Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 20:50 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zdrowie a seks  (Przeczytany 66987 razy)
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.357

« : 03-06-2008, 09:01 »

Wiadomo, że grzybica powoduje spadek libido i zaburzenia potencji u mężczyzn. Ja zaobserwowałem coś innego.
Po zmianie diety na zdrową, wyeliminowaniu używek znacznie zmniejszyło się moje zapotrzebowanie na seks, ale nie dlatego, że jestem zmęczony czy osłabiony. Wprost przeciwnie mam więcej energii. Czy zaobserwowaliście też to u siebie?
Zapisane
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #1 : 03-06-2008, 10:41 »

Zazdroszczę Ci.....ja jestem PANI ZIMA....w przeciwieństwie do wrodzonego temperamentu.
Nawet miałam tu na forum popytać co by tak można zrobic  w stronę podniesienia libido... Smutny
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Zibi
« Odpowiedz #2 : 03-06-2008, 11:06 »

Może po prostu należy zaśpiewać sobie: - "Tango libido" - M. Maleńczuka... i zakrzątać się trochę po garderobie... msn-wink
« Ostatnia zmiana: 14-10-2011, 16:20 wysłane przez Zibi » Zapisane
Shpeelka
« Odpowiedz #3 : 03-06-2008, 11:08 »

Cytat od: "Zibi"
Może po prostu należy zaśpiewać sobie "tango libido" M. Maleńczuka......"zakrzątać się trochę po garderobie....." Mruga

Uderz w stol.... biggrin

Editho, ja w sumie tez zaliczam sie do zimy,ale zauwazylam,ze zmienia sie to z uplywem czasu w strone lata. Zreszta niejednokrotnie sie przekonalam ,ze chodzi glownie o blokade psychiczna zwiazana z objawami chorobowymi. Kiedy mijaja, stosunek sie zmienia... tzn nastawienie biggrin ....chociaz stosunek tez biggrin
Moze jakies dopalacze?  naughty
Zapisane
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #4 : 03-06-2008, 11:21 »

Tak z tym stołem to Ci sie udało  
A ja nigdy nie byłam zimą  i tu taki klops...
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #5 : 03-06-2008, 11:34 »

Cytat od: "Editho"
A ja nigdy nie byłam zimą i tu taki klops...

Editho, to wszystko przez Twoje zestresowanie i odpowiedzialność w podświadomości, aby już więcej nie było "grzybobrania" ... świadomość kosztuje, tylko błoga nieświadomość nie ma zahamowań,  confused
Shpeelko nożyce do cięcia, a nie do gadania służą,  msn-wink  biggrin
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #6 : 03-06-2008, 11:37 »

Ja myślę Editho że Ty się ciąży boisz i stąd te opory.
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #7 : 03-06-2008, 11:42 »

Cytat od: "kazof"
tylko błoga nieświadomość nie ma zahamowań


No i widzisz zgadzam sie z TOBĄ na 100%.To działa w wielu dziedzinach.
Kiedyś dziwiłam się dziewczynie , którą notorycznie zdradzał Jej facet, ze nie chce tego zobaczyć.
Są nadal szczęśliwą parą.
Ja tak nie umiem ..sprawdzone biggrin
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Zibi
« Odpowiedz #8 : 03-06-2008, 11:56 »

To w tym układzie, świeża pokrzywa, może "wyciągnie Cię z dołka"?
« Ostatnia zmiana: 14-10-2011, 16:14 wysłane przez Zibi » Zapisane
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #9 : 03-06-2008, 11:58 »

Cytat od: "Editho"
Są nadal szczęśliwą parą.

raczej "są nadal parą" ... bo to "szczęście" to raczej wątpliwe, takie "na siłę" ...  Smutny
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #10 : 03-06-2008, 11:59 »

Co Ty Ona jest taka szczęsliwa ,że szok..to jest prosty sposób myślenia i błoga nieświadomosć.
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #11 : 03-06-2008, 12:03 »

Cytat od: Zibi
To w tym układzie, świeża pokrzywa, może "wyciągnie Cię z dołka"?
Złociutki, pokrzywa teraz kwitnie i już straciła swoją moc ... przestawia się sama na przetrwanie gatunku,    biggrin  
« Ostatnia zmiana: 14-10-2011, 16:15 wysłane przez Zibi » Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #12 : 03-06-2008, 12:12 »

No to zaczniemy od..głowy strony.
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Zibi
« Odpowiedz #13 : 03-06-2008, 12:20 »

Cytat
Złociutki, pokrzywa teraz kwitnie i już straciła swoją moc ... przestawia się sama na przetrwanie gatunku

To teraz tak mocno pokrzywy zajęte są sobą, że nie pomogą Editho...Smutny
« Ostatnia zmiana: 14-10-2011, 16:17 wysłane przez Zibi » Zapisane
Amdea
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 21-03-2008
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 217

« Odpowiedz #14 : 03-06-2008, 17:22 »

Etitho, a słyszałaś o lubczyku i kozieradce? Jak nie, to poczytaj - http://www.rozanski.henryk.gower.pl/fitoterapia3.htm
"Składniki sterydowe kozieradki działają wyraźnie hormonalnie i wykazują wpływ anaboliczny. Pobudzają strefy rozrodcze paznokci i włosów, zwiększają wydzielanie androsteronów i estrogenów." ( http://www.luskiewnik.gower.pl/acneinversa2002_apokr.htm )  
smile No i przy okazji włosy ładniejsze urosną.  smile
Zapisane
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #15 : 03-06-2008, 17:35 »

Amdea u mnie w domciu lubczyk schodzi w ilosciach OGROMNYCH. Uwielbiam go.Kozieradka mniej.
Tylko ile ja bym musiała się  nawciągać tego lubczyku???
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Boja
« Odpowiedz #16 : 03-06-2008, 17:37 »

Nawet paznokcie i włosy zrobią sie rozrodcze? No,no.  A lubczyk mam na działce (aż 2 krzaki!) jest bardzo bobry o smaku intensywnego maggi i dodaję do wszystkiego (mięsa, zupy, kasze, na chlebek) A reszta niech zostanie milczeniem.
Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #17 : 03-06-2008, 18:17 »

W wątku padło już nazwisko dr H. Rożańskiego. Ciekawe rzeczy pisze ten naukowiec o buzdyganku ziemym (tribulus terrestris). Jest to dość popularne ziółko wśród sportowców-mężczyzn mające m.in. podnosić poziom testosteronu, libido i chronić prostate. To ziółko może się też przydać w walce z grzybicą. Według H. Różańskiego "Wyciągi z buzdyganka obniżają stężenie trójglicerydów i cholesterolu we krwi. Działają przeciwcukrzycowo, co zostało potwierdzone doświadczalnie na zwierzętach. Obniżają patologicznie podwyższone ciśnienie krwi. Saponiny posiadają właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne. Szczególnie cenne jest hamowanie wzrostu drożdżaków patogennych z rodzaju Cryptococcus i Candida. In vitro saponiny hamują rozwój komórek nowotworowych nerki i wątroby.

http://www.luskiewnik.pl/?p=22


Z kolei w innym miejscu H. Różański stwierdza, że kozieradka bije tribulusa na głowę pod względem zawartości saponin steroidowych. Cudze chwalicie swego nie znacie ;-)

http://luskiewnik.strefa.pl/fitosterole/sterole/pages/p7.htm
« Ostatnia zmiana: 17-10-2012, 18:18 wysłane przez Heniek » Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #18 : 03-06-2008, 18:25 »

Cytat od: "Heniek"
Cudze chwalicie swego nie znacie
Gorzej! W tym kraju swoim wręcz się gardzi. Komentuję to z prawdziwą przykrością.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Grzegorz
« Odpowiedz #19 : 03-06-2008, 18:48 »

Może warto jakoś usystematyzować dyskusję, bo każdy niby coś pisze, ale wstydzi się nazwać problemu po imieniu. Nikt np. nie wstydzi się pisać szczegółów odnośnie wypróżniania smile a odnośnie seksu jakieś zaowalowane "jestem ZIMA", tyle że u każdego może to znaczyć co innego. Aby można było podjąć rzeczową dyskusję w tym temacie, trzeba skonkretyzować, czy faktycznie ktoś widzi sam u siebie jakiś problem. Jeśli tak, to wtedy warto go opisać i zapytać innych forumowiczów o poradę, bo takie ogólne gadki o tym, które zioło lepsze na wiele się nie zdadzą.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!