Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 15:49 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dieta w parze z refluksem  (Przeczytany 7310 razy)
Adelina
« : 23-06-2008, 08:05 »

Witam

Mam pytanie dotyczace diety- czy  przy refluksie  biorac tabletki na zmiejszanie kwasów w zoładku (co 3 dzien ,niestety straszny bol przelyku nie pozwala mi odtawic na dobre tabletek) musiałabym pozostawac cały czas na diecie 1 etapu??Przepraszam jesli powtarzam swoje pytanie ale niestety nie znalzalam takiego wątku w wyszukiwarce.
Zapisane
Zibi
« Odpowiedz #1 : 23-06-2008, 09:56 »

Tak. Ale mimo wszystko staraj się nie brać tych leków, a systematycznie usuwaj przyczynę, korygując ewentualne błędy w diecie. Za pomocą Controlocu czy innych blokerów, nie dosyć, że maskujesz, to możesz narobić sobie dodatkowych kłopotów zdrowotnych.
   Wg mnie powinnaś zwrócić uwagę na ostre przyprawy: czosnek, imbir i inne, oraz na preparaty magnezowe; dokładniejsze mielenie ziaren, czy orzechów do koktajli; zwrócenie uwagi na potrawy ciężkostrawne: m.in. chleb na zakwasie z pełnego przemiału, orzechy, białko kolagenowe i inne; dieta rozdzielna.

Dodano

Ogranicz też jedzenie produktów kwaśnych, chodzi mi o warzywa np. pomidory (chociaż pomidory zaliczają do owoców), ogórki małosolne, zbytnio już ukiśnięte; mocno przesolonych wędlin, owoce cytrusowe (w koktajlach ogranicz ich ilość, a jeśli chodzi o nasiona, to również ogranicz się do ilości podanych przez Mistrza i dobrze je zmiel); zwróć uwagę na jakość herbaty zielonej, czy innej jaką pijesz; wyklucz całkowicie picie alkoholi i kawy; pij płyny, co najmniej 1 h po posiłkach; pij gęste kisiele z siemienia lnianego.
« Ostatnia zmiana: 17-10-2011, 17:02 wysłane przez Zibi » Zapisane
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #2 : 23-06-2008, 10:01 »

Witam
Mnie na moją zgagę/refluks bardzo pomagają kisielki z siemienia lnianego, zauważyłam że zgaga u mnie występuje kiedy zjem trochę więcej (czegokolwiek, pali od żołądka do przełyku nie do wytrzymania) muszę jeść mniej ale częściej wtedy jest lepiej.
 
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Zibi
« Odpowiedz #3 : 23-06-2008, 10:06 »

Zgadza się.
« Ostatnia zmiana: 07-12-2009, 12:30 wysłane przez Zibi » Zapisane
Adelina
« Odpowiedz #4 : 23-06-2008, 10:43 »

Dziekuje wam bardzo.Zibi a jescze jedna prosba czy biorac te blokery kwasow powoduje coraz wiekszy rozrost grzybow pomimo iz pozostaje na diecie I etapu?
Zapisane
Zibi
« Odpowiedz #5 : 23-06-2008, 10:55 »

Tak.
« Ostatnia zmiana: 07-12-2009, 12:31 wysłane przez Zibi » Zapisane
Adelina
« Odpowiedz #6 : 23-06-2008, 10:58 »

Ślicznie dziekuje z odpowiedź.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!