Niemedyczne forum zdrowia
20-04-2024, 14:58 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pijawka lekarska - próbował ktoś?  (Przeczytany 34748 razy)
Maciass26
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 1.05.2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 168

« : 08-06-2008, 00:39 »

Pytanie jak w temacie... Co o takiej dodatkowej terapii oczyszczającej sądzicie?
Zapisane

Najpierw Cię ignorują.
Potem śmieją się z Ciebie.
Później z Tobą walczą.
Później wygrywasz.
WIEDZA OCHRANIA, IGNORANCJA ZAGRAŻA!
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #1 : 10-06-2008, 08:46 »

Czytałam ostatnio wiele o pijawkach.Wielkie"gwiazdy" stosują je w celu odmładzania.
A ciekawe co Mistrz sądzi o tych żyjątkach?
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Malwa
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16.01.2008
Skąd: Gdynia
Wiadomości: 21

« Odpowiedz #2 : 10-06-2008, 17:42 »

Moja Babcia miała pijawki w słoiku i przystawiała je często za uszami jak ją bolała głowa. Potem pijawki zdechły a Babcia zmarła na wylew. Może coś w tym jest. Nigdy się nie pytałam Babci jak to działa, bo mnie trochę obrzydzały. Dobrze, że chociaż stawiać bańki się od niej nauczyłam. A one są skuteczne  naughty
Zapisane
Evaa8
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-04-2004
Skąd: S.W.
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #3 : 11-06-2008, 13:03 »

Czytałam gdzieś ostatnio, że powinny być specjalnie czysto- hodowane/są już podobno hodowcy/-- bo mogą czyms zarazic. Fakt- są coraz bardziej popularne.
Zapisane

evaa
"Wiedza jest skarbem, który możemy wszędzie ze sobą zabrać".
Maciass26
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 1.05.2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 168

« Odpowiedz #4 : 03-07-2008, 18:51 »

Witam,
Po przeczytaniu książki dr.inż. Dynowskiego "Podstawy Hirudoterapii" postanowiłem zdobyć te magiczne żyjątka i zastosować je na sobie. Niestety w Polsce z hodowli mogą tylko kupować ci , którzy mają ukończony kurs hirudoterapii. Jednak w pewien sposób udało mi się je pozyskać smile. Jestem właśnie po pierwszym zabiegu i muszę przyznać, że bardzo mi się poprawiło postrzeganie (widzenie i myślenie). Co mnie akurat skierowało do pijawek, po ostatniej wizycie u neurologa dostałem dwie recepty na następujące leki:
Lucetam i Bellergot na poprawę krążenia w mózgu plus neuroleptyk nowej generacji Ketrel (na tiki i "bałagan w głowie"). Oczywiście recepty poleciały do kosza. Mam na razie 10 pijawek (nawet polubiłem te zwierzaczki msn-wink ) zobaczymy jak będzie po następnych sesjach. Dodam , że przykładam je w tym samym miejscu (tak zwany wyrostek sutkowy) co Babcia Malwy smile
Zapisane

Najpierw Cię ignorują.
Potem śmieją się z Ciebie.
Później z Tobą walczą.
Później wygrywasz.
WIEDZA OCHRANIA, IGNORANCJA ZAGRAŻA!
Zibi
« Odpowiedz #5 : 04-07-2008, 08:23 »

Obecnie, nawet medycyna akademicka, tj. niektóre prywatne przychodnie medyczne, aby przyciągnąć klientów - wprowadzają leczenie pijawkami.
   O ile dobrze pamiętam, metoda ta oraz "wkładanie ludzi do pieca na 3 zdrowaśki" - są żywcem wzięte ze Średniowiecza, a ta metoda z " piecem" może być porównywalna do radio/chemioterapii jako "postęp" w medycynie, o ile postępem można nazwać cofnięcie się do mroków Średniowiecza (przynajmniej jeśli chodzi o skutek).
   Co do leczenia pijawkami, to wydaje mi się, że medycyna akademicka i naturalna - usiłują być bardziej naturalne niż sama natura. I w zasadzie nie mam zdania w tym temacie. Przecież krwi można sobie upuścić w inny sposób...
« Ostatnia zmiana: 18-10-2011, 15:22 wysłane przez Zibi » Zapisane
Grzegorz
« Odpowiedz #6 : 04-07-2008, 11:13 »

Medycyna akademicka stosuje pijawki po przeszczepach/amputacjach kończyn, palców itp. Chodzi o kontrolowane pozbywanie się krwi tam, gdzie jest z nią problem po interwencji chirurgicznej, a nie, żeby komuś upuścić trochę krwi.
Zapisane
Zibi
« Odpowiedz #7 : 04-07-2008, 12:30 »

Cytat od: Grzegorz
Chodzi o kontrolowane pozbywanie się krwi tam, gdzie jest z nią problem po interwencji chirurgicznej, a nie, żeby komuś upuścić trochę krwi.
To już nie ma innych sposobów na kontrolowane pozbywanie się krwi?
   Medycyna, przede wszystkim powinna nie dopuszczać do takich sytuacji, aby przeszczepiać/amputować, a następnie żeby "palić" głupa z jakimiś niby naturalnymi terapiami. Dla mnie to zwykła psychologia tłumu - w celu przyciągania/pozyskiwania klientów.
« Ostatnia zmiana: 18-10-2011, 15:24 wysłane przez Zibi » Zapisane
Maciass26
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 1.05.2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 168

« Odpowiedz #8 : 04-07-2008, 16:24 »

Jak to jest z tymi pijawkami...Tutaj nie chodzi o opuszczanie krwi, bo nie w tym rzecz. Pijawki uwalniają z gruczołów gardzielowych masę leczniczych związków, więcej na ten temat:

http://pijawki.abros.pl/index.php?target=wlasciwosci.

Pijawki lekarska jest obecnie uważana za małe,żywe laboratorium farmakologiczne. Niestety, większość z produkowanych przez nią hirudozwiązków nie została jeszcze dotychczas zidentifikowana oraz opracowana naukowo. Ich budowa to przysłowiowa wieża Babel. Przed ponad rokiem amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) dopuściła do użytku pijawki lekarskie (Hirudo medicinalis), oficjalnie uznając je za lekarstwo. Lekarze przyznali, że hirudyna jest o wiele skuteczniejsza w zapobieganiu zawałom, niż stosowana do tej pory aspiryna czy heparyna. Być może to pierwszy krok zrobiony ku przekonaniu sceptyków do leczenia przy pomocy pijawek lekarskich. Książka dr.inż. Dynowskiego jest prawdziwym skarbem na temat pijawek i bardzo przekonywująca. Ja się na nie zdecydowałem głównie ze względu na poprawienie krążenia w mózgu i na neurotransmitery produkowane przez nie. Wolę spróbować takiej metody niż wsuwać psychotropy.
Zapisane

Najpierw Cię ignorują.
Potem śmieją się z Ciebie.
Później z Tobą walczą.
Później wygrywasz.
WIEDZA OCHRANIA, IGNORANCJA ZAGRAŻA!
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #9 : 04-07-2008, 23:23 »

Cytat od: "maciass26"
Wolę spróbować takiej metody niż wsuwać psychotropy.

To jasne!!!
Tylko tak sobie myślę, wybacz, że chcesz wszystko za szybko.....
Wiesz jak to jest : Lata trucia ,lata dochodzenia do zdrowia..... smile

Ja trzymam za Ciebie kciuki i ogromnie się cieszę ,że myśl o psychotropach pozostała na poziomie myśli , a nie czynu.
Będzie dobrze ...tylko daj sobie CZAS!!!!!
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Maciass26
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 1.05.2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 168

« Odpowiedz #10 : 05-07-2008, 15:01 »

Edytko ja nie mam za bardzo czasu, moja Misia czeka na mnie, do tego praca i studia. Z każdym dniem postępy są niesamowite i jestem zadowolony. Łapie się wszystkiego co się da, nie zaszkodzi. Czuję jak podnoszę się z dołka i co z tego , że mnie wszystko boli i nie mam na nic siły. Agresja już przeszła i mama dzisiaj mi powiedziała , że już tak nie "śmierdzę jadem" a to już coś smile

Po raz kolejny dziękuję Ci Edytko za dobre słowa , bardzo miło.

Życzę wszystkiego dobrego dla Ciebie i Twojej rodziny smile

pozdrawiam
Zapisane

Najpierw Cię ignorują.
Potem śmieją się z Ciebie.
Później z Tobą walczą.
Później wygrywasz.
WIEDZA OCHRANIA, IGNORANCJA ZAGRAŻA!
Urszulka
« Odpowiedz #11 : 09-07-2008, 17:30 »

Stosowalam pijawki przez pol roku....super sprawa. Polecam szczegolnie przy zylakach.
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.357

« Odpowiedz #12 : 17-10-2009, 07:59 »

10-letni chłopiec uniknął amputacji dzięki pijawce

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,10-letni-chlopiec-uniknal-amputacji-dzieki-pijawce,wid,11604089,wiadomosc_prasa.html
Zapisane
Dibi
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 30
MO: 04.07.2013
Wiadomości: 5

« Odpowiedz #13 : 20-07-2013, 00:59 »

Jak więc w kontekście oczyszczania krwi przez żyjątka należałoby postrzegać nasze natrętne komary? Jakaś drobna analogia zachodzi. Ktoś ma zdanie na ten temat? msn-wink
Zapisane

koniec języka za przewodnika
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #14 : 20-07-2013, 07:21 »

Ja mam, ale nie widzę tej analogii do pijawek. Bardziej do mini-, niegroźnych szczepień.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #15 : 20-07-2013, 08:44 »

Prawdopodobnie nie chodzi o to, co pijawka wysysa, tylko o to, co wpuszcza do krwiobiegu: http://abcpijawek.pl/
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Nieboraczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: 07.07.2011- kwiecień 2012
Wiedza:
Wiadomości: 716

« Odpowiedz #16 : 20-07-2013, 11:09 »

Prawdopodobnie nie chodzi o to, co pijawka wysysa, tylko o to, co wpuszcza do krwiobiegu: http://abcpijawek.pl/

Tak, właśnie o to chodzi co "wplują" a nie co wysysają. Mają około 200 substancji w tych swoich wydzielinach, m.in. endorfiny i antybiotyki.
« Ostatnia zmiana: 20-07-2013, 15:48 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!