Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 09:38 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czerwone powieki u dziecka  (Przeczytany 14333 razy)
Meg
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 06-11-2007
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 9

« : 19-06-2008, 15:32 »

Moje dziecko (4,5 roku) od dłuższego czasu ma przez cały czas zaczerwienione powieki, czasem mniej czasem więcej ale nigdy nie są zdrowe.Oczywiście żadne maści nie skutkują, oczy same "zdrowieją"lub "chorują". Trudno zauważyć mi związek z podanym pokarmem , czasem wydaje mi się, że deszczowa pogoda wpływa na pogorszenie stanu oczu. Syn jest uczuleniowcem, reaguje na wszystko: pokarm,alergeny wziewne i kontaktowe -jest tego naprawdę dużo.Obecnie podaję dziecku MO , tran i witaminy,jeżeli to możliwe to zakrapiam mu nos ,ale z tym mamy pewne problemy. Zmiany te swędzą, jak się syn podrapie to robią się prawie rany,czasem powieki puchną. Proszę o radę- czy mogłabym w jakiś sposób załagodzić ten stan zapalny oczu?
Pani dochtór alergolog postraszyła mnie, że jeśli zmiany te będą utrzymywać się przez dłuższy czas, to może nie domykać mu się powieka. Mistrzu, za wszystkie wskazówki będę wdzięczna.
« Ostatnia zmiana: 20-09-2012, 17:54 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1 : 19-06-2008, 19:59 »

Cytat od: "Meg"
czasem wydaje mi się, że deszczowa pogoda wpływa na pogorszenie stanu oczu.
Nie ma takiej możliwości, by pogoda wpływała na pogorszenie stanu zdrowia. Jedynie ciśnienie baryczne, a konkretnie jego zmiany wpływają na szybkość przewodzenia nerwów, w związku z czym obiektywnie chorzy jednym razem odczuwają objawy chorobowe mniej, drugim razem bardziej. Niemniej jednak przyczyną dolegliwości jest choroba, a nie pogoda.

W tym konkretnym przypadku przyczyna choroby to, jak należy się domyślać, rozległe nadżerki nabłonka jelitowego, a także dróg oddechowych. Toteż pierwszy etap leczenia powinien polegać na uszczelnieniu tych nadżerek poprzez MO oraz zakraplanie nosa. Tutaj trzeba wykazać się dużą determinacja, bowiem w tym okresie często występują gwałtowne reakcje organizmu związane z samooczyszczaniem.

W kolejnym etapie warto włączyć detox+, ale dopiero po ustąpieniu reakcji pierwszego etapu.

Taką niełatwą drogę należy wybrać, by przywrócić dziecku zdrowie. Inne drogi to permanentna walka z chorobami.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #2 : 19-06-2008, 23:32 »

Okłady z szałwii działają łagodząco, ale nie załatwią sprawy od środka., zresztą tak jak moja ulubiona żyworódka...
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #3 : 22-06-2008, 12:21 »

Ulgę w przypadku obrzękniętych powiek przynoszą okłady z szałwii.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!