,który pozwala nam zagłębic się w jego sposób odczuwania i myslenia ,jest w tym filmie jednym z jego atutów.Pozwala widzieć to czego my nie widzimy.
Zapisane
Pablo
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 21-08-2006
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 386

« Odpowiedz #27 : 22-08-2008, 19:51 »

A ja polecam film Once. Zauroczył mnie prostotą, naturalnością i przepiękną muzyką Glena Hansarda i Markety Irglovej.

Szczegóły o filmie tutaj: http://once.filmweb.pl/
A wyrywkowo można posłuchać tutaj: http://www.oncesoundtrack.com/
Zapisane
Beata M.
« Odpowiedz #28 : 23-08-2008, 09:26 »

Asicyna cos Ty narobiła !!!! wxczoraj do pierwszej w nocy oglądałam Dextera !!!!!!
Zapisane
Asicyna
« Odpowiedz #29 : 25-08-2008, 11:19 »

Hihihi! A my to co! Ostatni weekend, jak nie było pogody to non stop oglądaliśmy! W sobotę też nas pierwsza w nocy zastała!  biggrin

Super jest ten serial, co? Jak dla mnie - fenomen: psychopatyczny seryjny morderca wzbudzający niekłamaną sympatię widzów.   I wciąga, jak - nie przymierzając - chodzenie po bagnach.
Zapisane
Beata M.
« Odpowiedz #30 : 25-08-2008, 12:26 »

słuchaj w interku są tylko dwa sezony !!!!! może wiesz o trzecim?
Słuchaj ten film w gruncie rzeczy przypomina mi odwieczny dylemat jaki ludzie roztrząsają przy pomocy filmów ,książek.
Granica  Nałkowskiej jest jednym z nich ,jesteśmy tacy jacy myslimy,że jesteśmy ,czy tacy jakich nas widzą inni.I tutaj jest to samo.
W dobrej czy złej wierze,czy morderstwo jest usprawiedliwieniem dla mordercy ,nawet gdy czyni to w słusznym celu.?
Jak to rozstzrygnąć , postawić w jednym szeregu z mordercą niewinnego człowieka ?
Zapisane
Asicyna
« Odpowiedz #31 : 26-08-2008, 07:52 »

Beatko, z tego co czytałam, to trzeci sezon jest dopiero rozważany. Mam nadzieję, że jednak się skuszą i go nakręcą. Bardzo mi się podobało to, co do tej pory widziałam. Obydwa sezony obejrzałam z wypiekami na twarzy.

Rzeczywiście, te przedstawione tutaj tematy są niesamowicie głębokie, wbrew - wydawałoby się zwyczajnej hollywoodzkiej sensacji. Najwięcej o postrzeganiu przez innych ludzi, tego, kim jesteśmy mówiła moim zdaniem scena, w której Dexter - za przeproszeniem - strzelił z bańki (to cudowne określenie pasuje tu jak pięść do nosa) sierżanta Doeks'a, po czym wyszedł spokojnie, powolutku, jak gdyby nigdy nic i pozwolił sierżantowi rzucić się na siebie.

Problem tzw. usprawiedliwionego mordu to też ciekawa sprawa. Podobał mi się sposób, w jaki twórcy serialu podeszli widzów w drugiej serii. Najpierw, przez cały czas trwania historii obserwujemy wspomnienia z przeszłości, gdzie ojciec uczy Dextera właściwego, jego zdaniem, spożytkowania jego psychozy. Potem, oglądając Dextera pozbywającego się najgroźniejszych mętów społecznych, a jednocześnie troszczy się o kobietę skrzywdzoną przez los, bawi się z jej dziećmi, zaczyna "coś do niej czuć" (pomijając wątek wstrętnej Lili), odczuwamy coraz większą sympatię do tytułowego bohatera, by następnie dostać obuchem w głowę, gdy ojciec Dextera odkrywa, że stworzył potwora.

Genialne!
Zapisane
Beata M.
« Odpowiedz #32 : 26-08-2008, 11:03 »

Wstrętna Lili ,? dzięki niej on chyba zaczyna rozumieć o co w zyciu chodzi.
Trzeci sezon ? to znaczy ,że Dextera nie skażą ? ale nic mi nie mów smile
Zapisane
Asicyna
« Odpowiedz #33 : 27-08-2008, 07:49 »

Beatko, ja się po prostu tak wczułam i tak mi żal tej biednej Rity było, że cały czas skakałam po pokoju, jaka ta Lila jest okropna. Aż się ze mnie mój facio śmiał.

Ale masz rację, oczka to ona mu otworzyła.

Nic więcej nie powiem.  biggrin
Zapisane
Pablo
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 21-08-2006
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 386

« Odpowiedz #34 : 27-08-2008, 09:15 »

Cytat od: "Asicyna"
Nic więcej nie powiem.

I nic więcej nie mówcie (piszcie), bo właśnie oglądam msn-wink
Zapisane
Beata M.
« Odpowiedz #35 : 27-08-2008, 11:30 »

Kurcze Pablo a mnie język świerzbi.
Zapisane
Asicyna
« Odpowiedz #36 : 28-08-2008, 08:34 »

hihi! No, Pablo, to widzę, że mamy kolejnego "zarażonego". Podziel się wrażeniami.  biggrin
Zapisane
Pablo
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 21-08-2006
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 386

« Odpowiedz #37 : 28-08-2008, 09:34 »

Pomysł serialu rzeczywiście bardzo ciekawy - zabójca, którego można polubić. Jestem w połowie pierwszego sezonu. Czekam tylko na weekend, co by trochę zwiększyć tempo msn-wink "Dexter" wciągnął mnie i żonkę okrutnie. Podobnie zresztą jak "Lost" i "Prison Break".
Zapisane
Beata M.
« Odpowiedz #38 : 28-08-2008, 15:20 »

Mi zostały jeszcze tylko ostatnie dwa!!!! i jestem podekscytowana ,ale nie pisnę słówka:)A LOST również mnie wciągnął.Jeszcze Renegesis lubie obejrzeć ,też świetny serial.
Zapisane
Phantom
« Odpowiedz #39 : 28-08-2008, 19:15 »

Słucham muzyki z Dextera - jest świetna. Ale serialu nie obejrzę bo jeszcze mnie pochłonie:)
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 21   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!