Niemedyczne forum zdrowia
23-04-2024, 18:20 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Chroniczne zmęczenie...  (Przeczytany 6418 razy)
Izunia 3ch
« : 21-05-2008, 19:07 »

Proszę o radę.
Mój mąż ostatnio ciągle pracuje i ciągle jest zmęczony. Czy mogę mu podać taki zestaw:
-mleczko pszczele,
-propolis,
-minerały,
-sok z Noni.
-mogę mu coś jeszcze dodać? (jakiś żeńszeń, pax czy koenzym)???
Zibi - moze Ty coś podpowiesz?
Proooooooooooooszę o odpowiedź...
Zapisane
Zibi
« Odpowiedz #1 : 21-05-2008, 19:39 »

   Ja bym mu podał: MO, KB w wersji mega z pokrzywą, białko o najwyższej wartości biologicznej i dobre tłuszcze oraz informację - jakich trucizn nie jeść, czyli odżywiać się zgodnie z zasadami zdrowego odżywiania. Jest to chyba cenniejsza informacja niż taka, co ma jadać.
   Jeśli ma nieszczelny przewód pokarmowy, to możesz mu podawać „cuda na kiju", nawet ze złota, to ani „suplementy”, ani pożywienie nie będzie dla niego lekarstwem, nawet jeśli mu dowieziesz komplet niezbędnych 60. substancji odżywczych. Po mojemu, to taki syndrom chronicznego zmęczenia jest też spowodowany toksemią organizmu plus zaklejonym śluzem patologicznym jelita cienkiego, gdzie kosmki jelitowe nie mogą pobierać ani z pokarmu, ani z tych wszystkich fabrycznych suplementów substancji odżywczych w pełnych, prawidłowych ilościach oraz w odpowiednich proporcjach.
   Pewnie Ci nie dogodzę, ani Mężowi taką informacją, gdyż taka prawda jest raczej niewygodna… Niektórzy wolą zażyć coś "ekstra", po czym się dobrze poczują, ale zapominają, że to tylko maskowanie, a po pewnym czasie znów wychodzi "naga” prawda smile.
« Ostatnia zmiana: 13-10-2011, 14:43 wysłane przez Zibi » Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #2 : 21-05-2008, 19:42 »

Żadna suplementacja, ani wyżywienie (dieta) nie zastąpi snu i wypoczynku. Radziłbym wysypiać się i odpoczywać.

Natomiast ze swojego doświadczenia wiem, że regenerację organizmu (zarówno jeśli idzie o wysiłek fizyczny jak i psychiczny) wzmacnia podaż cynku i magnezu. Wiele firm oferuje chelat tych pierwiastków w postaci formuły ZMA. Tyle, że to moje doświadczenie powstało w czasach gdy byłem jeszcze pod urokiem reklam i propagandy producentów odżywek sportowych. Wyrosłem już z tego. Zdrowe odżywianie to podstawa. Radziłbym więc szukać cynku, magnezu w pożywieniu np. w pestkach dyni (oczywiście oprócz wypoczynku). Suplementacją możemy - na krótko - oszukać organizm. Takie jest moje osobiste zdanie :)
« Ostatnia zmiana: 06-09-2010, 20:17 wysłane przez Heniek » Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #3 : 21-05-2008, 20:33 »

Każdego mężą da się odkręcić byle nie na siłe.Po prostu podawaj mu taki koktajl czy jajecznicę na masełku swojskim bez gadania ,że to to zdrowe i tak dalej...czyli nie przytruwaj( jak to mówia mężowie),
Zrób Mu do pracy kanapki z pastą z dyni, slonecznika i sezamu na oliwie , dodaj do tego warzywka.Innym razem zrób sałatkę z grochu, papryczki, cebulki...i co tam Ci przyjdzie do głowy byleby smaczne było i zdrowe.
Efekty przyjdą szybko , sama zobaczysz.
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Izunia 3ch
« Odpowiedz #4 : 21-05-2008, 20:45 »

Jeżeli chodzi o odżywianie to nie ma z nim problemu, odżywiamy się zdrowo, ale co do MO to jest problem...
Zapisane
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #5 : 21-05-2008, 20:50 »

U mnie też były jakieś bzyczenia na początku, a teraz to jak zapomnimy zrobić wieczorem to się budzi w nocy i robi MO...ale nacisku nie było.Tylko  UPRZEJMA propozycja.
No i syn wjechał na morale bo już pił ze mną.
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!