Niemedyczne forum zdrowia
23-04-2024, 15:43 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kosmetyki do makijażu  (Przeczytany 76588 razy)
Aguś
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 36
MO: 01-01-2014
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 17

« : 23-05-2008, 23:26 »

jakie najlepsze?smile tzn możliwie najbardziej naturalne? coś polecacie?smile
pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: 08-03-2010, 13:12 wysłane przez Szpilka » Zapisane
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #1 : 25-05-2008, 19:29 »

Ja polecam tę stronkę.
http://www.naturalne-kosmetyki.net/index.html
A jeśli chodzi o makijaż to chyba trzeba by poczytać coś o czasach w których żyła np. piękna Kleopatra.
Nie żartuję, tylko nigdy sie nie spotkałam z naturalnym tuszem do rzęs czy kredką. biggrin
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Amdea
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 21-03-2008
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 217

« Odpowiedz #2 : 25-05-2008, 19:35 »

http://www.bionatura.pl/catalog/product_info.php?cPath=21_26_73&products_id=69
Twierdzą, że naturalne.
Kredka - Kajal czarny 01 - Skład: tłuszcz z pestek palmowych, ciałka tłuszczowe z oczyszczonych kwasów tłuszczowych, utwardzony olej kokosowy, talk, japoński wosk, naturalna wit. E, naturalna wit. C, minerał łyszczyk, tlenki żelazowe, wodorotlenki żelazowe.
Zapisane
Aguś
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 36
MO: 01-01-2014
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 17

« Odpowiedz #3 : 25-05-2008, 20:11 »

ok, super, popatrzę!  dzięki smile
Zapisane
Loret
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2007-2008. Obecnie nie stosuję.
Wiadomości: 415

« Odpowiedz #4 : 26-05-2008, 08:50 »

Aguś - do makijażu twarzy mogę Ci polecić puder brązujący w postaci wilgotnego kamienia o bogatym zestawie korzystnych dla skory komponentów- Ziemia Egiptu firmy Bi-Kor. Osobiście używam od 3 lat i jestem bardzo zadowolona :tak:
Zapisane

Zdrowie to nie egoizm, tylko mądrość.
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #5 : 26-05-2008, 09:08 »

O tej ziemi egipskiej słyszałam od siostry.Teraz stosuje go pół mojej rodziny, niestety ..tani nie jest. Smutny
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #6 : 26-05-2008, 09:26 »

Loret, jeśli rzeczywiście ten krem brązujący tak łatwo się rozprowadza, jak piszą tu, np: www.sklep-med.pl/product_info.php/cPath/105/products_id/567?osCsid=15aedfc817b5789634b7d9ab0a05d3ca,
to nawet może zainwestowałabym w niego chociaż na okres letni.
Nie korzystam z solarium oraz z intensywnych kąpieli słonecznych, buźkę mam jak na lato zawsze bladą, a na dodatek pod wpływem promieni słonecznych, bardziej uwydatniają się przebarwienia, które powstały jako alergia na słońce 11 lat temu w czasie ciąży. Być może to jest krem dla mnie  smile ?
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #7 : 26-05-2008, 10:47 »

Patrząc na doświadczenia kobitek z mojej rodziny to warto zainwestować.Poza tym moja Mama , która jest uczuleniowcem na wszelakie kosmetyki toleruje tę ziemię wyjątkowo dobrze.No i efekt też jest ciekawy.
Rozprowadza się go bardzo prosto.
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Loret
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2007-2008. Obecnie nie stosuję.
Wiadomości: 415

« Odpowiedz #8 : 26-05-2008, 11:18 »

Cytat od: "editho"
niestety ..tani nie jest. Smutny

Zgadzam się z Tobą, ja dostałam ten puder w prezencie, ale od 3 lat mam to samo opakowanie i końca zużycia nie widać  
Cytat od: "Chamomillka"
krem brązujący tak łatwo się rozprowadza

To de facto nie jest krem tylko puder w kamieniu. Trzeba mieć trochę wprawy w jego nakładaniu no i dobry gruby pędzel, wystarczy tylko minimalne muśnięcie najpierw kości policzkowych przechodząc powoli na całą twarz, aby uzyskać kolor opalenizny. Ja zawsze najpierw stosuję podkład /Max Factor Pan Stik True Beige 12 cena 35 zł.ważność 60 mies/, który może też służyć jako korektor, świetnie tuszuje wszystkie przebarwienia. Do rzęs używam tuszu Bourjois Volume Glamour lub Coup de Theatre. Mam cerę wrażliwą i delikatną, a po tych kosmetykach nie mam problemów.  :okok:
Zapisane

Zdrowie to nie egoizm, tylko mądrość.
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #9 : 26-05-2008, 12:15 »

Edith, dziękuję za dobrą opinię o kosmetyku  smile .

Loret, na stronie którą podałam wyżej, tak jest napisane : "krem odżywczy z minerałami", dlatego użyłam tego określenia  msn-wink .
Pędzel dobry posiadam, a podkładów używam z Avon w postaci musu lub taki z pompką (Warm Beige), są dobrej jakości, ale na beton plamek nie pokryją .
Dzięki za podpowiedź z tym tuszem Bourjois, już od jakiegoś czasu zastanawiałam się nad jego zakupem.
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Loret
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2007-2008. Obecnie nie stosuję.
Wiadomości: 415

« Odpowiedz #10 : 26-05-2008, 13:03 »

Chamomillka - Pan Stik jest w sztyfcie i dlatego dobrze kryje, moja koleżanka ma trądzik różowaty i bez niego ani rusz!    luzik
Zapisane

Zdrowie to nie egoizm, tylko mądrość.
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #11 : 26-05-2008, 13:39 »

Ach, to takie cudo  biggrin !
Obejrzę go przy najbliższej okazji w sklepie z kosmetykami.
Dzięki!
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Asicyna
« Odpowiedz #12 : 26-05-2008, 20:30 »

To i ja swoje 3 grosze dorzucę: Moja przyszła szwagierka, która - na marginesie ma straszne problemy z cerą trądzikową - od lat stosuje Ziemię Egipską i jest niesamowicie zadowolona z efektów. Podobno na trądzik działa leczniczo. Nie wiem, na ile jest to prawda, bo ona używa poza tym tylu podkładów, korektorów i utrwalaczy, że nie wiem, czy ta Ziemia w ogóle ma szanse się do skóry przebić  msn-wink
W każdym razie, kolor jest bardzo ciemny - ja nie mogłabym tego używać nawet jako różu niestety.
Zapisane
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #13 : 26-05-2008, 21:18 »

Cytat od: "Asicyna"
Podobno na trądzik działa leczniczo.

 Zadzwoniłam do siostry, która stosuje tę ziemię i powiedziała, że kupiła ze względu na trądzik (tak Jej poleciła kosmetyczka).
Jest bardzo zadowolona.Najwyraźniej  działa podobnie do glinki zielonej czy innego koloru, czyli antybakteryjnie.
Ja robię maseczki z glinki zielonej i naprawdę jest super..Oczywiście jeszcze peeling kawowy....to jest najlepszy patent na peeling jaki kiedykolwiek widziałam.
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Bibi
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: od maja 2006, niestety z pół roczną przerwą
Skąd: Kraków
Wiadomości: 67

« Odpowiedz #14 : 26-05-2008, 21:22 »

co do tuszu to świetnie sprawdza się "rimel glam eyes". jest niedrogi (25 zł) nie uczula i nie osypuje się. rzadko używałam tuszów, bo zazwyczaj po dwóch godzinach miałam oczy czerwone jak od płaczu i ciemne cienie bo się paskudztwo osypywało - a tym razem o dziwo wszystko jak należy smile
Zapisane

Imperium się nie poddaje, Imperium kontratakuje! smile
Loret
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2007-2008. Obecnie nie stosuję.
Wiadomości: 415

« Odpowiedz #15 : 27-05-2008, 07:57 »

Cytat od: "Asicyna"
W każdym razie, kolor jest bardzo ciemny - ja nie mogłabym tego używać nawet jako różu niestety.

Asicyna - może dla Ciebie będzie odpowiednia Ziemia Słoneczna? smile
http://esentia.pl/Lavertu_Ziemia_Sloneczna_p25577.htm
moja koleżanka ma kolor 02 i jest bardzo zadowolona smile
Kosmetyk można kupić w dużych domach towarowych.
Zapisane

Zdrowie to nie egoizm, tylko mądrość.
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #16 : 27-05-2008, 08:48 »

Loret, to chyba ta Ziemia Słoneczna z Lavertu będzie bardziej odpowiednia też i dla mnie. Również się obawiam, że Ziemia Egipska może być dla mnie zbyt ciemna, a wtedy to moja twarz będzie bardzo się różniła od reszty ciała  msn-wink .
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Loret
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2007-2008. Obecnie nie stosuję.
Wiadomości: 415

« Odpowiedz #17 : 27-05-2008, 09:12 »

Chamomillka - masz trzy kolory do wyboru i myślę, że wybierzesz najbardziej odpowiadający Twojej karnacji skóry :okok:
Zapisane

Zdrowie to nie egoizm, tylko mądrość.
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #18 : 27-05-2008, 09:21 »

Chciałam  dodać ,ze warto looknać na allegro.Tam jest ziemi egipskiej do wyboru do koloru.Trzeba by poczytać opinie kupujących.
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #19 : 27-05-2008, 10:28 »

Dziewczyny, bardzo bardzo dziękuję  biggrin !!!
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!