Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 07:42 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Słabe zęby  (Przeczytany 7935 razy)
Asicyna
« : 16-06-2008, 14:24 »

Smutny  No i stało się. Po raz kolejny pękł mi ząb. Ja już tak nie mogę.  :zalamany:  

Trzeci raz mi się to już zdarza. Tym razem znowu przez to moje nocne zagryzanie. Tak ściskam szczękę, że np. budzę się z bólu, albo mi się śni, że mi się dwa zęby o siebie zahaczyły i budzę się z potwornym bólem zębów lub głowy.
I tak się obudziłam w sobotę z dziwnym wrażeniem, że coś się nie zgadza. Siódemka wydawała mi  się jakaś chropowata. Ale nie mogłam wyczaić, co i jak. A dzisiaj mi kawałek wyleciał a jedna ścianka jest całkiem odłączona. Nie wiem, czy mi tego zęba uratują, bo i tak był już plombowany. Kilka lat temu.

Ja nie wiem, co mam zrobić, żeby te moje zęby zachować. Na razie będę miała robioną szynę, żeby w nocy tak nie ściskać szczęk.

Ale co do samych zębów, to nie mam pojęcia. Jak nie próchnica, to pęknięcie.   :zalamany:
Zapisane
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #1 : 16-06-2008, 18:13 »

Umiejętnie zrobiona szyna powinna ocalić Twoje zęby. To nie jest kwestia słabych zębów, ale nerwów, albo np złego ułożenia szczęki. A kto Ci robi?
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Asicyna
« Odpowiedz #2 : 17-06-2008, 07:44 »

Moja dentystka. Nowa, zresztą. Ale jest dobra. Tego pękniętego zęba mi nawet uratowała. A za dużo mi z niego nie zostało  Smutny

Właśnie wczoraj, po akcji ratunkowej, wzięła mi wyciski.

Mój facet, mimo to, nadal nie wierzy, że dwie dolne jedynki i dwie dolne dwójki - starte do granic przyzwoitości oraz ten pęknięty ząb, to od nocnego szczękościsku. Ale tak jest.  confused
Zapisane
Grzegorz
« Odpowiedz #3 : 17-06-2008, 09:30 »

Trochę strzelam w ciemno, ale zaryzykowałbym kurację przeciwpasożytniczą, np. wg Mistrza - może tu tkwi przyczyna.
Zapisane
Asicyna
« Odpowiedz #4 : 17-06-2008, 10:26 »

Nie zaszkodzi spróbować.

Tyle lat zaniedbania mogło się przyczynić do hodowli pasażerów na gapę.
Zapisane
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #5 : 17-06-2008, 13:15 »

A zgrzytasz czy ściskasz?
Prawdopoodbne przyczyny bruksizmu to :
a) stres
b) złe ułożenie żuchwy wynikające ze źle dopasownych zębów ( np w wyniku plomb lub źle przeprowadzonego leczenia ortodyntycznego lub wady wrodzonej)
c) pasożyty

Wkładka pomaga objawowo poprzez rozłożenie ucisku a czasem oducza ściskania. Jednak stres "odkłada" się gdzie indziej wtedy. Dlatego najlepiej się nie denerwować ( wiem, łatwo powiedzieć)
Ja mam zdiagnozowany bruksizm i byłam na niego leczona. Moje leczenie skończyło się pomyłkowym spłuczeniem aparatu w toalecie po pół roku leczenia. Teraz mnie boli, gdy się stresuję. Wcześniej bolało prawie stale. Jak będę mieć czas to dokończę leczenie..jest w innym mieście, daleko, bo skoro mi pomogło widać moje bóle wynikały ze stresu i źle ułożonej szczęki.
Pozdrawiam!
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Asicyna
« Odpowiedz #6 : 17-06-2008, 13:47 »

Biedrona, więc myślę, że to właśnie bruksizm. Mój ojciec i jego siostra, a moja ciocia (obydwoje cholerycy) mają to samo.

U mnie tak stres się objawia. W ogóle tego nie kontroluję. Liczę na tą szynę.

Co do pasożytów    to nic o tym na razie nie wiem. Ale - jak pisałam, jest duże prawdopodobieństwo, że dołożyły swoją cegiełkę. Drobne cwaniaczki!  
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!