Niemedyczne forum zdrowia
27-04-2024, 02:51 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zatkane uszy od wewnątrz  (Przeczytany 7577 razy)
hajdi
« : 22-05-2008, 11:01 »

Panie Józefie,
od 2 tygodni przechodzę intensywne oszyszczanie zatok po zakraplaniu alocitem. Niestety wydzielina spływa częściowo do wewnętrznych kanałów słuchowych. Mam przez to pogorszony słuch i czuję nieustanne cisnienie wewnatrz uszu.
Jak można się tego pozbyć?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1 : 22-05-2008, 11:53 »

Należy wdmuchiwać powietrze w zatkany pacami nos. To powinno spowodować udrożnienie kanałów słuchowych i spłynięcie ropy. Najlepiej robić to pod gorącym prysznicem, albo po uprzednim przemyciu twarzy ciepłą wodą. Dobre efekty można uzyskać także po parówkach z dodatkiem szałwii, które są opisane w t. 1.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
hajdi
« Odpowiedz #2 : 23-05-2008, 07:23 »

Dziekuję

Dodano

Cytat od: Mistrz
Dobre efekty można uzyskać także po parówkach z dodatkiem szałwii, które są opisane w t. 1.
Ponieważ pożyczyłem swoją książkę nie mam możliwości na razie do niej zajrzeć.  Czy ktoś z forumowiczów mógłby napisać jak się robi takie parówki.
Zapisane
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #3 : 23-05-2008, 08:03 »

"Zagotować 3 litry wody. Garnek z wodą postawić na niskim taborecie i wsypać czubatą łyżkę szałwii. Nie mieszć. Usiąść na wyższym taborecie , nakryć się kocem tak, żeby koc stworzył namiot, w środku którego znajduje się garnek z parującą wodą, a nad nim nasza twarz. Następnie ostrożnie zbliżać twarz do powierzchni wody tak blisko, jak pozwoli temperatura pary.
Uwagi.
1. Parówki na głowę należy stosować w przypadku zablokowania drożności nosa, bólów głowy wywołanych zapaleniem zatok oraz przy infekcji kanałów słuchowych.
2. Do nakrycia należy użyć dużego koca, ponieważ mały koc lub ręcznik nie gwarantuje utrzymania temperatury pary przez odpowiedni czas.
3. Podczas zabiegu należy siedzieć na taborecie, ponieważ oparcie krzesła nie pozwala na stworzenie szczelnego namiotu.
4. Ponieważ wysoka temperatura pary może powodować omdlenie, to dla bezpieczeństwa przy zabiegu powinna być obecna druga osoba." - str. 154
Pozdrawianki,  smile
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
hajdi
« Odpowiedz #4 : 23-05-2008, 08:35 »

Dzięki
Zapisane
ania0675
« Odpowiedz #5 : 05-09-2008, 16:25 »

Witam,
może moje pytanie nie będzie na miejscu, ale mam watpliwość co do "wdmuchiwania powietrza w nos"... czy chodzi o próbę wypychania powietrza nosem i uszami, czy "wciągnięcia" go? Proszę o rozwianie wątpliwości.

Pozdrawiam
Zapisane
Nela_23
« Odpowiedz #6 : 05-09-2008, 16:38 »

Chodzi o wypychanie powietrza nosem przy zatkanym palcami nosie.
Zapisane
ania0675
« Odpowiedz #7 : 05-09-2008, 16:41 »

dzięki serdeczne,
tak mi się wydawało, ale spór toczył się już na szczeblu familii  msn-wink

pozdrawiam
Zapisane
zielona
« Odpowiedz #8 : 09-09-2008, 12:59 »

Witam!
Dobrym rozwiązaniem jest świecowanie uszu, które dzięki m.in. olejkom eterycznym rozgrzewa przewód słuchowy i ułatwia odprowadzenie ropnej wydzieliny  smile Pozdrawiam
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!