Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 22:45 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Truskawki, alergia i jelita  (Przeczytany 9084 razy)
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« : 16-06-2008, 22:34 »

Panie Józefie, wygląda na to, że podrażniłam sobie jelita truskawkami. Nie wiem bowiem, jak inaczej to wytłumaczyć. Pojadłam sobie trochę truskawek, pojawiła się alergia jak dawniej, zaczęły się bóle brzucha, odbijanie, bekanie, wzdęcia. Nie wiem jak sobie pomóc? Trwa to już z 5 dni. Nie wygląda to na oczyszczanie, ale na pogorszenie. Może Pan ma jakiś pomysł?
« Ostatnia zmiana: 29-06-2016, 19:02 wysłane przez ArtComp » Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Amdea
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 21-03-2008
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 217

« Odpowiedz #1 : 16-06-2008, 22:39 »

Gdzieś czytałam, że truskawki zawierają duże ilości salicylanów. Może dlatego podrażniły Ci jelita.
Zapisane
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #2 : 16-06-2008, 22:42 »

Nie wiem, czy mi podrażniły. Wygląda na to, że tak. Chodzi mi o to, co dalej.
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #3 : 16-06-2008, 22:46 »

W "Oczyszczeniu" napisałem, że truskawki (m.in.) należy wyeliminować na co najmniej pół roku przy leczeniu uczuleń.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #4 : 16-06-2008, 22:51 »

Ale mnie nigdy w życiu truskawki mnie nie uczulały... wyjątkowo. W każdym razie drugi raz bym tego nie zrobiła. Co mogłabym zrobić teraz?
Alergię mam teraz, jak wcześniej "na wszystko". Po prostu leje mi się z nosa. I te wzdęcia i odbijania.
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #5 : 16-06-2008, 22:53 »

Czas, no i w razie konieczności lek antyalergiczny, najlepiej coś z homeopatii.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #6 : 16-06-2008, 22:59 »

Alergia to tylko część problemu. Martwią mnie te odbijania "po wszystkim" i wzdęcia. Jest wyrażna koleracja między jelitami i alergią.

Dodano

No nic, wprawdzę dietę i poczekam. Ale chyba tym razem wybiorę się do lekarza. Jak znajdę ludzkiego. Chyba jednak czas zbadać te jelita confused
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #7 : 16-06-2008, 23:01 »

Wzdęcia i odbijania mogą mieć wiele przyczyn. Prócz MO dobry wpływ na ich stopniowe ustępowanie ma koktajl z błonnikiem, warzywami i śmietaną.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #8 : 16-06-2008, 23:08 »

Zanim tu trafiłam był czas, trwający 2 miesiace, że odbijało mi sie ponad 1000 razy dziennie. Łatwo to obliczyć, bo było to co minutę, dwie, tak np przez pięć, potem trzy godziny. Nie chciałabym wracać do tego stanu. No ale, już nie będę tak mrocznie, przynajmniej nie dziś. A, jeszcze się spytam. Czy koktail z błonnikiem przy chorobach opisanych w Pana książce ( wrzodziejace zapalnie, Leśmiana Crohna) jest ok? On "odsłania" jelita - zdziera to co zbędne, jak to Pan gdzieś napisał, czasem chwilowym kosztem zdarcia kosmyków jelitowych. No wiec jak są wrzody to jest dobry i taki koktail z pestkami itd?
I dziękuję za odpowiedzi..normalnie lepiej mi się zrobiło.
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #9 : 16-06-2008, 23:11 »

Cała rzecz polega na tym ,by oczyścić przewód pokarmowy i wygoić nadżerki. O nic innego nie chodzi, i innej drogi nie ma.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #10 : 16-06-2008, 23:16 »

Rozumiem, dziękuję.
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #11 : 17-06-2008, 07:55 »

Biedrona, mimo że nie masz uczulenia na truskawki ( a tak naprawdę do końca nie wiadomo  msn-wink ), skorzystaj jednak z rad Pana Józefa i odstaw wszystkie produkty niedozwolone dla alergików w ogóle.
Nie wiem, ja w tym roku nie zjadłam jeszcze smacznych truskawek. Kupuję je na małym targu, ale w smaku są kwaśne, choć wyglądają apetycznie i mają piękny kolor.
Mój syn po tegorocznych truskawkach już 2 razy dostał zakłóceń w pracy przewodu pokarmowego : luźnawe stolce, wzdęcia. Tak że nie dziw się, że Twoje chore jelita mogły właśnie tak zareagować. A może spróbuj teraz je trochę podreperować za pomocą śluzowatej galaretki z siemienia lnianego? Jej opis podawałam w wątku o refluksie Adeliny w dziale Dr Janusa.
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #12 : 17-06-2008, 09:24 »

W sumie odstawiłam... ale o truskawkach zapomniałam. I mam teraz za swoje! Moje truskawki były akurat bardzo smaczne.
Skorzystam z galaretki, dziękuję !
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Amdea
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 21-03-2008
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 217

« Odpowiedz #13 : 17-06-2008, 15:01 »

Spróbuj odwaru z kory dębu - działa ściągająco, przeciwzapalnie, przeciwropnie, przeciwwysiękowo, przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo, przeciwpierwotniakowo, przeciwgrzybiczo; uszczelnia i wzmacnia naczynia krwionośne, przyspiesza krzepnięcie krwi, pobudza procesy gojenia ran.
Wskazania: nieżyt żołądka, nieżyt jelit, biegunka, krwawienia w przewodzie pokarmowym, nadmierne krwawienia miesiączkowe, zapalenie nerek i pęcherza moczowego, częstomocz, zatrucia (składniki dębu wiążą wiele toksyn i metabolitów szkodliwych), upławy.
Odwar z liści, kory lub gałązek: 1 łyżkę surowca zalać 1 szkl. wody, gotować 5 minut, odstawić na 20 minut; przefiltrować; pić 1-4 razy dz. po 100 ml, w razie biegunki 200 ml 4-6 razy dz. Dzieci – 50-100 ml 1-4 razy dz.; w biegunkach 100 ml 4-6 razy dz.
Zapisane
Paweł
« Odpowiedz #14 : 18-06-2008, 11:05 »

Cytat od: Mistrz
lek antyalergiczny, najlepiej coś z homeopatii


A ja od ponad dwóch miesięcy biorę cet-alergin  Smutny Zgodnie z zaleceniami z "Oczyszczenia". Co by Mistrz polecił zamiast tego leku? A może po dwóch miesiącach stosowania tego leku można sobie w ogóle darować branie jakichkolwiek leków i tylko nadal unikać jedzenia określonych pokarmów, pić MO i koktajle?
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!