Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 17:31 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wzmożony refluks po czosnku  (Przeczytany 11035 razy)
Adelina
« : 19-05-2008, 11:58 »

Dzien dobry.
Mam do Pana prosbe prosze mi cos poradzic- zazywałam czosnek w kapsułkach(walmark) przez tydzien i od tego czasu wzmógł mi sie bardzo ale to bardzo mocno refluks zołciowy-czosnek juz dawno odstawiłam. Niestety mimio odstawienia suplementu - bardzo wzmozony refluks nie powrócił do dawnego stanu (lekkiego).Do dzis załuje ,ze cokolwiek bralam oczywiscie oprócz Mo.Nie moge jesc ani pic bo czuje jak rozrywa mi przełyk Prosze o pomoc Panie Józefe.
Zapisane
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #1 : 19-05-2008, 15:05 »

Adelino, zanim Mistrz odpowie chciałabym zapytać a czy przed zastosowaniem tych kapsułek jadłaś żywy czosnek?
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Zibi
« Odpowiedz #2 : 19-05-2008, 17:05 »

Zastosuj koktajle z błonnikiem oraz pij wodny macerat z siemienia lnianego, czyli taką galaretkę, a później wdrażaj, ale powoli - wodny macerat czosnkowy. Na refluks, początkowo stosuj dietę rozdzielną niskowęglowodanową, unikaj ostrych przypraw, ewentualnie odstaw też preparaty magnezowe, a staraj się dostarczać magnez wraz z pożywieniem (np. z kaszą, orzechami, czy z w/w koktajli), pij systematycznie MO. Sprawdź - czy masz nietolerancję na sok cytrynowy, w jakim stopniu...
« Ostatnia zmiana: 13-10-2011, 15:05 wysłane przez Zibi » Zapisane
Adelina
« Odpowiedz #3 : 19-05-2008, 18:59 »

Dziiekuje za odpowiedź.
Zapisane
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #4 : 22-05-2008, 09:58 »

Mistrzu z informacji na priv wiem ,że Adelina skręca sie z bólu , nie może jeść ...straszny stan.
Poszła za moim przykładem i zaczęła jeść ten czosnek. Mnie pomógł , Jej najwyraźniej bardzo zaszkodził.
Czy Mistrz mógłby coś doradzić co złagodzi Jej cierpienia.
Mistrz jest znawcą ziół i wielu innych wspaniałych metod.
Jedyna nadzieja w Panu.
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #5 : 22-05-2008, 10:42 »

W celu złagodzenia objawów proponuję zastosować sodę oczyszczoną: czubatą łyżeczkę sody oczyszczonej włożyć do ust i popić szklanką wody. Dodatkowo pozostać na diecie kleikowej.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Adelina
« Odpowiedz #6 : 23-05-2008, 06:06 »

Mistrzu czy ta sode stosowac tez w refluksie zołciowym? bo to własnie on mi sie strasznie nasilil po czosnku.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #7 : 23-05-2008, 09:38 »

Można spróbować.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Adelina
« Odpowiedz #8 : 23-05-2008, 14:07 »

Dziekuje.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!